<s> Strandhuisjes voorbode van zomer Zonnebloem bestuurders Zonnebloem naar museum Westkappels koor treedt op Appeltaart eters gezocht Je iPad leren begrijpen Lezen is leuk op school Symposium over de Ruyter Kinderfeest bij - het Leger WALCHEREN KORT wielemafcer 17 WOENSDAG 14 MAART 2018 VLISSINGEN - Mensen met een lichamelijke beperking mooie momenten bezorgen. Dat is wat de Zonnebloemvrij willigers doen. Die vrijwilli gers worden aangestuurd door een afdelingsbestuur. En voor dit bestuur zoekt De Zon nebloem aanvulling. Bij voor keur door mensen die vanuit hün beroep of achtergrond over bestuurlijke kennis of vaardigheden beschikken. En die deze capaciteiten als vrij williger in willen zetten voor mensen met een lichamelijke beperking. Wil je meer weten? Neem dan contact op met Ton van Ombergen via tovo47@ gmail.com of 06-46096117. Op http:/fronnebloem.nl/zeeuw- se-eilanden staat heel veel in formatie over de Zonnebloem. VLISSINGEN - De Zonnebloem afdeling Vlissingen verzorgt donderdag 19 april een halve dagtocht met de bus naar het Watersnoodmuseum te Ou- werkerk. Vertrek bij Woon zorgcentrum Ter Reede te Vlis singen om 12.45 uur, vanaf het Oranjeplein te Oost-Souburg om 13.15 uur, terugkomst om ongeveer 17.45 uur. De kaarten kosten 15,00 euro per persoon inclusief koffie of thee met ge bak en entree museum. Kaart verkoop van 14.00 tot 15.00 uur op dinsdag 20 maart jn Woonzorgcentrum Schelde- hof, op donderdag 22 maart in het Atrium van Woonzorgcen trum Ter Reede te Vlissingen, bij de grote tafel in de hal, en op vrijdag 23 maart in Nieuw - Bachtenpoorte te Oost-Sou burg. Uitsluitend indien u ver hinderd bent op de hiervoor genoemde data, kunt u na 23 maart nog telefonisch kaarten bestellen bij Gerda van Om- bergen, via 0118-465598. WESTKAPELLE - Zaterdag 24 maart is de traditionele jaar lijkse uitvoering van het Westkappels Koor. Dit jaar met medewerking van het Volen- dams vocaal ensemble. Op 15 maart kunnen er van 19.00 -19.30 uur aan de zaal Westka- pelle Herrijst kaarten bespro ken worden. VEERE - Voor de publieksjury zoekt Middenstandsvereni ging Veere appeltaartfanaten. Op zondag 18 maart gaat de befaamde Veerse Appeltaart competitie van start. Bij alle deelnemende bedrijven kun nen bezoekers appeltaart proeven en een juryrapport invullen. Aan het einde van de middag is de prijsuitreiking op de Kaai bij De Pagter Antiek Interieur. De competitie start om 13.00 uur voor het stadhuis, aan de Markt in Veere. De rou te gaat langs: 't Waepen van Veere, Markt 23-27; Theetuin Boerderijcamping Plantlust, Markt 35; Bliek Eten Drin ken, Markt 26; Campveerse Toren, Kaai 2; Lunchcafé Basti on 4, Bastion 4. De prijsuitrei king is om 15.30 uur bij De Pagter Antiek 81 Interieur. VLISSINGEN - Wie alles uit zijn of haar iPad wil halen, kan vanaf 20 maart terecht bij ZB Bibliotheek Vlissingen. Daar start een beginnerscursus 'hoe gebruik ik mijn iPad'. In deze cursus leren deelnemers on der meer de bediening, een eerste kennismaking met veel voorkomende instellingen, standaard apps en apps instal leren en zoeken via de App- store. Na zeven lessen kun je e-mailen, apps downloaden, surfen op het internet, foto's maken en meer. De cursus wordt gegeven met behulp van de eigen iPad. Aanmelden voor de cursus kan via cursus- vlissingen@dezb.nl of via bi- bliotheekvlissingen.nl. De curus is van 9.30 tot 12.00 in de bibliotheek in Vlissingen en start 20 maart. De kosten: 70 euro. VLISSINGEN - In Vlissingen gaat donderdag 15 maart gaat om 13.00 uur het project 'Le zen is Leuk' van start op basis scholen De Ichtus en Frans Naerebout in Vlissingen. Bei de scholen ontvangen van Stichting Kinderpostzegels nieuwe bibliotheekboeken, kasten voor de leesomgeving en boekenbonnen voor de leerlingen. Hiermee realiseren de scholen in samenwerking met ZB Bibliotheek Vlissin gen een aantrekkelijke biblio theek op school met boeken en een leesomgeving die aan sluiten bij de belevingswereld van de kinderen. De ope ningshandeling gebeurt door de kinderen uit de verschillen de groepen die een boeken kast onthullen waar ze zelf een boek in mogen zetten. Le zen is leuk 'Lezen is leuk' is het project dat Stichting Lezen heeft ingediend bij Stichting Kinderpostzegels met als doel de taalontwikkeling van kin deren in krimpregio's in Ne derland te stimuleren. VLISSINGEN - Op de geboor tedagvan Michel de Ruyter, 24 maart, houdt het Zeeuws ma- Op de geboortedag van Michel de Ruyter, 24 maart, organiseert het Zeeuws maritiem muZEEum onder leiding van Jort Kelder een symposium over gevoelige kwesties in onze geschiedenis. ritiem muZEEum onder lei ding van Jort Kelder een sym posium over gevoelige kwesties in onze geschiedenis. Aanleiding voor het symposi um "Met de kennis van nu" is de landelijke discussie over zwart-wit- en goed-fout en door welke ogen we dat moe ten bekijken. Dit vraagstuk willen we aangrijpen om die discussie te voeren waar die ook thuishoort: in Zeeland. Hier hebben vele zeehelden hun voetsporen liggen. Hier vertrok menig VOC- en WIC- schip, hier is Michiel de Ruyter geboren. De discussie zal zich concentreren rond de vragen: Met welke normen en waar den bekijken wij ons kolonia le, slavernij- en migratieverle- cfen? Zijn de helden van toen de schurken van nu? Is migra tie van toen vergelijkbaar met nu? Moet de slavernij worden gezien en beoordeeld in de context van de toenmalige tijdsgeest of speelt dat geen enkele rol? Hoe presenteren wij die geschiedenis in onder-' wijs en instituten als musea? Jort Kelder leidt de discussie. De sprekers zijn: prof. dr. Piet Emmer, dr. Karwan Fa- tah-Black, dr. Ronald Prud'homme van Reine, dr. Tobias van Gent en prof. dr. Henk den Heijer. Aanvang: 15.00 uur in het Zeeuws mari tiem MuZEEum in Vlissingen. MIDDELBURG - Bij het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg is zaterdag 17 maart een kinderfeest. Het feest duurt van 16.00 uur tot 18.00 uur en biedt als pro gramma o.a. zingen, muziek maken, bijbelverhaal, knutse len, samen spelen en drinken met wat lekkers. We sluiten af met samen eten. Aanmelden: 0118-615247. www.w1elemarrer.nt Aan de Walcherse kust staan alweer tientallen strandhuisjes. Voor velen de voorbode van de zomerperiode. Er is volop keus uit slaap- of dag huisjes in ond^r andere Vlissingen, Dishoek, Domburg en Vrouwenpolder. VLISSINGEN - Het is donder dagochtend. Een vrachtwagen van transportbedrijf Wielema- ker uit Middelburg rijdt over het Vlissingse strand en brengt het tweede huisje naar zijn plek. Vrachtwagenchauffeur Richard Brouwer vervoert 32 huisjes van Camping De Nolle naar het strand. "Ik ben er ie der jaar bij om ze in het voor jaar neer te zetten en voor no vember weer van het strand af te halen", vertelt Brouwer. "Wij plaatsen de meeste huisjes op de Walcherse stranden. Voor Vlissingen heb ik twee dagen de tijd. Dat is flink doorwer ken", vertelt hij. Op het strand zijn drie medewerkers van Strandhuisjes Nollestrand B.V. Ook exploitant Leendert van Nieuwenhuijzen is erbij als de eerste huisjes hun plek op het strand krijgen. "Heel fijn dat het weer zover is", reageert hij enthousiast. De bouwlocatie is al vlak gemaakt. De medewer kers zijn bezig met het ingra ven van de twee voorste van de vier poten onder elk huisje. Met bouten en moertjes wor den ze goed vastgedraaid. "Di- mitri doet een waterpascon trole. "Nog een klein beetje rechts uitgraven", klinkt het uit zijn mond. Na het plaatsen wordt elk huisje aangesloten op riolering, elektriciteit en water. Ondertussen gaat Brouwer het volgende huisje ophalen. Bij de strandopgang bij het paviljoen gaat iedere keer de lucht uit de banden om een beter grip op het zand te krijgen. Bij het verlaten van het strand gaat er weer lucht in de banden. Tijdens de rit vertelt hij: "Het vervoer gaat via het containersysteem. Vroeger werd elk huisje ter plaatse opgebouwd. Nu heb ben ze een onderstel, zoals bij een container. En in de winter staan ze op terreinen. Ineke van Strandhuisjes Nollestrand stelt: "Ze zijn vanaf 23 maart in de verhuur." Na het plaatsen van de slaaphuisjes zijn de dag huisjes'neergezet. Veel Zeeu wen houder? van het strand en maken vooral gebruik van de dag huisjes. "Vooral in het voor- en naseizoen huren de Zeeuwen ook graag een slaap- huisje in hun eigen provincie", merkt Nathan Ultee. Hij doet de marketing van strandhuis jes." En weet waarom de Zeeuwen verzot zijn op hun strandkotjes. "Met vrienden heb ik een dag huisje. Wij zit ten er meestal de hele dag tot 's avonds. Vaak blijven we als laatste over op het strand. En gaan barbecueën bij het huis je. Wij hebben alles bij de hand, zoals een ligbed en strandstoelen. Het is heerlijk om bij het dag huisje te zijn. Dan pak ik mijn handdoek en ga op het strand liggen. Met iets te drinken erbij. Ik vind het superleuk." Er is hard gewerkt om de strandhuisjes op de Walcherse stranden te plaatsen.

de Faam | 2018 | | pagina 17