Paar uur tijd maakt groot verschil I ADRZ door de ogen van een werknemer Wereldburger in beeld Buurtbewoners werken samen met gemeente en wijkteams aan prettige buurt en omgeving ZRTI open voor publiek Voorstelling in kader van verkiezingen Present Walcheren kan helpen 15 WOENSDAG 14 MAART 2018 door Conny den Heijer Stichting Present Walcheren slaat een brug tussen mensen die iets te bieden hebben en mensen die met dat aanbod ge holpen kunnen worden. Met hun vrijwilligerswerk op project basis helpen zij mensen die te maken hebben met armoede, een slechte gezondheid of een sociaal isolement. VLISSINGEN - Sociaal bevlo gen is hij, Klaas Bos van Stich ting Present. Hulpvaardig en bereid met de stichting en zijn vrijwilligers om mensen die dat zelf niet kunnen, te helpen waar een netwerk ontbreekt en er een onderbouwde hulp vraag ligt. "Want" zegt hij, "Vaak zie je toch dat mensen roepen: als ik dat aan de buur man vraag dan wil hij dat wel even voor me doen. Dan vraag ik: waarom heb je het de buurman dan nog niet ge vraagd. We leven in een sa menleving waar er van elkaar verwacht wordt om te zien naar de ander, de participatie IETS KUNNEN BETEKEN VOOR EEN ANDER MAAKT HET VERSCHIL samenleving. Er is altijd een doelgroep die er om wat voor reden dan ook zelf niet uit komt. Daarbij moetje denken aan mensen met weinig fi nanciële middelen, een be perking, psychiatrische pro blematiek of ziekte. Present wordt dan benaderd door bij voorbeeld maatschappelijk werk, Emergis, GGD of Leger des Heils om in actie te ko men." Zo heeft Present onlangs sa men met Mondial Vogel Ver huizingen een verhuizing ge daan voor een mevrouw die moest verhuizen na een hart operatie. "Wij hebben geluk kig een groot netwerk, ook onder bedrijven, naast onze vrijwilligers die allemaal op basis van een project worden ingezet. Wij werken vanuit ons aanbod in ons netwerk naar de hulpvraag van de mensen toe. Zo blijft het voor iedereen te behappen want ik heb bijvoorbeeld weinig aan een timmerman op het mo ment dat er een tuin aange pakt moet worden. Wij leve ren dus projectmatig maatwerk. Present kijkt naar: wie zijn onze vrijwilligers, wat kunnen ze en wanneer. En we kijken 'goed naar het netwerk van degene die een hulpvraag heeft." De vrijwilligers die zich aangemeld hebben komen binnen via een netwerk van onder andere verschillende kerken, scholen en het be drijfsleven. Je hoeft zelf geen kerkelijk lid van te zijn, dus ongeacht overtuiging, geaard heid, afkomst of ras. Je kunt je persoonlijk Inzetten maar ook met een groep. Zo kunnen een paar uur van jouw tijd een groot verschil maken voor een ander. De mensen van Stich ting Present willen van bete kenis zijn voor anderen die het zelf niet kunnen. "Dat hebben we meer nodig in onze maat schappij" zegt Klaas Bos." Mensen die gewoon naar een ander omkijken. Onze maat schappij wordt harder en er Vrijwilligers van Stichting Present Walcheren helpen in een tuin om die begaanbaar te maken voor een scootmobiel. Foto: Conny den Heijer zijn echt mensen die het zon der hulp niet redden. Zo zijn de Kleding- en Voedselbank ook ontstaan. Uit nood want het is nodig. Het moet zo gaan worden dat mensen het nor maal vinden om naar elkaar om te kijken. Want niemand kan het alleen." Vrijwilligers kunnen zich aan melden bij Stichting Present via hun website. Daar is ook alle informatie te vinden over de inzet van hun hulp en ook over hoe zij werken: (H https://stichtingpresent. nl/walcheren Vragen over of problemen in uw wijk? Gemeente Middel burg komt nu met de nieuwe wijktafel. Dit gezamenlijke initiatief moet er voor zorgen dat bewoners van een wijk sneller aankloppen bij de wijkagent als er iets is voor gevallen. MIDDELBURG - Om buurtbe woners sneller en effectiever van dienst te kunnen is de ge meente samen met de politie en wijkteams door heel Mid delburg een samenwerking gestart. Eens per maand kun nen bewoners van een wijk terecht voor" meldingen over bijvoorbeeld, groenvoorzie ning, afval en handhavingsge- relateerde zaken, maar ook burenconflicten kunnen wor den besproken. In een aantal wijken is dit nieuwe plan al van start gegaan en wordt het goed ontvangen door de buurt. Bezoekers kunnen te recht bij een wijkagent, een wijkmanager, vaak in combi natie met een buitengewoon opsporingsambtenaar. Soms schuiven er gasten aan, zoals bijvoorbeeld Woongoed. Het initiatief zorgt ervoor dat de gemeente en de politie effici ënter te werk kunnen gaan en problemen in de wijk sneller kunnen worden opgelost. Maandelijks zijn er in de ver schillende wijken inloop spreekuren voor alle bewo ners om er voor te zorgen dat de stap van het melden van onjuistheden kleiner wordt. Dit wordt georganiseerd op verschillende locaties en tij den, zodat het voor iedereen goed toegankelijk is en moge lijk is de wijktafel te bezoeken. De data van de spreekuren, worden bekendgemaakt in de Faam Walcheren en op inter netpagina's van de wijk. Present Walcheren wil vrijwilligers zorgvuldig en aanstekelijk begeleiden en projecten zoeken die aansluiten bij de talenten van mensen die zich in willen zetten voor anderen. Mensen die projecten hebben gedaan komen terug met hun verhalen en steken daarmee anderen weer aan. Zo ontstaat er een gemeenschap waarbij het vanzelfsprekend wordt om eens naar buiten te kijken hoe je anderen kunt helpen. VLISSINGEN - Op zaterdag 17 maart, tijdens de Week van Zorg en Welzijn, is het Zuidwest Radiotherapeu tisch Instituut aan de Kou- dekerkseweg go in Vlissin- gen geopend voor publiek. Medewerkers laten zien en leggen uit hoe mensen met kanker op een veilige en persoonlijke manier be strating krijgen en wat daar allemaal bij komt kijken. Het ZRTI is geopend van 10.00 tot 15.00 uur en is te vinden aan de Koudekerk- seweg 90 in Vlissingen. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Altijd al willen weten hoe het er op een OK uit ziet? Zaterdag 17 oktober is dé kans. In het ziekenhuis kunnen geïnteresseerden een kijkje nemen achter de scher men tijdens de open dag van 10:00 tot 15:00 uur. Mensen kunnen hun ogen laten testen op de afdeling oogheelkunde en een echo laten maken door de afdeling reumatologie. Een keer niet het ADRZ bekijken als bezoeker of patiënt, maar door de ogen van een werk nemer. - Op verkie zingsdag, 21 maart wordt om 17.00 en om 19.30 uur de een akter Go Vote! opgevoerd in CineCity in Vlissingen, waar ook een stembureau is. Deze voorstelling wordt gehouden in het kader van de gemeen teraadsverkiezingen. Toe gang is gratis. In tegenstel lingtot eerdere berichtgeving is ook de voorstelling in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland (Auditorium) op 19 maart om 20.00 uur in Middelburg gratis te bezoe ken. Reserveren kan via het e-mailadres vlisslngen@> dezb.nl OOSTKAPELLE - Op dinsdag 20 maart van 14.00 tot 15.30 uur is in het kantoor aan de Schoolstraat 4 te Oostkapelle een digicafé. Hier kan je met al je vragen en problemen te recht betreffende l-phone, l-pad en tablet. Graag tablet meenemen. Toegang is gratis. MIDDELBURG - UCR studen ten en Cinema Middelburg importeerden een unieke film over Garry Davis. Lense is de media vereniging van University College Roose velt en organiseert evene menten rond fotografie, fil men en het tonen van films. Op donderdag 15 maart vanaf 20.00 uur verzorgt Lense het The World is My Country Film Festival in Cinema Middel burg. Speciale gast is regisseur Arthur Kanegis. Dit festival gaat over het leven van Garry Davis (1921 - 2013), de man die de Wereldoverheid oprichtte en zich zijn leven lang hier voor en de erkenning van we reldburgers als rechtmatige burgers, inzette. Dit bijzonde re levensverhaal laat ons na denken over de rol van landen en hoe we ervoor kunnen zor gen dat grenzen verdwijnen. Als we dit kunnen bereiken, bestaat de mogelijkheid om tot een vredevolle samenle ving te komen. Daarnaast zien we met de vluchtelingencrisis een grote stijging in het aantal mensen zonder nationaliteit en identiteitsbewijs, die het probleem nog een keer duide lijk laten zien. Er worden ook nog twee korte films ver toond. Tickets via www.cinemamid- delburg.nl/world-my-country

de Faam | 2018 | | pagina 15