INTERAADSVERKIEZINGEN D66 C C groenumksB^ C Christenunie GroenLinks ChristenUn e www.middelburg.nl/verkiezingen Helaas zijn er toch nog 3400 inwoners op Walcheren die aan de kant staan. Dit kan je niet meer uitleggen. Het draagvlak van de sociale zekerheid brokkelt af. Dus schouders eronder, aan het werk, voor jezelf en voor Middelburg. Doen!!! Chris Simons Werk, Werk, Werk, Werk is van groot belang voor iedereen, je verdient er geld mee, je hebt contact met andere mensen, het leidt tot zelfstandigheid en eigenwaarde. Bovendien draag je door werk bij aan de samenleving en de econo mie. Gewoon Doen dus zouden we zeggen. Zeker nu er voldoende werk is, is het zaak dat zoveel mogelijk Middelburgers aan het werk kunnen. Afgelopen jaren heeft de Mid delburgse WD hier keihard aan gewerkt en met succes. Werk gaat altijd voor een uitkering. En een uitkering is een trampoline die dient om je tijdelijk op te vangen en weer terug te laten springen in het arbeidsproces. De gemeente kan je daar bij helpen maar het is je eigen verantwoordelijkheid om er werk van te maken. Afgelopen 4 jaar hebben we met onze afde ling bij 4000 inwoners van de gemeente aangebeld. Om te horen hoe het gaat en samen met bewoners in verzet te komen tegen onder andere het eigen risico en de huurverhoging. We deden onderzoek naar achterstallig woningonderhoud, de zorg van Porthos, schuldhulpverlening van Orionis en dienstverlening van Medipoint. Samen met de huishoudelijke zorgmedewerkers en So ciale Werkplaatsmedewerkers hebben we actie gevoerd voor baan- en loonbehoud. Met die informatie heeft onze fractie het sociale alternatief laten horen in de raad. Onze Speerpunten 1. We bannen armoede uit door betere hulpverlening 2. We bouwen meer betaalbare sociale huurwoningen 3. De Trekdijk wordt geen bedrijventerrein, de Cleene Hooge blijft onbebouwd en het zwembad in Arnemuiden blijft open 4. ledereen moet toegang hebben tot schone, betaalbare energie 5. De gemeente Middelburg blijft zelfstan dig, we gaan niet fuseren Geen tweedeling maar een SAMENIeving waarin jong en oud gehoord worden. Petroesjka Sterk Beste inwoner van Middelburg Wanneer u voor D66 (lijst 7) kiest, kiest u voor een gemeentebestuur dat dat doet wat nodig is: een veilige en duurzame stad, waar het goed wonen is. In stand houden en stukje bij beetje verbeteren. U kiest dan een gemeentebestuur dat haar wettelijke taken perfect voor u uitvoert en niet te moeilijk doet als u een vergunning nodig heeft of zorg. Ook kiest u voor een gemeentebestuur dat Ruimte voor Middelburgers De Christenunie vindt het belangrijk om Middelburgers de ruimte te geven. De afgelopen jaren hebben we ons ingezet voor meer ruimte voor de wijkteams en het eerder en beter betrekken van onze inwo ners bij projecten zoals herinrichting van straten of de invulling van het Molenwater park. De wijkteams hebben inmiddels meer budget gekregen voor het organiseren van activiteiten voor en door de wijk. Voor Duurzaam Middelburg Duurzaamheid is een veelomvattend begrip. Het woordenboek geeft o.a. als definitie: "alle ontwikkelingen die op technisch, poli tiek, sociaal, ecologisch en economisch gebied bijdragen aan een gezond milieu." Wat GroenLinks betreft is duurzaamheid dan ook uitgangspunt bij het maken van al het beleid. Een betere luchtkwaliteit bereik je door het planten van meer bomen, het serieus rekent met uw mening en dat laat zien. Met D66 heeft u een partner in een trotse, goed onderhouden en levendige stad waar iedereen mee kan doen. D66: beloon prestaties en deel de welvaart' We doen geen dure verkiezingsbeloftes, maar willen uw woonplezier verbeteren komende 4 jaar. Wat te denken van een grasperkje in uw wijk vervangen door een mooie bloemenhaag bijvoorbeeld? Uw stem voor D66 is er een vóór u en het Molenwaterpark ligt er inmiddels een prachtig plan, met de uitvoering hiervan zal dit jaar een start gemaakt worden. En heel wat straten en pleinen zijn met behulp van goede suggesties van inwoners opnieuw ingericht. Op het gebied, van fietsveiligheid zijn al wat knelpunten verbeterd en kunt u van ons verwachten dat we hier aandacht voor blijven vragen. Zo zorgen we er samen voor dat onze stad mooi blijft en zelfs nog mooier wordt! reguleren van houtstook en het autoluw ma ken van de binnenstad. In verband met het laatste wil GroenLinks een distributiepunt voor goederen buiten de stad. Plus extra laadpalen voor elektrische auto's. Meer groene speelplekken inrichten daagt kinderen uit om vaker buiten te spelen en dus meer te bewegen. Stadslandbouw versterkt de sociale cohesie. Een bonus voor mensen die minder afval produceren stimuleert een betere afvalscheiding. En tegen geldverkwistende ambities met de stad. Rob van.Eijkelenburg Wiliemien Treurniet het vergroenen van versteènde tuinen zorgt voor minder wateroverlast en meer ruimte voor plant en dier. Kortom, duurzaamheid komt ten goede aan iedereen, laten we daar met z'n allen voor gaan. Leny van den Heuvel

de Faam | 2018 | | pagina 11