171 VOOR DE ZEKERHEID IS DE RMBUUNCE GEBELD eeSkund,gen n' voorde features in jouw regi0 n vader bij hem is. Best spannend, al die mensen met witte jassen Gipskamer Op de gipskamer vertelt de SEH arts dat Thomas' been gebroken is. Zijn been wordt gezet door een traumachirurg en voorzien van gips Thomas mag gelukkig gelijk met zijn vader mee naar huis, maar voetballen zit er voorlopig niet in Thomas is 6 jaar. Hij is fanatifek voetballer en speelt sinds kort bij de fjes van zijn plaatselijke favoriete voetbalclub. Thomas mist geen training of wedstrijd en als er één wordt afgelast vindt hij dat ontzettend jammer. Doelpunten scoren vindt hij het leukst om te doen en dat lukt hem steeds vaker. Thomas' trainers bewonderen de kleine voetballer óm zijn snelheid en durf; voor hem is geen duel te spannend. Ongelukkige sliding En dan gaat het mis. Thomas maakt een ongelukkige sliding op de bal, glijdt door over het gras terwijl zijn been onder het lichaam van een teamgenootje klem zit. Hij schreeuwt het uit van de pijn en wordt op een brancard gelegd en van het veld afgetild. Voor de zekerheid is de ambulance gebeld. De ambuianceverpleegkundige ontfermt zich over het geschrokken voetballertje en ziet meteen dat hij mee moet naar het ziekenhuis. Hij geeft Thomas wat pijnstilling en zorgt ervoor dat hij veilig in de ambulance wordt gelegd. Hij wordt binnengebracht op de spoedeisende hulp (SEH) en kan gelijk door naar de röntgenafdeling om foto's van zijn been te maken. Hoewel iedereen erg lief is voor hem, is Thomas blij dat zijn Na enkele weken afzien mag het gips van Thomas' been worden verwijderd. Dat doet de gipsmeester. Thomas mag daarna kort revalideren door twee keer in de week naar de kinderfysiotherapeut te gaan. Zij helpt hem om zijn been weer sterk te maken en geeft ook oefeningen mee naar huis. Thomas volgt haar instructies trouw op, zodat hij weer snel kan voetballen. Hij moet de kinderfysiotherapeut wel eerst beloven voortaan iets voorzichtiger te doen.

de Faam | 2018 | | pagina 6