1 en jaar. In verwachting zijn, bevallen en de kraamtijd zijn spannend. En daarna begint het leven als ouder pas écht... Maar gelukkig zijn daar dan de verloskundige, kraamverzorgende, de pedagogisch medewerkers op het kinderdagverblijf en de verpleegkundige op het consultatiebureau! Verloskundige Als verloskundige begeleid en controleer je vrouwen tijdens zwangerschappen en bevallingen die normaal verlopen (bij complicaties wordt de controle overgenomen door het ziekenhuis). Ook wordt steeds meer verwacht dat een verloskundige inzicht heeft in de maatschappelijke omstandigheden van de zwangere. De eerste dagen na de geboorte ondersteun en verzorg je moeder en kind, samen met een kraamverzorgende. Kraamverzorgende Héél bijzonder: als kraamverzorgende maak je de geboorte van een kind van dichtbij mee. je-assisteert de arts of verloskundige tijdens de bevalling. Als het kindje er is, ben je nog een aantal dagen verant woordelijk voor de verzorging van moeder en kind en houd je het huis houden draaiende. Je geeft voorlichting aan de ouders en je let goed op de gezondheid van moeder en kind. Hoewel je heel zelfstandig werkt, overlegje ook met collega's en fungeer je als spin in het web voor de betrokken zorgverleners. Pedagogisch medewerker kinderopvang Als een moeder na haar zwangerschapsverlof weer aan het werk gaat, kan de baby eventueel naar de kinderopvang. Als pedagogisch medewerker vind je het leuk om met kinderen te werken, ook als ze druk zijn, lawaai maken of veel verzorging nodig hebben. Je kunt je goed inleven in hun belevingswereld en beschikt over een flinke dosis verantwoordelijkheidsgevoel. Je onderneemt activiteiten die passen bij de leeftijd en vaardigheden van de kinderen. Jeugdverpleegkundige 0-4 jaar Als jeugdverpleegkundige 0-4 werkje op het consultatiebureau, dit is vaak onderdeel van een Centrum voor Jeugd en Gezin. Tijdens je werk let je vooral op de lichamelijke ontwikkeling (groei, motoriek), psychische (angst, hechting) en cognitieve ontwikkeling (logisch denken, taalontwikkeling) en mogelijke risico's bij het kind.Je denkt mee met de ouders en werkt samen binnen een team met artsen, assistenten, logo pedisten, pedagogen en maatschappelijk werkers. HELDEN VHN HET EERSTE UUR...

de Faam | 2018 | | pagina 5