JAN JAAP BOUMA ARIE S. HEIJBOER Bij afscheid nemen kijk je terug. Toen ik het werk in de gemeenteraad startte, 8 jaar geleden, begon dat met de beëdiging. Ik heb toen de eed afgelegd. Daarmee bevestigde ik me te houden aan de wetten van ons land en het algemeen belang te dienen. Voor mij persoonlijk was het afleggen van de eed ook een gebed: zo waarlijk helpe mij God Almachtig. De portefeuilles die mij ten deel vielen waren: Openbare orde en veiligheid, (het mee mogen werken een ordentelijk verloop van het maatschappelijk verkeer in de openbare ruimte). Economie, (het mee mogen denken in het maken van keuzes die mensen maken bij de productie, consumptie en distributie van Waarom ga je uit de politiek? In de eerste plaats om wat tijd vrij te maken voor mijn gezin. Je hebt een soort balans tussen werk en privé, en het raadswerk legt daar wel druk op. Daarnaast zijn mensen het verhaal van Bouma wel een keer beu, dus ik wil ruimte maken voor nieuwe mensen. Wat is dat verhaal van Bouma? Ik heb altijd geprobeerd goed te kijken naar de redelijkheid van voorstellen en consequent te zijn in mijn standpunten. Daarnaast heb ik me ingezet voor een gezonde financiële positie. Er zijn drie thema's waarmee ik me veel bezig gehouden heb. De eerste is de schuldpositie, ik heb me ingezet om meer af te lossen. Dat doen we, maar dat mag van mij nog drie keer zo veel. Maar ik ben blij met de start, toen ik hiervoor voor het eerst aandacht vroeg met een motie, werd vooral gelachen. Er is nu brede steun voor in de raad. Verder heb ik me bezig gehouden met de Poel V en bouwgrond in het algemeen, waar ik pleit voor een rustige ontwikkeling. Het derde thema is VERKIEZINGSKRANT SGP-CU I 15 bereikbaarheid met oa de nieuwe afslag met de A58. Erg mooi dat deze er nu is. Ga je het missen? Gemeenteraadslid zijn is ook gewoon leuk, de sfeer in de raad en de fractie was altijd erg goed. Dus dat ga ik wel missen. Ik heb er altijd veel plezier in gehad om het werk, om je in te zetten voor de maatschappij. Ik heb ook wel eens hard op de rem getrapt, dan zetje een streep in het zand. Maar wel met fatsoen en op inhoud. Waarom zouden mensen op de SGP-Christenllnie moeten stemmen? Er liggen de komende jaren grote uitdagingen, met-name op het gebied van financiën. De SGP- ChristenUnie wil daarmee verstandig omgaan. Maar de SGP-Christenllnie is vooral een partij met gezamenlijke uitgangspunten vanuit het christelijke geloof. De fractie probeert de lessen van Jezus te vertalen naar de praktijk en daar in stel ik mijn vertrouwen! goederen en diensten). Milieu, (het werken in de omgeving waarin mensen, planten en dieren leven. Belangrijke onderdelen van het milieu zijn het klimaat, de bodem en water. Een heel mooi werkterrein dat voortdurend in beweging is. Een grote verantwoordelijkheid om hoe om te gaan met alles leeft, groeit en bloeit. 4 jaar gelden mochten we samen met de Christenunie weer deel nemen aan het college, in de persoon van wethouder Van der Reest. De componist Johannes Sebastiaan Bach sloot zijn composities altijd af met 3 letters. Ik wil me natuurlijk niet met hem vergelijken, maar zijn afsluiting neem ik wel over. De 3 letters zijn SDG, Soli Deo Gloria. God alleen de eer.

de Faam | 2018 | | pagina 28