Verkiezingen: stempassen zijn bezorgd Welkom mensenrechtenverdediger Diana Mailosi uit Zimbabwe Subsidie aanvragen voor 2019 Wijktijd Mortiere en Dauwendaele Operatie Boomfeestdag: Maak 't Buiten Beter! Vuilniszak met ongesorteerd afval niet meer welkom op de Zeeuwse milieustraten OFFICIËLE. PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Afgelopen week zijn de stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen en het raadgevend referendum bezorgd. Bewaar deze stempas goed, want zonder pas kunt u geen stem uitbrengen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Middelburg, (tel 14 0118). U krijgt, als u kiesgerechtigd bent, alsnog een vervangende stempas. Gewijzigde stembureaus Stembureau 14, de Hoeksteen, is verhuisd naar het adres Hof Mondriaan aan de Vrijlandstraat 28. Stembureau 23, voorheen Rustenburg, is nu ook te vinden in Hof Mondriaan aan het adres Vrijlandstraat 28. Daar zijn nu twee stembureaus opgesteld. U kunt zelf bepalen in Hof Mondriaan bij welk bureau u uw stem uit gaat brengen. Stembureau 33, Sporthal De Blikken is een nieuw stembureau in Arnemuiden. Het komt in de plaats van 't Vierschip aan het Oostgat. Kandidatenlijsten worden op donderdag 8 maart bezorgd Donderdag 8 maart worden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere ook alle stembureaus genoemd. Verhinderd op woensdag 21 maart? Als u op woensdag 21 maart, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt u elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee geldige identiteitsbewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. www.middelburg.nl/Verkiezingen De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2019 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2018 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezond heid of cultuur komen in aanmer king voor subsidie. Deze activi teiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidiere latie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagformu lieren voor 2019 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidierelatie met Middelburg hebben, kunnen voor 2019 een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidie verzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsi dieprocedure 2019. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraag formulier subsidie 2019 en de Algemene Subsidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg, nl onder lnwoners>Meer>Zorg en Welzijn>Subsidie. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van de wijken Mortiere en Dau wendaele op een aantal avonden op het spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in woonzorgcentrum Hof Mondriaan, Vrijlandstraat 28. Het eerstvolgende spreekuur wordt gehouden op donderdag 8 maart van 19.00 uur tot 20.30 uur. De volgende spreekuren zijn op 12 april, 24 mei en 3 juli. Bij het spreekuur kunnen inwgners vragen stellen aan de wijkmanager, de buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA's) van de gemeente Middel burg en de wijkagent. Ook in Middelburg Zuid is er binnenkort weer een Wijktijd. Deze bijeenkomst is op woensdag 14 maart van 10.00 tot 11.30 uur in het wijkcentrum Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Op woensdag 14 maart is het weer voor de 62ste keer Nationale Boomfeestdag met als thema 'Operatie Boomfeestdag: Maak 't Buiten Beter!'. Jaarlijks worden er op die dag nieuwe bomen geplant in heel Nederland. Ook Middelburg doet dit jaar weer mee. Samen met de leerlingen van SBO Springtij gaan de wethouders Johan Aalberts en Arjan Beekman om 10.00 uur in de nieuwe wijk Rittenburg, 25 diverse soorten bomen planten. De morgen wordt afgesloten met een gezamenlijk drankje en een ge bakje. Ook de wijkbewoners zijn uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en een helpende hand te bieden. Accentgemeente Omdat Middelburg dit jaar accentgemeente is voor Zeeland, zal ook de gedeputeerde Jo-Annes de Bat aanwezig zijn. QR-code Elke boom heeft een uniek verhaal. Het zou natuurlijk prachtig zijn als mensen dit leren kennen. Dat kan met de QR-code herinneringspaal. Bij een te plaatsen notenboom komt een herinneringspaal met zo'n code te staan. Je kan er zelf een foto, filmpje, geluidsfragmenten of tekst toevoe gen. Zo komt de boom tot leven en ontstaat meer verbondenheid tussen mens en natuur. Voor het bouwen van de nieuwe woningen in de wijk Rittenburg moesten er bomen gerooid worden. Het is daarom mooi dat een deel van dat groen weer terugkomt in de wijk. De vuilniszak met ongesorteerd afval mag niet meer worden afgeleverd op de milieustraat. Dat geldt voor alle 13 milieustraten in Zeeland. De grijze vuilniszak hoort in de grijze afvalcontainer of in de verzamelcontai- ner in de wijk. Hiermee ondersteunt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) het gemeentelijk beleid voor afvalscheiding. www.zrd.nl In het kader van 'Shelter City' is mensenrechtenverdediger Diana Mailosi uit Zimbabwe drie maanden lang te gast in Middelburg. Diana strijdt in Zimbabwe voor LHBT, oftewel lesbische vrouwen, homoseksuele mannen, biseksuele personen en transgenders. Een onderwerp waar ook de gemeente Middelburg zich als 'regenboogstad' sterk voor maakt. De bedoeling is dat Diana Mai losi in Middelburg op adem komt en vervolgens met nieuwe ener gie, kennis en een breder netwerk terugkeert naar haar land. Mensenrechtenverdediger Diana Mailosi is een bekende en openlijk lesbische vrouw in Zimbabwe. Zimbabwe staat bekend als één van de minst vriendelijke landen ter wereld op LHBT-gebied. Mensenrechtenverdedigers zoals Diana die strijden voor de rechten van LHBT hebben in Zimbabwe te maken met discriminatie, uitslui ting, geweld, of arrestatie. Diana zet zich in om de zelfredzaamheid van LHBT-mensen te vergroten. Ook heeft ze meegewerkt aan het onderzoek van de Verenigde Naties naar de mensenrechten in Zimbabwe. Dit resulteerde in tien aanbevelingen op het gebied van seksuele oriëntatie en gender identiteit aan de Zimbabwaanse regering. Samenwerking De gemeente Middelburg regelt onderdak voor Diana Mailosi van 6 maart tot 1 juni 2018. Zij werkt hiervoor samen met Woongoed, Stichting Present en Univer sity College Roosevelt (UCR). Diana krijgt een werkplek bij de UCR en begeleiding van een studente. Deze sa menwerking stelt haar in staat om kennis te verbreden en te delen op het gebied van men senrechten. Vijfde mensenrechten verdediger in Middelburg De gemeenteraad van Middelburg heeft jaren geleden besloten tot deelname aan Shelter City. Diana Mailosi is na James Ninrew Dong, Hena Gul, Svitlana Valko en Janak Raut de vijfde mensenrechtenverdediger in Middelburg. Shelter City is een initiatief van het Ministerie van Buitenlandse Zaken ep wordt landelijk gecoördineerd door de mensenrechtenorganisatie Justice and Peace. Mensenrechtenverdediger Diana Mailosi. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige fekslen van deze publicaties vindt u terug op www.ovefuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Arnesteinweg 39, Bachtensteene 20 t/m 28, Belfort 69, Dam 37-39, Damplein 32, Hofplein 3, Lange Delft 66-68, Mortierepol der 2 (Nieuw-en Sintjoosland), Penning- hoeksingel 3, Slaak 15 (Arnemuiden), Vogelstraat 4 Verleende omgevingsvergunningen Bellinkstraat 29, Griffioenpad (volkstuin complex), Noordweg 127, PJ. Meertens- straat 34, Schoutstraat 23 Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Rouaansekaai 35 A, 35 B en 35C en 37, 37 A en 37 B Verwijdering vaartuig Veerse Meer (Omloop Arnemuiden) Burgemeester en wethouders maken bekend dat aan een aanlegsteiger in het Veerse Meer (in de Omloop te Arnemuiden) eert vaartuig on beheerd lag aangemeerd. Het betreft een motorboot met blauw-met-witte opbouw. Het vaartuig lag al sinds september 2017 in strijd met artikel 5:17 eerste lid aanhef en onder b van de APV aan de aanleg steiger afgemeerd. Het vaartuig is op 24 februari 2018 verwijderd. Het vaartuig is voor minimaal 14 dagen in bewaring worden genomen. Gedurende die termijn kan de rechthebbende weer in bezit komen van het vaartuigen tegen betaling van de kosten voor het toepassen van de bestuurs dwang (o.a. verwijderen en bewaren). Na die termijn zullen wij het vaartuig verkopen of vernietigen. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met mevr. H.E. Janserwan der Hoek (0118) 67 52 87 (ma en do), e-mail: e.jansen@middelburg.nl.

de Faam | 2018 | | pagina 9