Qmo 'Ik ben erg trots dat ik ook nu weer ambassadeur mag zijn' De Week van Zorg Welzijn is nu meer dan ooit nodig Woensdag 14 maart Donderdag 15 maart Zaterdag 17 maart Doorzetters www.zz.nl 21 WOENSDAG 7 MAART 2018 100% Zorg C%%' Zwemmer Maarten van der Weijden, winnaar van een gou den medaille op de Olympische Spelen van 2008, maakt zich sterk voor de sector Zorg en Welzijn en heeft zich opnieuw als ambassadeur verbonden aan de Week van Zorg en Welzijn. Dit jaarlijkse evenement is dit jaar van 12 tot en met 17 maart. Ruim duizend locaties van zorg- en welzijnsorganisaties in het hele land openen dan hun deuren voor het grote publiek. ZEELAND - Voor het zesde achtereenvolgende jaar voert de grootste sector van Neder land campagne onder het motto 'Maak kennis met kun de'. Het doel is de veelzijdig heid van Zorg en Welzijn te tonen, de nieuwe ontwikke lingen laten zien en vooral de mensen die er werken in de schijnwerpers te zetten. Be langstellenden, buurtbewo ners, (aankomende) studen ten, vrijwilligers, cliënten en mantelzorgers kunnen komen kijken naar het werk van de 1.2 miljoen medewerkers en 450.000 vrijwilligers die zich dagelijks met passie en pro fessionaliteit inzetten voor hun cliënten en patiënten. Maarten van der Weijden "Vorig jaar ben ik met veel plezier ambassadeur geweest voor de Week van Zorg en Welzijn. Ik heb een kijkje mo gen nemen achter de scher men bij zorg en welzijn en heb gezien dat daar met enorm veel passie wordt gewerkt. Ik heb de kennis en kunde van De Week van Zorg en Weizijn is een initiatief van fu t landelijk dekkend samenwerkingsver- band van veertien regionale werkgeversorganisaties. Zij houden zich onder meer bezig met de arbeidsmarkt van Zorg en Welzijn. "Vorig jaar ben ik met veel plezier ambassadeur geweest voor de Week van Zorg en Welzijn. Ik heb een kijkje mogen nemen achter de schermen bij zorg en welzijn en heb gezien dat daar met enorm veel passie wordt gewerkt.FOTO: PR voor deze sector mag zijn." de zorgprofessionals zelf ook mogen ervaren in de tijd dat ik kanker had. Ik was in goede handen en dat gaf mij ver trouwen in mijn herstelpro ces. Ik ben daar heel dankbaar voor." Van der Weijden wil graag het belang van die goe de zorg en dienstverlening voor de maatschappij bena drukken. "We leven in een maakbare wereld waarin we allemaal kunnen doen wat we willen. Maar als je ziek wordt en je hebt hulp nodig merkje pas echt dat hulp krijgen niet iets vanzelfsprekends is. Ik ben erg blij .en trots dat ik ook in 2018 weer ambassadeur Maarten van der Weijden is een echte doorzetter. Afgelo pen weekend zwom hij nog van Amsterdam naar Rotter dam. In totaal legde hij meer dan 80 kilometer zwemmend af. Maar zoals hij het zelf zegt: 'De echte doorzetters zitten in de zorg. Ik hoop dat zorgpro fessionals en het grote publiek tijdens deze Week elkaar ont moeten om zo een beter beeld te krijgen van de vele moge lijkheden die de sector te bie den heeft en kennis die we in pacht hebben.' De Week van Zorg en Welzijn is een initiatief van het lande lijk dekkend samenwerkings verband van veertien regiona le werkgeversorganisaties. Zij houden zich onder meer bezig met de arbeidsmarkt van Zorg en Welzijn. De werkgeversor ganisaties werken samen in de Stichting RegioPlus (www. regioplus.nl) die de Week van Zorg en Welzijn coördineert. Het doel van de campagne is het bevorderen van een inspi rerend, veelzijdig en realis tisch imago van de sector Zorg en Welzijn. www.regioplus.nl Van maandag 12 tot en met zaterdag 17 maart is er weer de Week van Zorg Welzijn. Inmiddels alweer de zesde editie. En meer dan ooit is deze week nódig. Want er zijn 43.000 banen in de grootste sector van Nederland te vervullen. ZEELAND - Meer dan duizend zorg- en welzijnsorganisaties openen tijdens deze week hun deuren om aan Nederland te laten zien hoe het er aan toe gaat op de werkvloer. De loca ties lopen uiteen, van verzor gingshuis om de hoek tot een operatiekamer in een groot ziekenhuis in de buurt. Van zorgboerderij tot GGZ, van nieuwe zorg in de wijk, klein schalig wonen in de ouderen zorg, revalidatie in de gehan dicaptenzorg, ziekenhuizen GGZ, mondzorg, buurthuizen, huisartsen, kinderopvang en nog veel meer. Maarten van der Weijden Olympisch kampioen Maarten van der Weijden is ambassa deur van deze week en gaat iets bijzonders doen. Hij gaat op veertien zorg- en/of wel- zijnslocaties zwemmen. Dat doet hij per locatie één uur, en zo reist hij door heel Neder land. Totaal zal hij 36 uur bezig zijn om deze wereldrecordpo ging te behalen, en tegelijk aandacht te vragen voor het mooie werk dat wordt verzet door de 1,2 miljoen mensen die werken in de sector. "Ik ben trots dat ik dit mag doen, want ik ben natuurlijk ook ge holpen door de gehele sector tijdens mijn kanker. Dat moti veert mij extra om deze we reldrecordpoging te behalen", aldus Maarten van der Weijden. De Week van Zorg Welzijn staat weer bol van de activitei ten door het gehele land. De meer dan duizend organisa ties openen hun deuren en laten het gewone werk zien, maar organiseren ook speciale activiteiten. Zo richten een aantal ziekenhuizen de opera tiekamer voor één dag in voor een poppendokter, wordt er een sterrenkok gevraagd te koken in de keuken van een verzorgingstehuis en zullen een groot aantal bekende Ne derlanders een bezoek bren gen aan instellingen bij hun in de buurt. De week wordt tra ditiegetrouw afgesloten met de Open Dag van Zorg 8t Wel zijn op zaterdag 17 maart. Deze dag trekt altijd honderddui zenden bezoekers. In Zeeland Wil je weten welke organisa ties er meedoen met de Week van Zorg en Welzijn in Zeel- O De Week van Zorg & Welzijn staat weer bol van de activiteiten door het gehele land. FOTO: PR and? We noemen een aantal ledig overzicht op de website activiteiten in de kolom op deze pagina. Kijk voor een vol- www.zz.nl De Week van Zorg Welzijn is een initiatief van mv de 14 regionale werkgeversorganisaties in zorg en welzijn, die samenwerken in Stichting RegioPlus, om beeldvorming van de sector zorg en welzijn te stimuleren. Emergis Kloetinge - Wij zoeken verpleegkundigen en (woon)begeleiders! Vind jij het leuk om in de Week van Zorg en Welzijn een kijkje bij ons te nemen? Dat kan vrijblijvend tussen 9.00 en n.oo uur. Meld je aan via recruitment@ emergis.nl. Tragel - Bij Tragel openen diverse locaties de deuren. De locaties van Tragel heb ben verschillende functies. Naast wonen, zijn er dag bestedingslocaties en loca ties waar mensen geacti veerd worden, ledereen is van harte welkom om een kijkje te nemen tussen 13:00 en 16:00 uur. Juvent Event - 'De jeugd zorg draait door!' Een in houdelijke conferentie voor collega's, pleegouders, ge- zinshuisouders, (zorgpro fessionals, externe stake holders en andere belangstellenden betrok ken bij de Zeeuwse jeugd zorg. Allévo Experience - Test je vaardigheden in het skill- slab, volg de tour door het opleidingscentrum en stel je vragen aan leerlingen en praktijkopleiders van Al lévo. Tijd: 10.00 tot 14.00 uur. ADRZ Goes - Ben je be nieuwd hoe het is om in een ziekenhuis aan de slag te gaan? Kom tijdens de banenmarkt in Goes kennis opdoen over de verschil lende vakgebieden in het ziekenhuis. Tijd: 10.00 - 15.00 uur. ADRZ Vlissingen - Altijd al een kijkje achter de scher men willen nemen in het ziekenhuis? Het ziekenhuis in Vlissingen opent de deu ren voor geïnteresseerden. Tijd: 10.00 -15.00 uur. Reumazorg Goes - Ontdek de voordelen van de speci alistische reumazorg die wij en onze partners onze patiënten aanbieden. Bo vendien demonstreren zij de nieuwe Handscanner! Tijd: van 10.00 -15.00 uur. Ter Weel Goes - Zeeuwse voorjaarsmarkt en banen markt met ónder andere meer informatie over werkleertrajecten en een Zeeuwse voorjaarsmarkt. Tijd: 10.00 - 16.00 uur Meer informatie:

de Faam | 2018 | | pagina 21