Zeeuwse ondernemers naar Duitsland Schoon en aantrekkelijk strand langzaam op stoom Keltische avond Apollo K-Llber 4 life in 't Kasteel Koningsreceptie in Kleef VEERE KORT ER ZIJN MEER REGIONALE PRODUCTEN DAN JE ZOU DENKEN 15 WOENSDAG 7 MAART 2018 Carrie Frederiks Tijdens de komende koningsreceptie op 24 april in het Duitse Kleef (Kleve), wil honorair consul Freddy Heinzel Zeeuwse producten centraal stellen. Dé kans voor ondernemend Zeel and om regionale producten op een portemonnee-vriendelij ke manier te presenteren. GOES - Gerard van Damme, van de Stichting Zeeuwse Kle derdracht (STZK) heeft sinds 2011 contact niet Freddy Hein zel. "Wij bezoeken al zeven jaar de koningsreceptie in het Nederlandse consulaat in Kleef met meisjes in kleder dracht Dat is altijd een groot succes. We nemen dan regio nale producten als babbelaars, bolussen, oesters, bier en wijn mee. Vorig jaar vertelde de heer Heinzel dat hij in 2018 producten uit Zeeland centraal wil stellen." Eén van de taken van het con sulaat is het bevorderen van Nederlandse economische ac tiviteiten in Duitsland door het ter beschikking stellen van het (Duitse) netwerk. Daarbij be hoort ook het zoeken en vin den van ingangen die anders wellicht gesloten blijven. Noordrijn-Westfalen wordt gekenmerkt door intensieve economische betrekkingen met Nederland. Het is een enorm gebied waar veel zaken gedaan worden. Tweede editie van Puur GRUPSKERKE - Op zaterdag 10 maart vindt de tweede editie plaats van het event PUUR in Grijpskerke. Op die dag staat dorpshuis Nimmerdor weer vol met standhouders rondom het thema Gezondheid, Voe ding en Spiritualiteit. Voor de bezoekers is veel te zien, maar ook veel te doen. Gedurende de hele dag zijn er workshops en lezingen te bezoeken. Lief hebbers kunnen zich nu al aanmelden voor de workshop "maak je eigen mini-dromen- vanger" vanaf 10.00 uur, voor de Fusion Hormoonyoga les om 10.30 uur of voor de medi tatie om 12.30 uur. Dat kan via puur@zeelandnet.nl. Het is voor de tweede keer dat het Grijpskerkse evenement ge houden wordt. Vorig jaar was PUUR een groot succes. Ook dit jaar is de entree weer gra tis, voor de workshops kan een bijdrage gevraagd wor den. Het evenement begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Meer informatie, waaronder de tijden van de lezingen, is te vinden op face- book: /puunomaart20i8/ NLdoet in 't Hoge Licht WESTKAPELLE - Op zaterdag 10 maart organiseert het Oranjefonds NLdoet. Het Pol derhuis in Westkapelle heeft al een aantal keer meegedaan met deze vrijwilligersactie. Dit jaar is de vuurtoren 't Hoge Licht aan de beurt. Om 9.30 uur wordt gestart met het Van Damme: "De consul zelf is voorzitter van een club waar zo'n 130 ondernemersorgani saties bij aangesloten zijn. Tij dens de koningsreceptie in Kleef wil hij Zeeuwse produc ten promoten en laten proe ven. In eerste instantie gaat het om de bekende zaken als oesters, mosselen en kreeft maar er zijn meer regionale producten dan je zou denken: zeewier, mesheften, bonbons, vleesproducten, noem maar op." Voor kleine ondernemin gen is een stand van tiendui zenden euro's op een beurs vaak niet haalbaar. De consul bekijkt hoe hij binnen zijn budget zoveel mogelijk on dernemers de mogelijkheid kan bieden zich te presenteren in de Noordrijn-Westfaalse grensregio. schoonmaken van de trappen in de vuurtoren en het behan delen van slechte plekken in de muren. NLdoet in 't Hoge Licht duurt tot 12.30 uur. Vrij willigers die graag de vuurto ren eens van dichtbij willen bekijken en de handen uit de mouwen willen steken, kun nen zich aanmelden via de website van NLdoet: www.nl- doet.nl/klus/29847. Aanmel den bij het Polderhuis is ook mogelijk via tel. 0118-570700 of info @polderhuiswestka- pelle.nl. Uitvoering Luctor e Emergo ZOUTELANDE - Zaterdag 10 Maart is de jaarlijkse uitvoe ring van fenfare Luctor et Emergo uit Zoutelande. Dit jaar zal de uitvoering in het te ken staan van onze dirigent Ad Stroo. Ad zal na 28 jaar voor het orkest te hebben gestaan het (dirigeerstokje overdra gen. We zijn Ad heel erg dank baar voor de jaren inzet en willen hem bedanken door dit concert aan hem op te dragen. Het programma zal daarom ook bestaan uit solo's opge dragen aan Ad en voor het an dere deel een greep uit Ad's favoriete stukken. De solo's worden gespeeld door een breed scala aan instrumenten, van bugels tot de bas. De uit- voeringis in Dorpshuis De Soute Schakel, Westkapelse- weg in Zoutelande en begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Entree 4,00 per persoon, voor donateurs is de toegang gratis. Gerard van Damme onderhoudt met de Stichting Zeeuwse Klederdracht al sinds 2011 goede contacten met het consulaat in Kleef FOTO: CARRIE FREDERIKS Tijdens de koningsreceptie houdt minister-president Kraft van Noordrijn-Westfalen de openingsspeech. Ook wordt er veel aandacht van de pers, en dan met name de cu linaire verslaggevers, ver- Belangstellenden die hun producten tijdens de koningsreceptie op dinsdag 24 april willen presenteren kunnen zich tot 14 maart aanmelden. Ook op maandag 18 juni is er een activiteit ten behoeve van productie promotie voor ondernemingen. Aanmelden: Gerard van Damme; 0113 231755 ofstekgoes@gmaii.com. Informatie: www. stzk.nl Gemeentes op Walcheren zijn nog niet tot een samenwerking gekomen over het Zeeuwse-strandbeheer. Tekst en foto: Femke Vegt. De afgelopen twee jaar is er gecorrespondeerd over een samenwerking tussen de ge meentes over de stranden op Walcheren..Op dit moment is dit nog niet haalbaar. DOMBURG - Een schoon en aantrekkelijk strand voor ie dereen, van toeristen die onze provincie bezoeken, locals die een dagje aan het water spen deren tot strand -en kuston- dernemers. Daar zijn alle ge meentes op Walcheren, Veere, Vlissingen in samenwerking met het waterschap Schel- destromen, het over eens. Een goede samenwerking kan lei den tot een hogere kwaliteit van de stranden, eenvorming van het beheer en lagere be heerskosten per gebied. Maar dit lijkt makkelijker dan het is. Begin februari is er geconclu deerd dat er zeker mogelijkhe den zijn om de samenwerking tot stand te laten komen, maar dit kost meer tijd dan gedacht. Eigen gebied In de komende periode zorgen de gemeente Veere, Vlissin gen en het waterschap Schel- destromen voor het beheer van eigen gebieden, maar zoeken desondanks wel naar samenwerking waar dat kan. Vlissingen neemt dit jaar het beheer van het Badstrand weer over en het waterschap is verantwoordelijk voor de overige Vlissingse stranden. Voor de recreanten in het ge bied veranderd er voorlopig nog niets. De daghokjes en slaaphuisjes worden over een tijdje weer langs de duinen rond Walcheren geplaatst en de stranden zullen netjes wor den onderhouden. DOMBURG - Apollo en het leerlingenorkest Artemis geven 17 maart de jaarlijkse uitvoering in Schuttershof Domburg om 19.30 uur. Zij treden op met als gastsolis- ten Jules Bitter op whistle en Rob Bitter op bodhran en keyboard. Thema van deze avond is Keltische muziek waarbij het optre den van deze solisten dan ook niet mag Ontbreken. Jules Bitter heeft ruim 30 jaar ervaring met Keltische muziek op whistles en dwarsfluiten en is een ge waardeerde sessie- en stu diomuzikant. Met name in Antwerpen was hij trouw deelnemer aan de lokale Ierse sessie-cultuur. U kunt deze avond mooie Kelti sche traditionals beluiste ren welke gearrangeerd zijn door Jules Bitter en onze eigen dirigent René Passenier. WESTKAPELLE - Zaterdag 10 maart komt K-Liber naar Westkapelle. Het gratis op treden is vanaf 22.30 in het Kasteel van Batavia aan de Zuidstraat. K-Liber 4 Life is een Nederlandse muziek groep van Curagaose af komst en sinds de jaren 90 actief in de HipHop-genre.

de Faam | 2018 | | pagina 15