s Folk in huiskamer Stichting Gilde Walcheren jubileert Walcherse redders houden ijsoefening Met Zonnebloem naÜr het museum Benefiet Marinierskapel Het «We Walche Boek over de Schelde Theo Rietveld Gilde Walcheren bestaat 30 jaar "STICHTING GILDE WALCHEREN IS DUS GEEN KLUS- SENCLUB." wiae Walcheren '5 een organisatie van mensen die hun kennis en ervaring graag beschikbar» stellen en die belangeloos' i£im adviseren jwl allerWi 9' £d k Telefonisch advies kost niets (0653682434). Advies aan huis kost €5 per bezoek en een km vergoeding van €0,28 per kilometer. SGW is nog op zoek naar adviseurs voor het project POWER. SGW biedt een training aan om tlrainer van POWER te worden. Doel is om vijf workshops per jaar te leiden om senioren te inspireren om ouder te worden op een positieve manier. Informatie via info@gildewalcheren.nl 12 WOENSDAG 7 MAART 2018 Op 3 maart 2018 bestond 't Gilde Walcheren precies 30 jaar. Bestuur en alle 150 adviseurs vieren dit tijdens de jaarverga dering op 13 maart in Café Willem in Middelburg. Dii jaar start 't Gilde met twee nieuwe projecten: POWER en DELTA. Middelburg - Vier van de ze ven bestuursleden zitten klaar in de woning van de voorzit ter, mevrouw Ria Braak- man(RB). Alles waarover ge praat moet worden ligt al klaar op tafel: nieuwsbrieven, folders, pennen, foto's. Jaap Kools(JK) en Jaap Passenier(JP) hebben de meeste bestuurs- ervaring; zij begonnen eerst als adviseur. Al snel kwamen ze in het bestuur, een paar jaar later gevolgd door mevrouw Joke Brouwer(JB). De sfeer is goed en ik krijg een berg aan informatie en anekdotes over me heen. Doorstart Stichting Gilde Walcheren (SGW) is een vrijwilligersorga nisatie met adviseurs. Vaak mensen boven de 50 die hun kennis en ervaring overdragen aan anderen. SGW is geen klussendub. In het begin werd veel advies gegeven op het gebied van boekhouding en administratie. Het eerste be stuur was nogal autoritair, vergaderde apart, vooraf gaand aan de jaarvergadering in het bibliotheekgebouw aan de Molstraat in Middelburg. Het Gilde liep terug en kreeg in 1995 een doorstart met een nieuw bestuur. JK werd pen ningmeester en is al jarenlang adviseur belastingen. Hij kwam uit de verzekeringswe reld. JP werd bestuurslid en adviseur schilderen; hij had namelijk een doe-het-zelf- zaak. JB kwam erbij als secre taris en Aimee Coone volgde voorzitter Eckkart op. JP werd na een paar jaar coördinator, Zijn taak was om een hulp vraag bij de juiste adviseur te brengen. De hoofdmoot was de computer. Die kwam in die tijd in opmars en bracht dus ook veel hulpvragen in. - SamenSpraak Gilde SamenSpraak was een idee van oud-coördinator Floor van Kan, afkomstig uit het onderwijs. Ze ontdekte al snel de problematiek van laaggeletterden. Het traject daarvoor heet SamenSpraak: koppel een lid van het Gilde als taaimaatje aan een laagge- letterde of anderstalige en praat elke week met hem/ haar. RB: Het is leuk te leren over een andere cultuur en te gelijkertijd iemand met taal te helpen. Maandelijks treffen de taaimaatjes elkaar tijdens "Serre" bijeenkomsten. POWER POWER, veerkracht op leeftijd, is een project voor senioren die elkaar willen inspireren bij het ouder worden. Tijdens workshops wisselen deelne- mers ervaringen en ideeën uit en werkt een ieder aan eigen of gezamenlijke plannen voor Jaap Pass'enier van de Stichting Gilde Walcheren bij de kraam tijdens de Vrijwilligersmarkt in Middelburg. Foto: Gilde Walcheren de toekomst, op het gebied van hobby's, vrijwilligerswerk, mantelzorg en werk. Thema's zijn: lichaam en geest, sociale contacten, materiële situatie, arbeid en hobby's, inspiratie en zingeving. DELTA Het tweede project is in sa menwerking met DELTA. Delta maakt de overstap van ana loog naar digitaal. Dat bete kent een nieuwe manier van radio luisteren en televisie kij ken. Adviseurs van SGW kun nen dit uitleggen bij de men sen thuis en schromen niet om een kabeltje aan te sluiten. Geweldige samenzang, intieme liedjes en karrenvol speelple- zier, dat kenmerkt een optreden van The Lasses 81 Kathryn Claire. Verhalen over de liefde, heimwee, verlangen en reizen, driestemmig, met humor en passie. En dan niet in een grote 'concertzaal met honderden mensen publiek, maar in de bij passend intieme setting van een Middelburgse huiskamer. MIDDELBURG - The Lasses Kathryn Claire weten als geen ander de passie en het plezier van de folk voor het voetlicht te brengen. Zo staan ze in Amerika inmiddels bekend als 'de vrouwelijke Crosby, Stills Nash'. Maar ook de Ierse en Schotse roots van het trio zijn nog goed te horen. Met drie heel verschillende stemmen en de klanken van viool, bodhran en akoestische gitaar is een concert van The Lasses en Kathryn Claire een feest voor het oor. De unieke sa menwerking tussen het Ne derlandse folkduo The Lasses (Margot Merah en Sophie Jan na) en de Amerikaanse Ka thryn Claire heeft het trio in korte tijd veel gebracht. Nog geen vijfjaar later hebben de drie al zeven tours gemaakt door Amerika, Nederland en Duitsland. Mis het niet, op zondag 11 maart vanaf 15.00 uur brengen de drie een sfeer vol huiskamerconcert in een statig Herenpand aan de Rouaansekaai in Middelburg. Er is beperkt plaats, dus meld je aan om zeker te zijn van een plekje. Reserveren kan via: http://bit.ly/2Ewau4e Het exacte adres wordt doorgege ven na reservering. De toe gangsprijs is op basis van do naties, de voorgestelde donatie is 15 euro. VLISSINGEN - Als een klein stroompje in het noorden van Frankrijk begint De Schelde, of I' Escaut zoals ze in Frankrijk heet, haar reis om net voorbij Vlissin- gen uit te monden in de Noordzee. Dit boek laat in tekst en in meer dan 275 fo to's in een groot aantal on derwerpen de veelzijdig heid van deze rivier zien. Zaterdag 10 maart van 13.00 tot 14.30 uur zÜn schrijver Jan Kuipers en illustrator Jan-Willem Hament te gast bij boekhandel 't Spui in Vlissingen. MIDDELBURG, VEERE - Leden van de rampenploegen van de Middelburgse reddingsbriga de hebben zondagmiddag in Veere geoefend op ijsreddin- gen. Bij de Vest van Veere gin gen zowel jeugd- als seniorle den het ijs op om zelf te ervaren hoe het is om in een wak te liggen. De Middelburg se redders hebben overigens geen officiële reddingstaak bij ijsongevallen, die ligt namelijk bij de brandweer. Meer foto's van deze oefening staan op onze site www.de-faam.nl VUSSINGEN - De Zonne bloem gaat donderdag 19 april met de bus naar het Watersnoodmuseum te Ou- werkerk. Vertrek bij Woon zorgcentrum Ter Reede te Vlissingen om 12.45 uur, van af het öranjeplein te Oost-Souburg om 13.15 uur, terugkomst om ongeveer 17.45 uur. De kaarten kosten 15,00 euro per persoon. Kaartverkoop van 14.00 tot 15.00 uur op dinsdag 20 maart in Scheldehof, op don derdag 22 maart in Ter Reede én op vrijdag 23 maart in Niéuw - Dachtenpoorte. In dien u verhinderd op dezeda ta, na 23 maart nog kaarten bestellen via 0118-465598. VLISSINGEN - Stichting I.S.I.S. verzorgt de lezing 'Universeel mens en toch jezelf zijn' op woensdag 7 maart om 19.30 uur in de bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Meer info telefonisch via 0118 643908 of op de website www.stichtingisis.org VUSSINGEN - De Mariniers kapel verzorgt een benefiet concert in de Jacobskerk te Vlissingen. In samenwerking met de Stichting Classic Young Masters is de getalenteerde violiste Mayte Levenbach uit genodigd te soleren bij dit concert. Samen met de kapel speelt zij de Tzigane van Mau rice Ravel. Het concert wordt georgani seerd door de Koninklijke Har monie Ons Genoegen. De net to opbrengst is bestemd voor de Stichting Oorlogsjaren Vlis singen. Deze Stichting heeft o.a. de ambitie een aandeel te leveren in de voorbereiding en het realiseren van de herden king van de Slag om de Schel de, in 2019 75 jaar geleden. Dit is ongetwijfeld één van de grootste en zwaarste militaire operaties geweest van de Tweede Wereldoorlog. Het is de bedoeling dat in 2019 deze Slag de aandacht krijgt die het verdient. Op zaterdag 10 maart vanaf 20.00 uur brengt de kapel in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen onder leiding van de Zweedse gastdirigent Per-Otto Johansson een gevarieerd programma, met muziek van Richard Strauss en Leonard Bernstein. Toegangsprijs: 15 euro, voorverkoop 12,50 euro via khog@zeelandnet.nl

de Faam | 2018 | | pagina 12