NTE RAADSVERKIEZINGEN C D66 CnristenUnie GroenLinks GROENLINKS www.middelburg.nl/verkiezingen ledereen verdient goede zorg. We vinden het normaal dat familie, buren en vrijwilligers elkaar helpen. Als dat niet lukt, staan professionele medewer kers klaar voor de ondersteuning die je nodig hebt en de gemeente staat mantelzorgers bij om te voorkomen dat ze overbelast raken. Wij willen dat iedereen de zorg krijgt die bij hem of haar past. Veel mensen wil len zo lang mogelijk zelfstandig wonen en leven, in hun eigen omgeving en met de ondersteuning die ze daarbij nodig hebben. Juist daarom is het belangrijk dat de gemeente zorg dichter bij men sen aanbiedt. De zorg is toegankelijk voor ieder een. Wij vinden het van belang dat de gemeente de mogelijkheid biedt voor gratis, onafhankelijke ondersteuning bij het aanvragen van zorg. Iemand die je helpt om duidelijkheid te scheppen in de regels en in jouw belang meedenkt. Ook in de zorg willen we bureaucratie voorkomen. Ook hier willen we met de bezem door overbodige, tegenstrijdige, nutteloze regels. Goede zorg, gewoon DOEN! Chris Simons Een goede gezondheid staat op de eerste plaats van wat Nederlanders het belangrijkst vinden in het leven. Onze visie is dat als je gezondheid je in de steek laat, het belangrijk is dat je goede, betaalbare zorg krijgt. Je moet niet het gevoel krijgen dat je een finan ciële last bent voor de maatschappij. Door solidariteit zorgen we met elkaar voor een menswaardige samenleving. We zorgen voor goed opgeleide, CAO betaalde zorgverleners, die specialisti sche kennis hebben om de juiste hulp te bieden. Helpen is ook de tijd nemen om werke lijk te luisteren. Te vaak worden mensen met een kluitje in het riet gestuurd onder de noemer van "eigen verant woordelijkheid" en "netwerk", zonder rekening'te houden met specifieke omstandigheden. In de gemeenteraad hebben we dit steeds aangekaart. Dankzij ons ini tiatiefvoorstel is er geluisterd naar inwoners en zorgverleners die vertel den over de praktijk. Zorg komt nu in de buurt, wordt laagdrempelig en preventief. Petroesjka Sterk Beste inwoner van Middelburg D66 wenst u gezondheid in gezond Middelburg. Op dat laatste zet D66 extra in: gezond wonen in gezonde lucht in een levendige stad. Maar ook gezond naar elkaar omkijken, zorg heb ben voor elkaar. Soms heeft u hulp nodig, huishoudelijke zorg/hulp, woningaanpassingen of maatregelen om méé te kunnen doen in Middelburg, ergens heen te kunnen gaan. Dan komt Middelburg in beeld. Voor Jeugdzorg en WMO verstrekkingen. De gemeente heeft daar ambtenaren voor en die werken bij Porthos. D66 maakt zich er supersterk voor dat er hulp komt die u, eventueel met uw huisarts/wijkverpleegkundige of maatschappelijk werkster/psycholoog nodig vindt. Maar u blijft de baas! Alle euro's van de gemeente voor zorg gaan naar uw zorgvraag, maar dan ook echt alle euro's. De ambtenaren van Porthos geven u informatie, regelen de toestemming voor hulp en laten de rekening betalen. Niet meer, niet minder. Belastinggeld van U komt weer terug naar U. Rob van Eijkeienburg De Christenunie wil dat u voor hulp van de gemeente naar één adres kan gaan. Of u nu een uitkering wilt, vragen hebt over welzijn of hulp nodig heeft: één adres! Dit voor uw gemak. Niet eerst naar Porthos, om vervolgens naar Ono nis te moeten voor een uitkering. Geen kastje, geen muur. Maar één loket, één gezicht dat u helpt! Het sociaal domein is een begrip waar menig Middelburger nog vragen bij heeft. Toch hebben we allemaal ooit te maken met Jeugdhulp, WMO of de Participatiewet. Sinds de overdracht van het Rijk naar de gemeente worstelen we met de vraag waarop we die taken het beste kunnen uitvoeren. Willen we sturen op geld of op de juiste zorg voor die het Willemien Treurniet nodig heeft. We hebben gezien dat nog niet iedereen die zorg krijgt die nodig is. Het geld moet komen bij organisa ties die zorg verlenen en niet in de mal lemolen die regeltjes controleert. Meer zorg en minder bureaucratie. GroenLinks blijft zich inzetten om de zorgvoorziening nog beter te maken. Wij vinden dat onze inwoners verzekerd moeten zijn van goede zprg. Het kan niet zo zijn dat mensen maan den moeten wachten op een hulpver lener of erger nog geen zorg krijgen omdat hun netwerk dat op zou moeten vangen. Leny van den Heuvel sp.r c c c

de Faam | 2018 | | pagina 11