GEME 11. 3 w» Ji Gemeenteraadsverkiezingen: politieke partijen over sociaal domein CDA CDA SGP STEMBUREAU www.middelburg.nl/ verkiezingen 'WÜ Op woensdag 21 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriënteren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen op de gemeentelijke informatiepagina's ruimte hun mening te geven over belangrijke onderwerpen. Deze week leest u de standpunten over sociaal domein. Volgende week kiezen de partijen zelf een onderwerp. Wilt u meer weten over de verkiezingen? Volg de publicaties op de gemeentelijk Faampagina's of kijk op LOKALE PARTIJ i MIDDELBURG Zorg voor inwoners moet anders, vindt de Lokale Partij Middelburg. Een voorbeeld. Nu wil Porthos van iemand van 86 weten waarom hij een vervoerspas aanvraagt en waarvoor hij deze gaat gebruiken? Waarom? De vele persoonlijke verhalen die ons de afgelopen jaren zijn verteld maken volstrekt duidelijk dat veel procedures niet nodig zijn of serieus ingekort kunnen worden. Door allereerst de zorg- en hulpverleningsprofessionals en niet een ambtenaar te laten vaststellen wie welke zorg en/of ondersteuning nodig heeft, kan alles veel efficiënter en sneller gaan. Biedt vervolgens eerst in wijken of dorpen zorg en maatschappelijke ondersteuning aan en er is veel geld te besparen. En geef mantelzorgers en vrijwilligers de ruimte en plaats ze op een voetstuk. Faciliteer ze en steun ze zo concreet mogelijk. Tenslotte; er moet meer geld naar zorg en minder geld naar bureaucratie. Dat kan, dat moet. Daar hebben onze inwoners (waaronder onze ouderen) gewoon recht op. Piet Kraan Partij van de Arbeid Zeker van ruimhartige zorg Als er ergens onze 'beginselen' hebben doorgeklonken de afgelopen jaren, dan is het in de zorg. En dat blijft zo. De PvdA houdt vast aan een rechtvaardige samenleving. Waarin we eerlijk delen en waar zorg .zeker is voor alle Mid delburgers. Dankzij de PvdA is er géén verplichte eigen bijdrage voor minima bij bijvoorbeeld huishoudelijke hulp of dagbesteding. Goede zorg voor onze inwoners is één van de belangrijkste punten voor het CDA. ledereen krijgt op enig moment te maken met zorg. Voor uzelf of voor iemand in uw naaste omgeving. Zorg moet gemakkelijk te vinden zijn. Misschien krijgt u hulp van familie of anderen in uw omgeving. Heeft u an dere hulp nodig, dan kunt u bij voorkeur terecht voor vragen in uw eigen wijk of dorp, bij mensen die u kent en ver- De PvdA wil dat ieder kind of gezin, oudere of alleenstaande, vluchteling of werkloze de ondersteuning krijgt die nodig is. Voor iedereen die in zijn leven met problemen te maken krijgt, moet de gemeente de zorg dichtbij, toe gankelijk en betaalbaar aanbieden. En mantelzorgers ondersteunen. Porthos blijft wat ons betreft hét zorgloket in de huidige vorm. Zo voorkomen we dat inwoners verdwalen in het woud van zorgverleners en regelingen. trouwd zijn. Geen overbodige regeltjes en vragen, maar snelle, directe profes sionele hulp. Onafhankelijk advies bij vragen over hulp kunt via Porthos vragen aan burgeradviseurs. Zij staan voor u klaar met gratis advies. Het CDA heeft grote waardering voor de vele mantelzorgers die zorgen voor hun naasten. Een taak die soms zwaar Met maatregelen op het gebied van welzijn, zoals de bestrijding van een zaamheid, het tegengaan van school uitval, enzovoort voorkomen we dat problemen verergeren en er later zwaardere hulp of zorg nodig is. Jeroen Louws is en die wij graag ondersteunen, sa men met de stichting de Manteling. In de komende periode zal het CDA zich blijven inzetten voor goede zorg. Johan Aaiberts Afgelopen jaren is er veel veranderd in de zorg. Veel is er goed neerge zet. Maar er zijn ook zaken die beter kunnen. We moeten blijven innoveren, blijven vernieuwen. Belangrijk is dat we dit samen doen. Samen met u, samen met Vlissingen en Veere. In elke gemeente zijn er mensen die het minder hebben, die zwakker zijn of weinig contacten hebben. Vanuit christelijke naastenliefde willen wij hen ondersteunen. Als eerste wordt er hulp gezocht bij fa milie, kerk en maatschappelijke verban den. Voor hen die toch buiten de boot dreigen te vallen, wil de SGP goede hulp. Belangrijk is dat deze signalen gemeld worden bij de gemeentelijke instanties. Vanuit de WMO ligt er veel verantwoording bij de burgers, de SGP vindt het belangrijk dat de burger die verantwoording dan ook neemt. Meedoen in het arbeidsproces doet veel mensen goed. Het geeft veel voldoening en voorkomt maatschap pelijk isolement. Om je werk goed te doen is scholing nodig, daarom moeten we voortijdig schoolverlating zo veel mogelijk tegen gaan. Paul M oens AR*#2018 \Lf c r c MIDDELBURG

de Faam | 2018 | | pagina 10