Stempassen deze week in de brievenbus StemWijzer: digitale hulp bij bepalen stemkeuze StemWijzer Speeddaten over toegang WMO en jeugdhulp Raadsvergadering in stadskantoor Spreekuur wijkmanager, BOA's en politie Presentatie voorstel Veersepoort Fase V OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Deze week worden de stempassen verspreid voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Middelburg en voor het raadgevend referendum. In de gemeente Middelburg mag u in elk stemlokaal binnen de gemeente stemmen. Bewaar deze stempas goed, want zonder pas kunt u geen stem uitbrengen. Ook bent u verplicht om een identiteitsbewijs te over leggen geldig tot 22 maart 2013 of later voordat u gaat stemmen. Een identiteitsbewijs mag namelijk maximaal 5 jaar verlopen zijn op de dag van de stemming. U mag stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets extra's moet regelen. Verhinderd op woensdag 21 maart? Als u op woensdag 21 maart, de dag van het stemming, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Mid delburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemrtien, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) iden titeitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembu reau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewijzen. Bij het raadgevend referendum hoeft de gemachtigde, anders dan bij de gemeenteraadsverkiezing, niet in dezelfde gemeente te wonen. De gemachtigde ontvangt bij inwilliging van het verzoek een volmachtbewijs waarmee hij namens de andere kiezer kan stemmen. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. Stemmen bij schriftelijke vol macht zonder identiteitsbewijs Om een schriftelijke volmacht aan te vragen kunt u bij de afdeling Pu- bliekszaken een formulier krijgen. Het verzoek kunt u tot uiterlijk 16 maart indienen. Bij de gemeen teraadsverkiezing moet u op 5 februari 2018 als kiezer in de gemeente Middelburg zijn geregis treerd. U en degene die u mach tigt, vullen allebei een deel van dit formulier in. Bij het raadgevend referendum hoeft de gemachtigde, anders dan bij de gemeente raadsverkiezing, niet in dezelfde gemeente te wonen. De gemach tigde ontvangt bij inwilliging van het verzoek een volmachtbewijs waarmee hij namens de andere kiezer kan stemmen. De volmacht- stem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. Kandidatenlijsten donderdag 8 maart op de mat Donderdag 8 maart worden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die mee doen. Op de achterzijde worden alle stembureaus genoemd. Gewijzigde stembureaus: Stembureau 14, de Hoeksteen, is verhuisd naar het adres Hof Mon driaan aan de Vrijlandstraat 28. Stembureau 23, voorheen Rustenburg, is nu ook te vinden in Hof Mondriaan aan het adres Vrijlandstraat 28. Daar zijn nu twee stembureaus opgesteld. U kunt zelf bepalen in Hof Mondriaan bij welk bureau u uw stem uit gaat brengen. Stembureau 33: Sporthal De Blik ken is een nieuw stembureau in Arnemuiden. Het komt in de plaats van 't Vierschip aan het Oostgat. www.middeiburg.nl/verkiezingen Inwoners van de gemeente Middelburg krijgen via de Stemwijzer online hulp bij het maken van hun stemkeuze. Niet iedereen weet precies welke onderwerpen er spelen in de gemeente en wat de standpunten van de politieke partijen hierover zijn. Daarom heeft de gemeente Middelburg een StemWijzer laten maken door ProDemos. De StemWijzer van de gemeente Middelburg is te bezoeken op https://middelburg.stemwijzer.nl StemWijzer De StemWijzer bevat stellingen die beantwoord kunnen worden met 'eens', 'oneens' of 'geen van beide'. De StemWijzer berekent vervolgens met welke partijen de meeste overeenkomsten zijn. De politieke partijen hebben zelf toelichtingen gegeven op hun standpunten. Zo kunnen de stand punten van de partijen eenvoudig met elkaar vergeleken worden in de StemWijzer. Naast de StemWijzer van Pro Demos kunnen inwoners van de gemeente Middelburg ook een stemadvies laten uitbrengen door de KiesWijzer van de PZC. Op dinsdag 27 maart kunnen inwoners van de gemeente Mid delburg hun ervaringen over zorg en ondersteuning 1-op-l delen met wethouder Saskia Szarafinski en diverse medewerkers van de gemeente. De gemeente organiseert dan speeddates in wijk centrum Getij en in Hof Mondriaan. Vindt u dat u goed geholpen bent? Had u het gevoel dat uw vragen centraal stonden? Wat kan beter? Wat ging goed? Wethouder Saskia Szarafinski en verschillende mede werkers van de gemeente horen het graag op 27 maart. Voor alle inwoners die dat wensen heb ben zij tien minuten persoonlijke aandacht om naar uw ervaringen te luisteren. Ze zijn met name op zoek naar praktische tips en verbeteringen. De Walcherse gemeenten evalueren hoe de zorg waarvoor de gemeente verant woordelijk is loopt. Het gaat hierbij om de jeugdhulp en de WMO- ondersteuning. Alle ervaringen en tips zijn daarom welkom. De ge meente wil alle reacties gebruiken om de toegang tot jeugdhulp en WMO-ondersteuning te verbeteren. Hoe reserveer ik een plaats voor de speeddates? Inwoners kunnen speeddaten op vier momenten: A. Van 15.00 uur in Getij aan de destraat. B. Van 16.00 uur in Getij aan de destraat. C. Van 19.00 uur Hof Mondriaan landstraat. D. Van 20.00 uur Hof Mondriaan landstraat. tot 16.00 uur Oosterschel- tot 17.00 uur Oosterschel- tot 20.00 uur in aan de Vrij- tot 21.00 uur in aan de Vrij- Een plaats reserveren voor de speeddates kan door vóór 15 maart een e-mail te sturen naar j.cijsouw@middelburg.nl. Vermeld in deze mail uw naam, adres en telefoonnummer en het uur (A, B, C of D) waarop u wilt ko men. U ontvangt een bevestiging met het exacte tijdstip. Mag ik mijn ervaring ook an ders delen? Inwoners die niet kunnen of wil len komen, maar wel graag hun verhaal kwijt willen en een bijdrage willen leveren, kunnen ook reage ren. Dit kan via Facebook Mes senger ©gemeentemiddelburg. Een e-mail sturen naar j.cijsouw® middelburg.nl zorgt er ook voor dat de ervaringen (desgewenst anoniem) terecht komen bij de wethouder en ingebracht worden in de evaluatie. De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 5 maart om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgeno digd om de vergaderingen bij te wonen. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners op een aantal momen ten in het jaar op een spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk of buurt. Inwoners kunnen tijdens deze bijeenkomst vragen stellen aan de wijk manager, de buitengewoon opsporingsambtenaar van de gemeente Middelburg en aan de wijkagent. De eerstvolgende bijeenkomsten Wijktijd: Binnenstad donderdag 1 maart in De Drvkkery, van 12.00 tot 13.30 uur. Nieuw Middelburg donderdag 1 maart in café Willem van 19.30 tot 21.00 uur Mortiere en Dauwendaele donderdag 8 maart in woonzorgcentrum Hof Mondriaan (Vrijlandstraat 28) van 19.00 uur tot 20.30 uur Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trek ken regelmatig samen op in de wijken. Gemeente Middelburg nodigt u uit voor de tweede informatie avond Veersepoort fase V op dinsdag 6 maart om 19.30 uur in Grand Café Willem aan de Oranjelaan 17. Na de eerste informatieavond in 2016 is de gemeente aan de slag gegaan met de input die toen is geleverd. Zo is er een klankbordgroep van omwonenden gevormd om samen met hun te bespreken in hoeverre die input in het plan verwerkt kan worden en wat eventuele consequen ties zijn. Dat heeft geleid tot een aangepast plan. Dit plan dient als basis voor de komende planologische procedure. Inmiddels is het plan nog verder uitgewerkt. Op deze informatieavond kunt u zien hoe dit nieuwe deel van de wijk eruit komt te zien. Programma De bijeenkomst begint met een plenair gedeelte dat wordt geopend door wethouder Chris Dekker. Vervolgens geeft architect Jeroen Baijens van Architectuurstudio Herman Hertzberger een presentatie van de aanpas singen die in het plan zijn verwerkt en de laatste uitwerking. Daarna splitsen we in kleinere groepen op en kunt u vragen stellen aan verschil lende medewerkers van Stevast en de gemeente. AanmeJden Belangstellenden zijn van harte welkom op informatieavond. In verband met de ruimte die we moeten vrijmaken in de zaal, maken we graag van te voren een inschatting van de hoeveelheid aanwezigen. Wilt u daarom per e-mail aangeven met hoeveel personen u wilt komen? U kunt uw aanmelding sturen naar: t.loogman@middelburg.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op /Middelburg/ of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Arie van DrieHaan 57, Klein Vlaanderen 91 Korczakstraat 1Lange Noordstraat 41 Noordweg 127, Penninghoeksingel 49, Ffiilippus Lansbergenstraat 2, Torentijdweg 1 Van Kleffenslaan, t.h.v. nr. 115 Verleende omgevingsvergunningen Meanderlaan 2 t/m 482, Stationsbrug, Vlasmarkt 54-56 Kennisgeving verlengde beslistermijn Balans 25, Markt 10 (Arnemuiden) Verkeersbesluit Gehandicaptenparkeer plaats Branderijmolengang Beleidsregels Aangepaste beleidsregels oplaadinfrastructuur elektrische voertuigen gemeente Middelburg.

de Faam | 2018 | | pagina 9