NLdoet komt weer Prinses op de Erwt naar het CCXL Theater Leerlingen CSW skypen met Spanje Marskramer nu op=op Humanitas zoekt nieuwë?coördinatör Politiek debat Dauwendaele E-Twinming stimuleert samenwerking via ICT tussen scholen in Europa door de. betrokken scholen ondersteuning, tools en diensten aan te bieden. Daarnaast biedt e-Twinning gratis mogelijkheden en activiteiten voor online ontwikkelingen voor leerkrachten. Benieuwd hoe e-twinning in elkaar zit? Meer informatie is te vinden op de website, www.etwinning.net - Project e-twinning 'DE LEERLINGEN VINDEN VOORAL HET DIGITAAL WERKEN ERG LEUK' Digitaal Skypen 5 WOENSDAG 28 FEBRUARI 2018 Op gi en 10 maart is weer grootste vrijwilligersactie van Ne derland: NLdoet. Stichtingen, verenigingen, zorginstellingen, scholen en natuurorganisaties kunnen hun klussen aanmel den op de website van NLdoet. Vervolgens kunnen vrijwilli gers zich aanmelden om hieraan mee te doen. VLISSINGEN - Het aanmelden van een klus betekent voor or ganisaties extra handen, nieu we netwerken en naamsbe kendheid voor de organisatie. Tijdens NLdoet worden ber gen werk verzet. Klussen waar normaal niet aan toe geko men wordt, worden nu met vele handen samen geklaard. Op Walcheren zijn er op dit moment al tientallen klussen aangemeld. Het varieert van een grote voorjaarsschoon maak in een ouderencentrum tot meehelpen bij een spelle tjesochtend op het AZC. En van het schilderen van het hekwerk bij de kinderboerde rij tot het maken van een lunch voor mensen van de Voedselbank. Mensen die mee willen hel pen bij een van de klussen, kunnen op www.nldoet.nl klussen bij hen in de buurt zoeken en zich online aanmel den. Een mooie gelegenheid om kennis te maken met vrij willigerswerk in een vrijwilli gersorganisatie (in de buurt) en om een bijdrage te leveren. Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig initieert nog een aantal extra activiteiten. Zo is er de gratis workshop 'Activi teiten organiseren' op 5 maart van 19.00 tot 21.00 uur. Deze is voor vrijwilligers die willen le ren activiteiten te organiseren. Info en aanmelden: https:>/ welzijnmiddelburg.nl ilDDELBURG IODELBUI Humanitas Zeeland is een vrijwilligers organisatie die opkomt voor een samenleving waarin mensen actief vormgeven aan hun eigen leven en ver antwoordelijkheid nemen voor het samenleven met el kaar. Op Walcheren wordt een coördinator gezocht. Deze gaat vrijwilligers kop pelen aan mensen die be hoefte hebben aan contact. Dit kost 10 tot 12 uur uur per week. Humanitas zoekt ie mand die goed kan luisteren en kan organiseren. Geïnte resseerd? Neem contact óp met Marianne Gillot via ma- tjesiiumanitas@gmail.com of bel 06-18194363 DDEL8 Wijkteam Dauwendaele verzorgt een politiek debat. Alle negen lokale partijen in Middel burg zijn aanwezig en wor den vertegenwoordigd door hun lijsttrekkers. Het politieke debat staat onder leiding van Karei van de Beek, oud wijkmanager en zal worden geopend door wijkwethouder, mevrouw Saskia Szarafinski. Het de bat is in vanaf 19.30 uur in de grote zaal van Hof Mondriaan aan de Vrij landstraat 28 te Middel burg. VLISSINGEN - Vrolijke bewer king van het beroemde sprookje van Hans Christian Andersen. Prins Koen moet trouwen. Maar hij vindt meis jes stom. Tot hij in het bos An nabel tegen komt. Maar is dat meisje wel geschikt om met hem te trouwen? Dankzij ko nijnen en natuurlijk de erwt komt gelukkig alles goed. Met leuke liedjes, mooie kostuums en veel humor wordt het sprookje verteld. Leuke voor stelling voor jong en oud. Za terdag 3 maart om 14.00 uur. Leerlingen van CSW van de Perre zijn bezig met het project e-twinning. Een project waarbij ze communiceren met ande re Europese scholen. E-twinning biedt een platform waar personeel en leerlingen hun projecten kunnen ontwikkelen en delen. Leerzaam Het project e-twinning is erg leerzaam. Het zorgt er bij de leerlingen van CSW voor dat ze anders naar een les Beel dende Vorming gaan kijken en dit interessanter gaan vinden. De leerlingen uit Spanje leren op deze manier beter Engels praten. Dit is voor mondelinge exa mens een goede oefening. Door middel van praktische opdrachten komen de leerlin gen meer te weten over leef tijdsgenoten uit een andere cultuur. MIDDELBURG - 'Met mijn tweetalige tweede klas ben ik een digitaal uitwisselingspro ject met een school in Spanje gestart,' vertelt Anja Koning, lerares Beeldende Vorming. Nadat ze een cursus e-twin- ning had gedaan kreeg ze de smaak te pakken. 'Ik ging rondkijken op het platform en zag al snel een teacher of art uit Spanje. Ik heb hem bena derd en al snel wisselden we ideeën uit.' Beide scholen hebben een museum bezocht. De leerlingen van CSW zijn naar het Zeeuws Museum ge weest. In het museum moch ten ze per groepje een onder werp uitkiezen wat zij erg interessant vonden. Hier heb ben zij een filmpje van ge maakt en dit laten zij zien aan de Spaanse leerlingen. 'Tij dens deze filmpjes praten de leerlingen Engels. Zo kunnen ze het in Spanje goed ver staan.' Anja legt uit dat zij en de Spaanse leraar, de leerlingen dingen laten vertellen over de regio waar ze in wonen. Zo le ren ze beide culturen kennen. Anja: De leerlingen vinden vooral het digitaal werken erg leuk. Naast de groepsopdracht zijn de leerlingen ook gekop peld aan een individuele part ner uit Spanje.' De leerlingen in Spanje volgen ook tweeta lig onderwijs. Wat de leerlin gen in Nederland vooral mer ken is dat het Engels niveau in Spanje minder is. In Neder land leren kinderen al op jon ge leeftijd Engels praten en dat komt op de middelbare school goed van pas. Dit is voor hen moeilijk communi ceren met de Spaanse leerlin gen. 'Sommige leerlingen hebben elkaar nog nooit gesproken of gezien. Anderen zijn juist heel enthousiast. Zij hebben e-twinning al snel verlaten en hebben nu contact via social media.' Anja heeft met een aantal leerlingen afgesproken om die middag te gaan Skypen met Spanje. Demi, Tatum, Lola en Mette zijn aan de beurt. Een beetje ongemakkelijk gaan ze zitten en al snel klinkt het bekende 'Skype geluidje'. Er wordt opgenomen en de Spaanse leerlingen komen in beeld. Ze worden aan elkaar voorge steld en er worden vragen ge steld als: Hoe ziet jullie les rooster er uit en wat voor weer is het bij jullie? Zo komen ze erachter dat ze veel gemeen hebben en ook heel verschillend zijn. MIDDELBURG - Op zondag 4 maart is Jill Schirnhofer te gast in boekhandel de Drvkkery voor een handtekeningen- en fotosessie tussen 13.30 en 16.00 uur. Jill is bekend van te levisie en onder kinderen on gekend populair op social me dia. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Waar de snel groeiende discounter Op=Op Voordeelshop vorig jaar nog meerdere Blokker-vestigingen overnam, is nu de overname van meerdere Marskramers een feit. Binnen een maand moeten de winkels zijn omgebouwd naar de Op=Op-fbrmule. Het gaat goed met Op=Op Voordeelshop. De Nederland se A-merkdiscounter is het af gelopen jaar flink gegroeid en heeft inmiddels 149 winkels in Nederland. Daar komen nu di verse Marskramers bij. Daar mee is het einde nog niet in zicht: de discounter ziet vol doende kansen en wil door groeien tot 350 filialen. In de cember opende Op=Op Voordeelshop nog een winkel op Curasao. Hiermee staat het aantal winkels op de Antillen inmiddels op vier. Naast de winkels heeft de keten als eni ge discounter een webshop waar het volledige assorti ment wordt gevoerd. Op=Op Voordeelshop is de specialist op het gebied van verzor gingsproducten, huishoud- producten en gezondheidsar tikelen. Op=Op Voordeelshop biedt A-merken altijd vopj- de laagste prijs. Op=Op Voordeel shop bestaat al sinds 1997, het bedrijf startte toen vanuit K!a- zinaveen. Op de foto is te zien hoe Anja Koning samen met haar leerlingen: Demi, Tatum, Lola en Mette aan het Skypen is met leerlingen van een Spaanse school. FOTO: MARIT JANSEN VAN GALEN

de Faam | 2018 | | pagina 5