Grijpskerke komt in actie Nostalgie en hits in Kasteel Dansavontuur Scratch Messiah Kamerkoor Capella Vrijwilligers vriendenkring WACHEREN KORT 12 WOENSDAG 28 FEBRUARI 2018 GRIJPSKERKE - Op zaterdag 3 maart vanaf 10 uur komt Grijpskerke in actie voor het Ronald McDonald-kinder- fonds. In het dorpshuis Nim- merdor is een sponsordag met verkoop van allerlei lekkers. Er is een creatieve markt met zelfgemaakte cadeauartike len, bloemen en plantjes. Ver der is er een verloting met mooie prijzen, kun je een fo- toshoot doen, is er een schminkster en laat Grijpsker ke zich ook van zijn sportieve kant zien. In de gymzaal is een instuif en een sponsorloop voor de kinderen en om 12.00 uur zal de eerste Geitencross van start gaan. De hele op brengst van deze sponsordag gaat naar het Home Ride team Stars in Heaven van teamcap tain Alexander Dekker voor het Ronald Mc Donald kinder fonds. Het team Stars in Hea ven fietst op 23 en 24 juni 2018 voor het eerst mee met Home Ride, dé sponsorwielertocht van het Ronald Mc Donald Kinderfonds. Deelnemers fiet sen in teamverband 500 kilo meter in 24 uur. Dag en nacht, in weer en wind. Om geld in te zamelen voor de Ronald Mc Donald Huizen, zodat ouders dicht bij hun kind in het zie kenhuis kunnen zijn. www.grijpskerkeinactie.jouw- web.nl WESTKAPELLE - Op vrijdag avond 2 maart wordt er een popquiz gehouden bij Ca fé-Restaurant Kasteel van Batavia aan de Zuidstraat in Westkapelle. De quizmaster toont leuke muziekfragmen ten en stelt vragen over mu ziek door de jaren heen. Kort om: een avondvullend programma met een swin gend strijdelement, een hapje en een drankje en leuke prij zen. Er werd in Café-Restau rant Kasteel van Batavia eer der een succesvolle quiz georganiseerd. Dit was tijdens Serious Request toen Westka pelle een eigen 'glazen huis' had. Er wordt op vrijdag 2 maart gespeeld in teams van 2-5 personen. Geïnteresseer den kunnen zich opgeven via info@kasteelvanbatavia.nl. Aanvang: 19:30 uur. Deelname is gratis. De volgende quiz, een pubquiz met algemene vragen en vragen over de re gio, wordt georganiseerd op zondagmiddag 8 april. Meer info: www. kasteelvanbatavia.nl VLISSINGEN GOES - De leer lingen van Balletschool Isa belle Zwaan uit Vlissingen dansen 3 maart om 19.30 uur en 4 maart om 13.30 uur het mooie verhaal van de Sneeuwkoningin van Hans Christian Andersen in de My the in Goes. Nadat de duivel zijn spiegel heeft laten vallen, wordt Kai getroffen door de rondvliegende scherven. Hier door raakt hij in de ban van de sneeuwkoningin en wordt door haar meegesleurd naar het ijskasteel. Zijn beste vrien din Gerda gaat op een avon tuurlijke reis om Kai te zoeken. Onderweg komt ze langs de tuin van de bloemenheks, in het kasteel van de prinses en wordt later ontvoerd door ro vers. Het rendier brengt haar uiteindelijk naar het ijzige pa leis van de sneeuwkoningin, waar Kai gevangen zit. De kleine en grote dansers van de balletschool beloven u een prachtig dansavontuur, in de stijlen klassiek, jazz, modern en show-musical. Kaarten voor volwassenen kosten 16,50 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 10 euro. VLISSINGEN - Zaterdag 3 maart vanaf 19.30 uur vindt de negentiende Scratch Messiah plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Een Scratch uit voering kenmerkt zich doordat koor en het orkest alleen op deze ene dag samenkomen om op diezelfde avond een volwaardig Oratorium ten ge hore te brengen. Voor de circa 220 zangers, hetveertigkoppig orkest en vier solisten gaan de kerkdeuren zaterdagochtend om 9.00 uur al open. Dan volgt een dag van intensief af stemmen en repeteren onder leiding van dirigent Jules van Hessen die de afgelopen 18 jaar telkens weer het koor, het orkest en de solisten tot schit terende uitvoeringen wist te inspireren. De solisten zijn dit jaar: Hendrickje van Kerckhove (sopraan), Eline Welle (alt), Teun Michiels (tfnor) en Kai-Rouven Seeger (bas). Na dat er de hele dag intensief is gemusiceerd gaan 's avonds de deuren open om het pu bliek een fantastisch concert met een groot koor, gerenom meerde solisten en een volle dig orkest te bieden. Kaartjes a 12,50 euro (jongeren tot en met 17 jaar 1 euro) kunt u ko pen bij Primera in Vlissingen, Middelburg, Arnemuiden en Oost-Souburg, Boekhandel 't Spui, Oude Markt 5, Vlissin gen, Boekhandel de Koperen Tuin, Keizersdijki6, Goes of via e-mailadres: scratchmes- siah@zeelandnet.nl VLISSINGEN - Cappella Am sterdam onder leiding van En- drik Üksvarav staat op zondag 4 maart om 15.30 uur in de St. Jacobskerk, Oude Markt 2 in Vlissingen. Endrik Üksvarav is geboren en getogen in Est land. Daniel Reuss koos hem De leerlingen van Balletschool Isabelle Zwaan uit Vlissingen dansen 3 en 4 maart het mooie verhaal van de Sneeuwkoningin van Hans Christian Andersen in de Mythe in Boes. uit om dit seizoen de carte blanche in te vullen, vanwege zijn bijzondere talenten als zeer fijnzinnig koorleider en zijn enorme kennis van de zangtradities en esthetiek van de Baltische muziek. De diri gent stelde een programma samen dat volledig bestaat uit Estse muziek van drie genera ties componisten, met beken de tot zeer bekende compo nisten als Part en Tüür, zelfs met Nederlandse premières, en betrekkelijk onbekende componisten als Tormis, Gri- gorjeva, Körvits en Uusberg. Een uiterst boeiend en veelzij dig programma. Met een rijk dom aan stemkleuren bereikt kamerkoor Cappella Amster dam zijn specifieke homogene klank, hetgeen hen tot een van de tppkoren in Nederland maakt, maar ook ver daarbui ten. Sinds 1990 staat het koor onder artistieke leiding van chef-dirigent Daniel Reuss. Bij Harmonia Mundi verschijnen vrijwel jaarlijks cd's van het kamerkoor. De cd met koor werken van Leos Janacek werd in 2013 bekroond met de Edi son Klassiek. MIDDELBURG - Manteling is op zoek naar twee vrijwilligers voorde nieuwe Vriendenkring 'Blijvend in Balans'. De vrijwil ligers begeleiden een groep ouderen in Nieuw Middel burg. De vriendenkring zich op het verbeteren van fysieke ba lans en het. ontmoeten van andere mensen. De vrijwilli gers ondersteunen de deelne mers bij het leggen van on derlinge contacten en begeleiden de gezamenlijke activiteiten. Meer informatie over deze vrijwilligersvacature via 0118-553530 info@

de Faam | 2018 | | pagina 12