D66 Christenunie Christenunie^^ GroenLinks ^■GROENUNKsI www.middelburg.nl/verkiezingen ben om hun woningen te vergroten of aan te passen, daarom moeten die gegevens en de regelgeving helder en digitaal beschikbaar zijn Ji Een Middelburgs huis is meer dan een stapel bakstenen. Het is je thuis. De plek waar je je veilig en prettig voelt. Het is belangrijk om te wonen in een huis dat bij je past. De Middelburgse WD wil beter zorgen dat onze inwoners op verschillende momenten in hun leven en in de omgeving van hun wens het juiste huis kunnen vinden en dat er ruime en duidelijke mo gelijkheden zijn om je huis aan te passen of door te stromen. Daarom gaat de Middelburgse WD voor een divers vraaggericht woningaanbod voor starters en doorstromers. Ook voor voldoen de appartementen in de duurdere koop - en huursector en voor kavels om een eigen huis te kun nen bouwen. Het moet voor Middelburgers eenvoudig zijn óm snel te kunnen zien welke mogelijkheden zij heb- De SP wil dat iedereen een goede, betaalbare woning kan huren. Maar de gemeente verkoopt lieVer grond voor de hoogste prijs aan projectontwikkelaars die veel winst willen maken. Zo zien we steeds meer nieuwe wijken ontstaan waar nauwelijks sociale huurwoningen gebouwd worden. Mensen die willen verhuizen, kunnen nergens iets vinden dat geschikt is. Als de kinderen het huis uit zijn, willen veel ouderen weer een kleinere woning, soms met aanpassingen zodat zij daar de rest van hun leven kunnen blijven wonen, maar die woningen zijn te duur of er is te weinig aanbod. Huurdersvereni ging HVM, Woongoed en heel veel huurders zeggen dat de gemeente Middelburg moet ingrijpen. De SP vindt dat iedereen recht heeft op een goede, betaalbare en energie zuinige woning. Daarom moet er in elke nieuwe wijk minimaal 30% sociale huurwoningen komen. Goed wonen Wonen is één van de speerpunten van het D66 verkiezingsprogram ma. Voor ons is goed en veilig wpnen een basisbehoefte. Hierbij bèpaalt iedereen zelf de keus voor huur of koop. Deze keus wordt in belangrijke mate bepaald door ieders wensen en mogelijkheden. In Middelburg* zal dus een gevari eerd aanbod moeten zijn, dat is toegesneden op de vraag, zoals bijvoorbeeld het stedelijk woonmi- lieu en betaalbare huurwoningen voor starters. Naast het realiseren van vervan gende nieuwbouw in de binnen stad kiest D66, indien uitbreiding noodzakelijk is, voor de oost en noordkant van Middelburg. D66 is voorstander van ruimte voor nieuwe concepten zoals het particulier opdrachtgeverschap. Wij vinden het belangrijke dat er meer vrijheid is om huisvesting te realiseren, zoals een mantelzorg woning op eigen grond. Voor al hetgeen hiervoor is genoemd geldt wel de eis dat het moet voldoen aan de meetlat voor duurzaamheid. Toekomstige generaties willen ook nog genieten van deze planeet. Gasloos bouwen, we horen er geregeld van. Zeker na alle gas- ellende in Groningen. In 2016 heeft de Christenunie al het initiatief genomen om de eerst komende woonwijk aan te leggen zonder gasleidingen. Dit om goed voorbereid te zijn op de toekomst. Ook voor toekomstige woning bouw moeten we goed kijken waar vraag naar is. Grote woonwijken zijn wat ons betreft verleden tijd. We moeten samen met u, de inwoner, met Woongoed en Wo ningbouwvereniging Arnemuiden, maar ook met bedrijven kijken wat er nodig is. Wat ons betreft met speciale aandacht voor starters en voor ouderen. Voor de Christenunie is het belangrijk dat woningen levensloopbesten- dig zijn. Dat het mogelijk is dat inwoners in hun huis kunnen blijven wonen als de levensomstandighe den veranderen, bijvoorbeeld door ouderdom, ziekte of handicap. Van starters horen we geregeld dat het zo moeilijk is om een huis te kopen of te huren. Daarom wil de Christenunie dat er juist voor hen gebouwd wordt. ledereen heeft recht op een. betaalbare, comfortabele en energiezuinige woning. Om dat te bereiken zal er de komende jaren nog flink gewerkt moeten worden. Niet alleen in de bestaande (huur) woningvoorraad moet flink geïn vesteerd worden maar er zal ook nieuw gebouwd moeten worden. Waar we bouwen en voor wie is voor GroenLinks een item waar we zorgvuldig mee om willen gaan. We willen niet in kwetsbare land schappen als de Cleene Hooge - bouwen. We kiezen eerder voor inbreiding dan voor uitbreiding. We moeten ook goed opletten voor wie we bouwen. Het aantal (oudere) mensen dat alleen in een woning woont zal toenemen. Ook jongeren en studenten vinden nog moeilijk hun weg. Mensen die willen huren hebben een beperkte keus. Vooral degenen die net te veel verdienen worden nu slecht bediend voor een sociale woning. Voor GroenLinks zal het accent de komende jaren op het bedienen van die doelgroepen moeten lig gen; meer woningen voor oude ren, huisvesting voor jongeren en studenten en huurwoningen in de goedkope en middel dure sector. NTERAADS SP.r

de Faam | 2018 | | pagina 11