GEME 17 SGPr Gemeenteraadsverkiezingen: politieke partijen over woningbouw STEMBUREAU www.middelburg.nt/ verkiezingen 20IgjJF Op woensdag 21 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriënteren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen op de gemeentelijke informatiepagina's ruimte hun mening te geven over belangrijke onderwerpen. Deze week leest u de standpunten over woningbouw. Volgende week gaat het over het sociaal domein. Op 14 maart kiezen de partijen zelf een onderwerp. Wilt u meer weten over de verkiezingen? Volg de komende weken de publicaties op de gemeentelijk Faampagina's of kijk op Een kleine greep: Bevorder betaalbare woningen voor elke beurs, huur en koop. Dan ontstaat doorstroming. Leegstand bij kantoren en winkelpanden aanwenden om tekorten aan goedkope huurwoningen te verkleinen. Desnoods bestemming wijzigen in woonbestemming. Verkleinen van de stap naar de koopwoningmarkt, bv door startersleningen, uitbreiding van gemeentegaranties. Voldoende betaalbare seniorenwoningen, te beginnen op de bouwput. Verloedering van wijken voorkomen. Daarvoor per wijk een voorstel. Huurverhogingen van circa 5% brengen 30% van de huurders op of beneden de armoedegrens. Onaanvaardbaar. Dus voldoende goedkope huurwoningen. Huurders met lage inkomens wonen in huurwoningen met toenemende energiekosten. Deze woningen voor 2022 energiezuinig. Minimale huurverhogingen! Achterstallig onderhoud aanpakken. Meningen van huurders over renovatie of sloop worden belangrijker. Studentenhuisvesting aan de Kanaalweg? Niet vol en niet te hoog! Vergroot kansen in huursector voor zelfstandige jongeren, bv door vernieuwende woonvormen levensloopbestendige- en mantelzorgwoningen, tiny houses gemeenschappelijke woonconcepten).„ Afspraken over alles maken met corporaties, ontwikkelaars en particuliere verhuurders. LOKALE PARTIJ MIDDELBURG Partij van de Arbeid Het nieuwe wonen: sociaal en duurzaam ledereen moet kunnen wonen waar hij wil. Je portemonnee of leeftijd moeten niet be palen in welke wijk je terecht komt. Wijken moeten een mix van sociale woningbouw en duurdere woningen zijn, koop en huur. Middelburg groeit nog de komende jaren en daarom moet er innovatief gebouwd worden voor allerlei groepen: ouderen, studenten en statushouders, starters en gezinnen. Rekening omlaag De PvdA wil dat de Middelburgse huurwo ningen versneld energiezuinig worden. Hier maken we afspraken over met woningcor poraties. Het kan niet zo zijn dat huurders met hoge energierekeningen blijven zitten. Huiseigenaren krijgen ook mogelijkheden om hun huizen duurzamer te maken. Van het gas Stoken op gas kan echt niet meer. We moeten hiermee stoppen en willen helpen dit mogelijk te maken. In nieuwe en in oude gebouwen. Huiseigenaren en huurders. Nieuwe huizen krijgen geen gasaansluiting meer. Over tien jaar zijn alle huizen goed geïsoleerd. En over 20 jaar is wat ons betreft heel Middelburg van het gas af! Het CDA heeft oog voor een Vitale gemeente. En daarin moetje goed kunnen wonen. Dat geldt voor jong, oud, gezinnen, alleenstaan den én voor asielzoekers. Want wij zijn gastvrij. Steeds meer mensen in Zeeland en daar buiten willen graag in Middelburg komen wo nen. Dat komt omdat Middelburg een mooie aantrekkelijke stad is met een leuk centrum en mooie wijken. Om een vitale en aantrek kelijke woonstad te blijven moet er voldoende gebouwd worden. Daarvoor heeft de gemeente in het verleden grond gekocht. Levensloopbestendige woningen, appartementen en patiowoningen voor ouderen, eengezinswoningen met groen voor jonge gezinnen. Maar ook studentenhuisvesting. Verder vinden wij dat Woongoed in iedere wijk voldoende sociale huurwoningen moet hebben. Op Cleene Hooge mag wat ons betreft beperkt en verantwoord gebouwd worden. Voor senioren moeten er meer koop- en (betaal bare) huurappartementen komen dichtbij of in de stad. En meer huurwoningen voor de middeninko mens. Die vallen vaak tussen wal en schip. Beste inwoner van Middelburg, Samen-Bouwen-Bewaren. Dit zijn de kernwoorden van de SGP bij de verkiezingen in 2018. Bouwen is meer dan stenen stapelen. De SGP wil bouwen aan een finan cieel gezond Middelburg, maar ook bouwen aan een duurzame leefomgeving. Welgeteld lOx heeft de wethouder in de achterlig gende raadsperiode een eerste paal mogen slaan! Dat betekent dat in Middelburg weer overal gebouwd wordt. Dat is ook nodig; de vraag naar nieuwe duurzame woningen is groot. Prognoses tonen aan dat Middelburg de komende jaren groeit. Wel is het zaak om de marktvraag goed te volgen en het juiste type woning te bouwen op de juiste plaats. Dat vraagt om een actuele Woonvisie. Die hebben we ook. Bouwen anno 2018 betekent gasloos en ener gieneutraal. Verduurzamen van de bestaande woningen is echter nog een enorme opgave. Daar gaan we hard aan werken de komende raadsperiode. De SGP wil samen met u bouwen aan een mooie stad en vitale kernen. - MIDDELBURG

de Faam | 2018 | | pagina 10