Dag van de politiek IkPas: Zet je alcoholgebruik eens op pauze! Gezamenlijk spreekuur wijkmanager en wijkagent Verras uw mantelzorgers Commissievergaderingen in februari Snel ter zake? Afspraak maken! Gemeentelijke belastingaanslag Werkzaamheden omgeving Statenlaan - J.W. Thibautstraat Rentmeesterlaan - Spinhuisweg OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MBDDELBURG Op 7 februari was het de Dag van de Politiek in De Spot. In aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op woens dag 21 maart gingen jongeren in gesprek met lokale politici over verschillende onderwer pen. De Dag van de Politiek is een initiatief van de gemeenteraad van Middelburg om jongeren te enthou siasmeren voor de politiek. Een maandje detoxen, een gewoonte doorbreken, beter slapen, je fitter voelen, geld uitsparen en... het goede voorbeeld geven. Dat is IkPas! ledereen kan vanaf 14 februari of 1 maart 2018 meedoen door 30 óf 40 dagen geen alcohol te drinken. Inschrij ven kan via www.ikpas.nl. Waarom zou ik het doen, 30 of 40 dagen niet drinken? Nederlanders zijn steeds meer gewend geraakt om bij meer gelegenheden, dus vaker in de week te drinken; voor of tijdens het eten, als slaapmutsje, na afloop van congressen. Een poosje geen alcohol drinken is een bewezen effectieve manier om eens stil te staan bij je alcohol gewoonten en aan den lijve te ondervinden wat alcohol met jou doet. Het is alsof je de resetknop induwt en met een schone lei begint. IkPas maakt je bewust van de rol van alcohol in je leven en daarnaast geef je een goed voorbeeld aan de jeugd, de NIX18-generatie. Deelnemers van voorgaande edi ties voelden zich tijdens IkPas fitter en scherper, sliepen beter, vielen af en hadden een betere huid. Bo vendien bleek dat deelnemers zes maanden na deelname nog steeds minder alcohol dronken dan voor hun deelname. Wat is IkPas? IkPas is dè beweging in Nederland voor tijdelijk geen alcohol drin ken. Bijna elk land heeft Wel een soortgelijke actie: denk aan Dry January in Engeland en OcSober in Australië, Allen hebben ze een soortgelijke insteek: een fris begin van het nieuwe jaar en de uitdaging met jezelf aangaan. De benaming 'IkPas' is positief bedoeld om kort en krachtig een antwoord te heb ben in situaties waar alcohol wordt aangeboden. Wanneer? De 40-dagen actie loopt van woensdag 14 februari tot en met vrijdag 30 maart. De 30-dagen actie beslaat bijna een maand en begint altijd op 1 maart. De laatste dag is dan don derdag 30 maart. Aanmelden kan via: www.ikpas.nl. Onder de naam Wijktijd kun nen inwoners van 't Zand en Stromenwijk op donderdag 22 februari tussen 10.30 en 12.00 uur op het spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur Wordt gehouden in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42. "Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmana ger, de wijkagent of de boa's. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreekuur te bezoeken. Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeersveiligheid eveneens samen acties georganiseerd. Woont u op Walcheren en krijgt u door ziekte, psychische- of licha melijke beperking hulp van één of meer mantelzorgers? Dan kunt u tot en met 30 april de mantelzorg waardering aanvragen. Mantelzor gers zijn mensen uit uw netwerk, zoals familie, buren of vrienden. Ook als u in een zorginstelling woont, kunt u de waardering aanvragen. U komt in aanmerking voor de waardering als: u langer dan 3 maanden mantel zorg ontvangt uw mantelzorger(s) dit bij elkaar opgeteld meer dan 8 uur per week doen de hulpvrager op 30 april 2018 ouder is dan vier jaar. Als u zelf niet in staat bent om deze aanvraag te doen, mag iemand anders dit voor u doen. U kunt de waardering aanvragen via de website: www.mantelingwalcheren.nl. U kunt ook bellen naar (0118) 55 35 30 zodat een medewerker van Manteling het digitale formulier samen met u invult. Ook voor vra gen kunt u bij Manteling terecht. Binnen vier weken na de aanvraag ontvangt u een bevestiging. Be waar deze totdat u de waardering heeft ontvangen. Geen bevestiging ontvangen? Bel dan naar Manteling. Eind juni wordt de mantelzorg waardering van 100 euro voor de gemeente Middelburg op de bankrekening van de hulpvrager gestort. De hulpvrager kan dit bedrag naar eigen inzicht verdelen over zijn of haar mantelzorger(s). De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehou den op woensdag 14 februari. Op maandag 26 februari verga dert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 27 februari. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 5 maart. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Moet u iets regelen bij de gemeente? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur binnenlopen zonder afspraak. Op donderdag zelfs tot 20.00 uur. Maakt u liever een afspraak? Dat kan ook. U kunt zelf uw afspraak plannen via middelburg.nl/afspraak. Met een afspraak weet u zeker dat u niet hoeft te wachten. Deze maand verstuurt de Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland de aanslagen voor de gemeentelijke belastingen. Houd uw brievenbus in de gaten. Indien u aangemeld bent bij Mijn Overheid dan ontvangt u de gemeentelijke belastingen digitaal in uw berichtenbox. www.middelburg.nl/belastingen Van half februari tot eind december 2018 worden woningen in de Magistraatwijk II gerenoveerd. Het betreft de straten Statenlaan, J.C. Mathiasstraat, Poortershove, Rentmeesterlaan, J. Magnusstraat, Spinhuisweg, Radenhove en de J.W. Thibautstraat. Vanwege de inzet van een kraan is er gefaseerd sprake van gedeeltelijke en volledige weg- afsluitingen. Per straat duren de maatregelen enkele weken. Verkeers borden geven de omleidingsroutes aan naar het winkelcentrum, huisartsenpost en scholen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor. U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak IKPAS De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www. overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Blindenhoek 12, Derringmoerweg 4 (Arnemuiden), Koorkerkstraat 12, Klein Vlaanderen 76, Langeviele 56/achlerzijde Augustijnenstraat, Loskade 45, Molstraat 7, Noordweg 127, Sint Janstraat 62, Strandplevierhof 13, 't Zanddorp 2 A, Zuidsingel 17 Verleende omgevingsvergunningen Arnesteinweg 61, Beneluxlaan 16, Bogardstraat 27, Klein Vlaanderen 76, Koorkerkstraat 12, Korendijk 24, Kotter 12 (Arnemuiden), Langeviele 56/achter- zijde Augustijnenstraat, Middelburg-Zuid, Molstraat 7, Park Veldzigt 3541Slaak 14, 16, 18, 20, 22 en 24 (Arnemuiden), Spanjaardstraat 39, Sprencklaan 19, Walcherseweg 256, Willem Arondeus- straat 59 Kennisgeving verlengde beslistermijn Waalstraat 1 - Van rechtswege verleende omgevingsvergunning Kotter 10 (Arnemuiden) Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Loskade 3 Verleende exploitatievergunning Korte Geere 20, Lange Delft, Markt 39, Nederstraat 3 Inspraak Eindverslag inspraakprocedure herinrich ting Molenwaterpark Marktverordening Vastgestelde branchelijsten voor 2018

de Faam | 2018 | | pagina 9