Witte Kruis scoort Fotoclub De Draadontspanner is j arig Gezellig en smakelijk tafelen bij RestoRank Cadeautje Vlissingse Cursus voor de Abdroid smartphöri5fe Winnaars voorlezen PO" WIE IS WIE? OP EEN FOTOROL LETJE WASJE ZUINIGJE HAD MAAR 36 FOTO'S. KI www.ncfs.nl Club helpt te groeien als fotograaf 5 WOENSDAG 14 FEBRUARI 2018 OOST-SOUBURG - "De leden van de club geven elkaar op bouwende kritiek. Dat helpt om verder te groeien als fo tograaf", aldus bestuurslid Marianne Veldhuis-Penn arts. FCDD is bedoeld voor alle fotografen met als hoofddoel het bevorderen en vergroten van de kennis en vaardigheden van de leden op het gebied van fotografie. Veldhuis: "Het is vrij lang vooral een mannendub ge weest. Tegenwoordig zijn er evenveel mannen als vrou wen. In 2010 waren er 40 le den en volgde een ledenstop. Nu zijn het er 20. Wij hopen dat er nieuwe leden komen. En maken het zo interessant mogelijk. Zodra mensen lid zijn vinden ze het leuk. En gaan buiten hun eigen com- fortzone. De leden worden uitgedaagd om ook andere dingen uit te proberen." En: "Wij vieren het jubileum met een speciale expositie. De le den mogen zelf beslissen welk werk ze aanleveren voor de jubileumtentoon stelling", legt Veldhuis uit. "Ik was met een ander clublid het Rotterdams station aan het fotograferen. In die stad kwamen wij terecht bij een tentoonstelling. Daar werden de werken op schildersezels geëxposeerd. Met de cluble den zijn wij gaan brainstor men hoe wij dat voor onze jubileumexpositie kunnen invullen. Wij hebben ezels gemaakt waarop ieder lid éen eigen kant krijgt. Er ligt op een statafel een boekje met de biografieën van de le den. De tentoonstelling is op werkdagen te zien tijdens de openingstijden van het Stad huis. Er zijn meer jubileu mactiviteiten. Zoals 29 maart om 20.00 uur In verenigings gebouw De Kwikstaart, aan de Nagelenburgsingel 2, een lezing van natuurfotografe Judith Borremans over Ma crofotografie. Dat is het foto graferen op korte afstand van onderdelen van bijvoorbeeld dieren en planten. In het na jaar volgt een expositie bij WVO Zorg, aan de Vredehof laan 370 in Vlissingen. En la ter dit jaar is er als afsluiting in De Kwikstaart een bijeen komst met daarbij ook oud-leden. Zij laten foto's zien die ze na hun vërtrek hebben gemaakt. De cluble den hebben de afgelopen 30 jaar veel veranderingen mee gemaakt op het gebied van fotografie. Veldhuis: "Dertig jaar geleden hadden wij geen computers om onze foto's te bewerken. Tegenwoordig is er volop nabewerking. Foto's kunnrp scherper of zachter worden gemaakt. Het maakt de fotograaf luier. Want de foto moet eigenlijk goed uit Jongeren zijn tegenwoordig niet meer zo geïnteresseerd in fotografie. De jeugd neemt wet een kiekje met de telefoon en zet dat op instagram of Facebook. De fotoclub is voor hen interessant. Wel wordt verwacht dat nieuwe leden beschikken over basiskennis van fototechniek, zoals diafragma, sluitertijden, iso-waarden en werking van de eigen camera. Website: www.ficdd.nl. Email: info@fcdd.nl Marianne Veldhuis-Pennarts van Fotoclub De Draadontspanner (FCDD) uit Oost-Souburg poseert bij een ezel waarop ze werken van de jubilerende club exposeert. de camera komen. Op een fo torolletje was je zuinig. Je had de beschikking over 12, 24 of 36 foto's. Nu kan je meer foto's maken." De> clubavon den zijn om de week op don derdag vanaf 20.00 uur in de Kwikstraat. "Wij werken met themablokken. Een spreker vertelt over een thema en geeft een onderwerp voor een wedstrijd, waarvan de jurering aan het einde van de avond is." Er zijn bijeenkom sten met het bespreken van eigen werk, doe-avonden/ techniek, jaarwedstrijd, ex posities en de jaarlijkse af sluiting met een bbq. VLISSINGEN - Witte Kruis Zeeland heeft het Keurmerk Meidcode binnengehaald en daar zijn ze terecht trots op. Het Keurmerk Meidcode wordt uitgereikt aan organisa ties die hun protocol ten aan zien van kindermishandeling, ouderenmishandeling en hui selijk geweld succesvol heb ben laten toetsen. Iedere regio heeft aandachtsfunctionaris sen waarbij structurele af stemming onderling erg be langrijk is. Met dit keurmerk laten zij als ambulancedienst zien goed en professioneel om te gaan met de zorg voor kin deren, volwassenen en oude ren op het gebied van het ver moeden van zorgen en/of mishandeling. Om het kwali teitsniveau zo hoog mogelijk te houden is gekozen om een onafhankelijk registratiebu reau voor het keurmerk mee te laten toetsen. Het is een wettelijke verplichting om de meicode binnen de organisa tie te borgen. Witte Kruis Zee land is hierbij de kartrekkerl. Zij werkt met een goed proto col én twee aandachtsfunctio narissen die beide ook als fo rensisch verpleegkundige opgeleid zijn: Anne-Marie van Noppen en Jolijn Stam. Zij worden regelmatig bijge schoold en bieden professio nele ondersteuning aan alle ambulancecollega's bij het bewaken van continuïteit in het uitvoeren van hun taak, en verzorgt deskundigheidbevor dering op het gebied van aan pak kindermishandeling, ou derenmishandeling en huiselijk geweld. Via het keur merk kunnen andere samen werkingspartners zien dat Witte Kruis Zeeland de meico de op de juiste wijze heeft ge ïmplementeerd, en deze op een goede manier is geborgd. VLISSINGEN - Tijdens de lokale finale van de Natio nale Voorieeswedstrijd, vo rige week woensdag in Vlissingen, lazen 10 scho lieren voor aan een muis stille zaal. Juryleden Mar- greet de Haan, Sjef van Wijnen en Cindy Kooij ko zen Jona Laimrners van Ba sisschool Het Kompas, Doortje Ossewaarde van De Tweemaster en Daniëlle Epskamp van ft Mozaïek tot winnaars. Zij gaan door naar de Walcherse finale, die op 7 maart in CCXL in Vlissingen is. OOST-SOUBURG - Het kan leuke en gezellig zijn om an deren te ontmoeten tijdens een heerlijke maaltijd bij RestoRank, zoals die vrijdag 17 februari wordt gehouden in De Rank achter De Wijn gaard-kerk in de Kanaalstraat te Oost-Souburg. De maaltij den beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Opgave vooraf is noodzakelijk en kan via 0118-465978 of restorank@gmail.com. De kosten bedragen 2,50 euro per persoon. De Biblio theek Vlissingen verzorgt een cursus Omgaan met de Android smartphone. In déze stap-voor-stap cursus leren deelnemers over de bedie ning van smartphones, over de standaard apps en over apps zoeken, beoordelingen lezen, installeren, uitprobe ren en eventueel apps ver wijderen. De cursus wordt gegeven met behulp van je eigen Android smartphone. De cursus start dinsdag 27 fe bruari en bestaat uit 3 weke lijkse sessies van 9.30 - 12.00 uur in de Bibliotheek aan de Spuikomweg 7 in Vlissingen. Deelname kost 30 euro. bi- bfiotheekvlissingen.nl VLISSINGEN - Het Muzeeum wil graag weten wie er op deze foto staan en wat we zien. Onder de inzenders wor den twee gratis toegangskaar ten verloot voor het Mu zeeum. De foto is uit 1968 en heet "Proosten op de over dracht, Texaco Brussels". VLISSINGEN - De Nederlandse Cystic Fibrosis stichting (NCFS) en het Vriendenfonds van de vriendenloterij tracteren Sa- ma ntha Eising uit Vlissingen op een trainingsweek op Aca demy Bartels, waar zij zes da gen mag gaan trainen met haar paard. De 27-jarige Vlissingse zet zich sinds 2013 als ambassadrice van de NCFS met veel plezier in voor dit goede doel. Zo or ganiseert zij eenmaal per jaar op de Vlissingse Boulevard Outrun CF voor de stichting, neemt zij regelmatig cheques in ontvangst en vertelt zij haar verhaal over het leven met CF. Cystic Fibrosis is de meest voorkomende aandoening met een beperkte levensver wachting in Nederland. Op dit moment is de gemiddelde le vensverwachting ongeveer 40 jaar. Samantha: Het is van groot belang dat er onderzoek gedaan wordt naar deze aan doening. De NCFS zet zich in voor onderzoek en mede daardoor is de levensver wachting bijna verdubbeld in de laatste jaren. Ondanks gro te ontwikkelingen zoals Or- kambi zijn we er nog niet. We blijven doorgaan tot CF zal staan voor Cure Found, gene zing gevonden". Fotoclub De Draadontspanner (FCDD) in Oost-Souburg be staat 30 jaar. Dat vieren ze onder andere met een bijzondere expositie in het Vlissingse Stadhuis, Paul Krugerstraat 1, van donderdag 1 tot en met vrijdag 30 maart.

de Faam | 2018 | | pagina 5