Leuk wonen in onze provincie aan zee TE KOOP TE KOOP W De woningmarkt in Zeeland 'STEEDS MINDER MENSEN GAAN WONEN OP HET PLATTELAND' Herengracht 50-52 te Middelburg Klein Vlaanderen 37A-B/Herengracht 48 te Middelburg Schutting Partners, maks laars-taxateurs q.z. Lomtensekaa) 39,4331 JH Middelburg TELEFOON: 0118 - 616 617 info@schulting-partners.ni www.schutting-partners.nl NVM $chuiting Partners, makelaars-taxateurs o.z. Londensökaai 39, 4331 JH Middelburg TELEFOON: 0118-616 617 info^sc hulting-partners.nl yvww.echultlng partners.nl P. ,PTF\F BS I IVfl NV M 23 WOENSDAG 14 FEBRUARI 2018 100% Wonen Marit Jansen van Galen Strand, zee, stad, rust. Wonen in Zeeland is zo slecht nog niet. Waar jongeren juist Zeeland verlaten om te studeren en de grote stad te verkennen, genieten ouderen graag van het Zeeuwse landschap. ZEELAND - Veel vraag en wei nig aanbod. Mensen die een huis willen kopen hebben vast gemerkt dat het lang zoeken is naar het perfecte huis. 'Dit is te verklaren doordat er de laatste jaren, als gevolg van de crisis, te weinig nieuwe wo ningen zijn gebouwd,' legt Frank Plouvier, makelaar bij Faasse en Fermont, uit. 'Hier door is er nu een tekort. Men sen merken dat het lastig is een passende woning te vin den. Zij besluiten eerst een woning te kopen voordat zij tot verkoop over gaan.' Verandering Dit was ongeveer twee jaar geleden nog precies anders om. Toen zette men het huis te koop en gingen ze pas ko pen als de eigen woning ver kocht was. Ook in Zeeland zie je een trek naar de stad. Dan gaat het om de grotere steden. Hier is meer werkgelegenheid en voorzieningen te vinden. Dit betekent dat steeds min der mensen gaan wonen op het platteland. Dorp De dorpen in Zeeland worden steeds groter. Denk hierbij aan Domburg en Zoutelande. Ze ker voor toeristen zijn dit aan trekkelijke badplaatsen en is het gezellig wonen. Frank: 'Wij zien een verschuiving van de kleine dorpen naar de grotere 'Wij zien een verschuiving van de kleine dorpen naar de grotere dorpen met een hoog voorzieningen niveau. dorpen meteen hoog voorzie ningenniveau. De woningen op de dorpen zijn goedkoper dan in de stad daardoor zal er altijd vraag blijven naar wo ningen in de dorpen.' Een nieuw huis kopen of huren heeft te maken met verschil lende factoren en persoonlijke omstandigheden zoals trou wen, scheiden, kinderen, er gens anders werk vinden of gaan studeren. Als jong ie mand starten in Zeeland is goed te doen. Er zijn voldoen de woningen in het starters- segment. Deze staan voorna melijk in de kleinere dorpskernen. Starters zullen steeds meer eigen geld moe ten inbrengen om een woning te kunnen kopen. Dit maakt het steeds moeilijker. Verbetering Frank legt uit dat zij als Make laarskantoor de woningmarkt niet kunnen verbeteren. 'Wij kunnen daar als make laarskantoor niet veel aan doen. Oplossingen moeten vooral vanuit de overheid ko men. Wat wij wel kunnen doen is er kopers bijstaan bij de aankoop van een woning. Wij schieten te hulp als aankoopmakelaar. Ook kunnen wij kopers bij staan bij het verkrijgen van hypotheekadvies en financie ring.' Droomhuis Het kopen van een droomhuis vereist veel zoek- en denk vyerk. De woonwensen ver schillen per koper en daar moet goed naar gekeken wor den. Faasse en Fermont ma kelaars hebben kennis van zaken en bekendheid binnen de regio en de markt. Zij stre ven er naar om het beste en meest uitgebreide diensten pakket te leveren. Op die ma nier hopen zij dat iedere klant zijn of haar droomhuis vindt. www.faasse-fermont.ni Rijksmonument (voormalige sterrenwacht/Christelijke kweekschool/Algemeen armweeshuis), uit ca. 1812 en renovatie rond 1975, met royale achtertuin en achterom (ontsluiting aan zijde Klein Vlaanderen). BVO circa 1.530 m2 en WO circa 1.390 m2. Kadastraal: gemeente Middelburg, sectie L, nummer 4444. De perceelgrootte is 1.319 m2. Beeldbepalend. Asbesönventarisatie is beschikbaar. Indeling: Begane grond: entree, hal, toiletgroep, diverse (kantoor-) ruimten, vide; Verdieping: hal, atelier-, vergader- en kantoorruimten. Kelder: (technische) opslagruimten en zaal over twee bouwlagen (voormalig gymzaal). De bestemming van het object is momenteel: Gemengd 13: kantoren, maatschappelijke voorzieningen, Kantoren: voorzieningen gericht op het verlenen van diensten op administratief, financieel, architectonisch, medisch, juridisch of een daarmee naar aard gelijk te stellen gebied, waarbij het publiek niet of slechts in ondergeschikte mate rechtstreeks te woord wordt gestaan en geholpen. Maatschappelijk: voorzieningen en instellingen, gericht (4> het aanbieden en uitoefenen van activiteiten, gericht op de sociale, maatschappelijke, medische, zorg verlenende, educatieve, levensbeschouwelijke, en openbare dienstverlening als ook beschermde woonvormen, sport, cultuur en ontspanning, verenigingsleven, kinderdagverblijven, en Richtprijs 775.000 k.k. Bezichtigingen vinden uitsluitend plaats op afspraak. Oplevering vrij van huur en gebruik. Geïnteresseerden kunnen hun idee(ën) tot 15 maart 2018 bij wis indienen op papier of per email: info©schulöng-partners.nl. Let op: het achterliggende pand Klein Vlaanderen 37B (Rijksmonument/Oude Mannen- en Vrouwenhuis) is ook te koop (van andere opdrachtgever), waarvan de tuin grenst aan die van Herengracht 50-52. De combinatie van panden met gezamenlijke binnentuin kan als ontwikketiocatie een meerwaarde vormen. ingediende ideeën zullen ter beoordeling worden voorgelegd aan onze opdrachtgever, het College van burgemeester en wethouders van Middelburg. Over de beoordeling van de ideeën is geen correspondentie mogelijk. Bij de beoordeling van de ingediende ideeën zal nadrukkelijk gelet worden op: de mate waarin het beoogde gebruik past in de geldende of gewenste bestemming. Indien bij het College geen uitdrukkelijk voorkeur bestaat voor één van de ingediende ideeën, dan zal de verkoop bij inschrijving plaatsvinden. Rijksmonument (Oude Mannen- en Vrouwenhuis/ Oudeliedenhuis/Armziekenhuis) met o.a. grote binnentuin, lift en zelfstandige portierswoning aan de Herengracht. Bouwjaar ca. 1781, verbouwing en plaatsing trappengalerij medio 1998). BVO circa 1.541 m2 en WO circa 1.187 m2. Kadastraal: gemeente Middelburg, sectie L, nummer 4327. De perceeigrootte is 2.725 m2. Vraagprijs 825.000 k.k. Indeling hoofdgebouw: Bgg: Entree, trappenhuis en lift. Centrale hal, middenfront en twee vleugels. Cfientenkamers. Twee gezamenlijke badkamers. Drie toiletten. Gezamenlijke woonkamer en keuken. Personeetskamer. Wasruimte. Berging. Eerste verdieping: Entree, trappenhuis en lift. Centrale hal, middenfront en twee vleugels. Ciïentenkamers. Twee gezamenlijke badkamers. Drie toiletten. Gezamenlijke woonkamer en keuken. Personeeiskamer. Wasruimte. Berging. Tweede verdieping: Entree, trappenhuis en lift. Centrale hal, middenfront en twee vteugels. Dubbel toilet. Meterkast. Fysiotherapie ruimte. In het middenfront 4 personeelskamers. Gezamenlijke badkamer. Hal met keukenblok. Toilet. Studio met woonkamer, keukenblok, slaap- en badkamer. Indeling portierswoning: Bgg: Entree, hal met meterkast. Woonkamer met keukenblok. Souterrain: Hal. Badkamer met douche, toilet en wastafel. Slaapkamer met deur naar buiten. De bestemming van het hoofdgebouw is momenteel: Gemengd 13: kantoren, maatschappelijke voorzieningen, De bestemming van de portierswoning is momenteel: Gemengd 4: bedrijven zoals op Staat van Bedrijfsactiviteiten 'functiemenging', detailhandelsbedrijven, kantoren zoats in staat van kantoren, maatschappelijke voorzieningen, wonen, Op aanvraag zijn rapportages van de Monumentenwacht (2016) in te zien. Bezichtigingen vinden uitsluitend plaats op afspraak. Oplevering geschiedt vrij van huur en gebruik. Verkoper heeft echter de wens het pand een beperkte periode (max. circa 5 jaren) na eigendomsoverdracht terug te huren van koper. Let op: het achterliggende pand Herengracht 50-52 te Middelburg is ook te koop (van andere opdrachtgever), waarvan de tuin grenst aan Klein Vlaanderen 37A-B/ Herengracht 48. De combinatie van panden met gezamenlijke binnentuin kan ais ontwikkellocatie een meerwaarde vormen. S C I O L T i K G l wtlYT Stm i. rinc

de Faam | 2018 | | pagina 23