14/02/18 Laureaten Four Freedoms Awards bekend Zeeland Vervanging slechte bomen langs Vogeldijk begonnen Vakantiepark de Meerpaal in Zoutelande ontvangt innovatievoucher ggfo Provincie Wat gaan we doen? Uitreiking nieuwe Zeker Zeeuws certificaten aan Zeeuwse ondernemers D rovinciewerk Inlorinjtierubr ifk win Ginter® ssSerd in het la ataje nieuws7 j Publicaties en b®l|pn®Tiakjinjfen vindt de Provinue /eetand Kijk (Pin up www.zeeland.nl 1 nopwww.zeeland.nl/provinciaalblad De kwaliteit van enkele bomen langs de Vogeldijk aan het Kanaal door Walcheren gaat snel achteruit. De boom die vorige maand tijdens de storm op de spoorlijn viel, benadrukt de noodzaak om de slechte bomen snel te verwijderen. Daarom is de Provincie zodra dat kon aan de stag gegaan met het groenherstelplan. De procedures die nodig waren om de slechte abelen te mogen vervangen, zijn afgerond. Belanghebbenden hebben geen bezwaren ingediend en de gemeenten Middelburg en Vlissingen hebben de beno digde omgevingsvergunning verleend. Dat betekent dat we deze week zijn begon nen met de werkzaamheden uit het groen herstelplan. Dit plan is gemaakt in overleg met de Tuin van Zeeland en onafhankelijk deskundigen op basis van inspectiege- gevens en open gaten op de dijk. Op die manier houden we zo lang mogelijk het laanidee en kunnen we ook variëren in de lengte van de aan te pakken boomvakken. De aannemer begint met het vervangen van 34 abelen en het snoeien van de overi ge 344 abelen op de dijk. Eind april zullen er 70 nieuwe abelen en 6 struikgroepen .van 20m2 per groep geplant worden. De Provincie wil graag dat de Vogeldijk een fijne, groene en veilige recreatieplek blijft, waar wandelaars en mountainbikers kunnen blijven genieten van het mooie groen. De werkzaamheden vinden uiter aard plaats voordat het broedseizoen weer begint. In het voorjaar kunnen de vogels hun nest maken in de overgebleven bomen en struiken. Meer lezen? Kijkt u dan op grjie nherstet- voge Idijk Uit handen van gedeputeerde Carta Schönknecht en wethouder René Molenaar (Veere) ontving René Melis van vakantiepark de Meerpaal op 7 februari een bedrag van 5000 euro voor de plannen om zijn bedrijf C02-neutraal te maken. De 5000 euro voor Melis is een zogenoem de innovatievoucher, Het afgelopen jaar deden Provincie Zeeland, NV Economische Impuls Zeeland (Impuls) en RECRQN een pilot met deze waardebonnen. Het doel: ondernemers in de verblijfsrecreatie in Zeeland helpen bij de ontwikkeling van hun bedrijf. Met een voucher konden ondernemers met innovatieve ideeën voor maximaal 5.000 euro kennis van buiten inhuren, René Melis wil met De Meerpaal over tien jaar een volledig C02-neutraal bedrijf hebben. Hij gebruikt de voucher om hiervoor de eerste stappen te zetten, - De pilot is zo succesvol gebleken dat de gemeenten Veere en Schouwen-Duiveland de werkwijze hebben overgenomen. Dat betekent dat recreatieve ondernemin gen opnieuw geld en innovatiekracht (van Impuls en RECRON) kunnen aanvragen. Gedeputeerde Carla Schönknecht is blij dat de gemeenten het initiatief hebben overgenomen. "En ik hoop dat de beloonde ondernemers een voorbeeld zullen zijn voor hun collega's." Ook in aanmerking komen voor een inno vatievoucher? Kijk dan hier ww^topui5zeeiand,nUny^aucher-VÊr- blijfsrecreatie. Hsn Polman maakte als voorzitter van de Roosevelt Foundation de namen bekend van de laureaten van de Four Freedoms Awards van 2018. Deze onderscheidingen worden ieder jaar toegekend aan personen en organisaties, die met hun inzet en prestaties een grote toewijding hebben laten zien aan de idea len die President Franklin O. Roosevelt in zijn Four Freedoms speech in 1941 verkon digde. Oe overhandiging vindt in het even jaar plaats door de Roosevelt Foundation in Middelburg en in het oneven jaar door het Roosevelt Institute in New York. Dit jaar gaat de Internationale Four Free doms Award naar de Costa Ricaanse diplomaat Christiana Figueres @lsen als vertegenwoordiger van alle betrokkenen die hebben bijgedragen aan de totstand koming van het Klimaatakkoord van Parijs. De onderscheiding voor de Vrijheid van Meningsuiting gaat naar de Turkse journa list Erol Önderofjlu en voor de Vrijheid van Godsdienst gaat deze naar de Zuid-Su- danese Bisschop Paride Taban. Voor Vrijwaring van Gebrek gaat de onderschei ding naar de Belgische natuurbeschermer Emmanuel de Merode namens de Virunga Alliance die zorg draagt voor de flora en fauna in het Virunga National Park in de Democratische Republiek Congo. De onder scheiding voor de Vrijwaring van Vrees, tenslotte, gaat naar de jonge Nepalese mensenrechtenactiviste Urmila Chaudhary. De ceremonie zal op 16 mei 2018 plaats vinden in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Meer lezen? Een uitgebreide toelichting op de werk zaamheden van de laureaten is te vinden op www.fourfreedoms.nl. Onze provincie is vijf streekproducten met het Zeker Zeeuws streekkeurrnerk rijker. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat reikte de Zeker Zeeuws certificaten vorige week uit samen met Robert Zonnevylle, voorzitter van de Stichting Zeker Zeeuws Streekproduct. Als consument kopen we steeds vaker producten waarvan we met zekerheid weten wat we eten en waar het vandaan komt. Met respect voor milieu, mens en dier. Streekproducten met het Zeker Zeeuws keurmerk bezitten deze eigenschappen en zijn daarom steeds populairder. Een greep uit de nieuwe gecertificeerde Zeeuwse ondernemers zijn: Mosselkweker Fa Jaap Muller Zn uit Bruinisse ontving het certificaat voor de kweek van de hangcultuurrnosseien. Noordhoek Broilers uit Wolphaartsdijk is gecertificeerd voor de Zeeuwse Boerenkip, Hoeve Buren uit Lamswaarde kreeg het certificaat toegekend voor het Zeeuws Vlaams Duroe Varken en varkenshouder Maatschap Stoutjesdijk uit Nieuwerkerk voor het Zeeuwse scharrelvarken. De kiwibes van Fruitteler KG Fruit uit Kapelle is ook gecertificeerd, Slot Oostende/ Bierbrouwerij Emelisse uit Goes mag voortaan zijn streekbieren ook van het keurmerk voorzien. Jo-An nes de Bat: "De Zeeuwse streekproducten zijn uniek en van uitmuntende kwaliteit. Daar zijn we trots op en dat moeten we uitdragen!" Onderhoud aan Stoebrug in Vlissingen Werkzaamheden aan de Sloebrug in 2017 De Provincie Zeeland voert vanaf 19 februari tot en met 30 maart 2018 werkzaamheden uit aan de Sloebrug in Vlissingen. Dit geheurt in opdracht van de gemeente Vlissingen: de eigenaar van de brug. In deze periode heeft het wegverkeer in beide richtingen de beschikking over één in plaats van twee rijstroken. Voetgangers en fietsers worden omgeleid via de Keersluisbrug. Deze wegomleiding staat met borden aangegeven. Voor de scheepvaart is de hoogte van de brug om er onderdoor te varen beperkt tot vijf meter. De bovenbouw aan de zuidzijde van de brug wordl ontdaan van oude verflagen en daar na opnieuw geconserveerd. Vorig jaar heeft de noordzijde en de onderzijde van de brug deze behandeling ondergaan. In tegenstelling tot eerdere bruggen gebeurt dat terwijl de brug op zijn plaats htijft. Daarvoor rs het wet noodzaketijk dat de gehele brug in de steigers wordt gezet en compleet stofvrij wordt inge pakt. Na de Arneverkeersbrug, de Draaibrug Souburg, de Keersluisbrug en de Schroebrug zijn met de conserveringswerkzaamheden aan de Stoebrug alle onderhoudswerkzaamheden aan de provinciale bruggen voltooid. COUPON Redactie: gilling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak! Provincie Zeeland. PptograWp Provincie Zeeland- Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118-63 10 50. Witt e inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail tnfacentfumflazpeinnrfnl of per telefoon op 0110-63 1.011Of sehrijf naar Postbus 6001 j J 4330 LA Middelburg, Bezoekadres: provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. Be volgende Provinciewerk verschijnt 28 februari- Provinciewerk leest ook via: www-zeetand nUoublicattes-e iv fcrkg dmak macn/arovinciewerk.

de Faam | 2018 | | pagina 12