WONINGINBRAAK! VERDACHTS? bel112 M Gladheidbestrijding in Middelburg Werkzaamheden omgeving Statenlaan - J.W. Thibautstraat - Rentmeesterlaan - Spinhuisweg VOORKOM ZIET U IETS Commissievergaderingen in februari Snel ter zake? Afspraak maken! Verras uw mantelzorgers OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Gemeente Middelburg is dag en nacht paraat om gladheid te bestrijden. Om sneeuw en ijzel zo goed mogelijk te bestrijden is een plan opge steld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zou den willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schui ven. Inwoners, winkeliers en bedrij ven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Strooizout is verkrijgbaar in de winkel. De strooiroute kun u bekijken op www.middelburg.nl/ gladheidbestrijding. Ook kan sommige overlast worden voorkomen. Als er vorst wordt ver wacht is het niet aan te raden om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Voorkom vastvriezen van afval Om te voorkomen dat het gft- en restafval in uw container vast vriest, kunt u het beste kranten papier of zaagsel onderin de container doen. Stamp het afval niet aan. Zorg ervoor dat er geen nat afval in de container gaat, laat het desnoods eerst uitlekken. Eventueel kunt u op de inzameldag het afval losmaken, maar doe dit voorzichtig. Door de vorst is uw container kwetsbaarder dan an ders. Zet uw container uit de wind of in een schuur. Van half februari tot eind decem ber 2018 worden woningen in de Magistraatwijk II gerenoveerd. Het betreft de straten Statenlaan, J.C. Mathiasstraat, Poortershove, Rentmeesterlaan, J. Magnusstraat, Spinhuisweg, Radenhove en de J.W. Thibautstraat. Vanwege de in zet van een kraan is er gefaseerd sprake van gedeeltelijke en vol ledige wegafsluitingen. Per straat duren de maatregelen enkele weken. Verkeersborden geven de omleidingsroutes aan naar het winkelcentrum, de huisartsenpost en de scholen. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 14 februari. Op maandag 26 februari vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 27 februari. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 5 maart. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook tér inzage in de hal van het stadskantoor. Moet u iets regelen bij de gemeente? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur binnenlopen zonder afspraak. Op .donderdag zelfs tot 20.00 uur. Maakt u liever een afspraak? Dat kan ook. U kunt zelf uw afspraak plannen via middelburg.nl/afspraak. Met een afspraak weet u zeker dat u niet hoeft te wachten. Woont u op Walcheren en krijgt u door ziekte, psychische- of lichamelijke beperking hulp van één of meer mantelzorgers? Dan kunt u tot en met 30 april de mantelzorgwaardering aanvragen. Mantelzorgers zijn mensen uit uw netwerk, zoals familie, buren of vrienden. Ook ais u in een zorgin stelling woont, kunt u de waardering aanvragen. U komt in aanmerking voor de waardering als: u langer dan 3 maanden mantelzorg ontvangt uw mantelzorger(s) dit bij elkaar opgeteld meer dan 8 uur per week doen de hulpvrager op 30 april 2018 ouder is dan vier jaar. Als u zelf niet in staat bent om deze aanvraag te doen, mag iemand anders dit voor u doen. U kunt de waardering aanvragen via de website: www.mantelingwalcheren.nl. U kunt ook bellen naar (0118) 55 35 30 zodat een medewerker van Manteling het digitale formulier samen met u invult. Ook voor vragen kunt u bij Manteling terecht. Binnen vier weken na de aanvraag ontvangt u een bevestiging. Bewaar deze totdat u de waardering heeft ontvangen. Geen bevestiging ontvan gen? Bel dan naar Manteling. Eind juni wordt de mantelzorgwaardering van 100 euro voor de ge meente Middelburg op de bankrekening van de hulpvrager gestort. De hulpvrager kan dit bedrag naar eigen inzicht verdelen over zijn of haar mantelzorger(s). Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter ©Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak VLISSINGEN POLITIE De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid. nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Bellinkstraat 29, Buitenhovelaan 163, Damplein 20-22-24, Gravenstraat 6, Grif fioenpad, Kruitmolenlaan 183, Markt 10 (Arnemuiden), N57, Noordsingel/Seissin- gel, Plein 1940 nr. 17, Scheldepoortstraat 66 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 11Aen IC, Luteijnstraat, Mans- feldstraat en Schorerstraat (Arnemuiden) Inspraak Herinrichting Van Cittersstraat Sint Laurens Uitwerkingsplan Mortiere fase 10 Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van hét bestemmingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening ten behoeve van de realisatie van maximaal 110 grond gebonden woningen, gedurende 6 weken, van 8 februari 2018 tot en met 21 maart 2018, ter inzage liggen bij de vakbalie in het stadskantoor. Het plangebied betreft een gedeelte van de wijk Mortiere, ten oosten van het centrale park, grenzend aan de uitloper van het park en aan twee zijden van de Jazzroute. Het ontwerpuitwerkingspbn 'Mortiere fase 10' is tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en verbouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het onlwerpuitwerkingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkepbnnen.nl. Op deze web site selecteert u het tabblad 'Bestemmings plannen', waarna u het pbn op verschil lende manieren kunt oproepen. U kunt het pbn direct inzien door in het venster 'ID' de pbncode NL.IMRO.0687.BPUMORF10- ON01 in te vullen. Gedurende bovengenoemde ternjjjn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent de ontwerpbeslui ten kenbaar maken bij-burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken vb telefoonnummer (0118)6752 25. Wet geluidhinder 'Mortiere fase IC Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van het Consortium Mortiere om maximaal 110 grondgebonden wo ningen te realiseren in de wijk Mortiere, voornemens zijn over te gaan tot het vaststellen van een hogere grenswaarde ingevolge de Wet geluidhinder (Wgh) voor de te bouwen woningen; Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat woningbouw op de gewenste locaties niet zonder meer mogelijk is vanwege de te verwachten geluidsbebstingen ten gevolge van weglawaai. Uit de berekeningen blijkt dat als gevolg van het verkeer op de N57 en de A58 niet overal aan de voorkeursgrens waarde van 48 dB wordt voldaan. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 63 dB wordt niet overschreden. Het ontwerpbesluit met relevante stukken ligt gedurende 6 weken, van 8 februari 2018 t/m 21 maart 2018 ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Gedurende deze termijn kunnen bebnghebbenden schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken vb telefoonnummer (0118)6752 25.

de Faam | 2018 | | pagina 9