Kijk, luister en leer Samenwerken voor de mooiste dag Brandweerman Sam gaat live in Vlissingen Bomenkap voor verbreding fietspad Gekko's als voorbeeld Vlissingen MSI nieuw IEDERE BRUID DE MOOISTE DAG VAN HAAR LEVEN, OOK VOOR DE MINIMA Bruidskleding voor minima 3 WOENSDAG 7 FEBRUARI 2018 door Conny den Heijer Mkhele Piet en Marisca van der Rande: "Het uitzoeken van een bruidsjapon is heel persoonlijk en daar wil je verder geen andere mensen bij hebben die dan toevallig ook net door de zaak lopen" FOTO: CONNY DEN HEIJER Kledingbank Zeeland had te weinig ruimte om de bruidsjaponnen die zij hadden voor hun klanten, op te hangen en te etaleren. De japonnen zijn verhuisd naar Kledingbibliotheek Middelburg aan de Nieuwe Vlissingsewëg 158. Zo hoeft, Zeker voor de minima, de mooiste dag van je leven niet veel te kosten. De dames staan met hun samenwerking garant voor maatschappelijk verantwoord ondernemen. MIDDELBURG - Schitterende bruidsjaponnen, trouwkos- tuums, avondjurken, schoe nen en accessoires stralen je tegemoet als je binnen stapt aan de Nieuwe Vlissingseweg. Alleen de entree al van de Kle dingbibliotheek brengt het aah-en-ooh gevoel naar bo ven. Aan tafel, tussen de wandrek ken vol met al dat moois, zit ten Michele Piet en Marisca van der Rande. Marisca ver telt: "Wij krijgen bij de Kle dingbank uiteraard van alles en nog wat aan kleding. Op een bepaald moment kwa- men er bruidsjaponnen bin nen, uit een grote voorraad van èen bruidszaak maar ook van particulieren. Prachtig, de een nog mooier dan de andere en om weg te geven. Maar welke laat je dan zien, waar zetje hem neer en waar kun nen klanten passen? Kortom, wij hebben er geen ruimte voor om deze jurken tot zijn recht te laten komen. Michele heeft dat wel zoals je ziet." Afgezien daarvan: Michele is kleermaakster. "Een bruidsja pon moet goed zitten en zo Het Polderhuis in Westka- pelle is het museum dat het verhaal vertelt van Zeeland in oorlogstijd. Naast de ge bruikelijke tentoonstellingen is er meer te doen. WESTKAPELLE - De komende tijd is er van alles te beleven in het museum. Iedere donder dag is doe-dag in het muse umcafé, waar geïnteresseer den aan verschillende activiteiten kunnen deelne men. Het doel van dé activitei ten is om mensen te ontmoe ten, te kijkeh, luisteren en te leren. Vorige week werd bij- niet dan vermaak ik die. Ik heb hier een enorme paskamer en je kunt hier alleen op afspraak komen om de japon door te passen. Want het uitzoeken van een bruidsjapon is heel persoonlijk en daar wil je ver der geen andere mensen bij hebben dié dan toevallig ook net door de zaak lopen. We hebben een systeem in het le ven geroepen waarmee klan ten van de kledingbank in aanmerking komen voor zo'n prachtige jurk. Onze andere klanten kunnen een japon hu ren maar ook kopen. Een ge leende of gehuurde japon breng je ongewassen terug, ik was hem hier graag zelf, in een wasmachine waar 30 kilo in kan. Sterker nog, er staan hier zelfs zonnepanelen op het dak om alle machines te laten draaien. De jurken wor den gewassen met chemica- lie-vrij wasmiddel. Ik ga voor maatschappelijk verantwoord en duurzaam, net zoals de Kledingbank dat doet." Bij de Kledingbank wordt kle ding die aan de eisen voldoet, in de winkel gehangen en aan mensen gegeven die een indi catie van een hulpverlener hebben, leder seizoen houden zij een spectaculaire verkoop van tweedehands kleding, voor iedereen. Zo is er op 10 februari een Warme Winter truien Verkoop. "Want," zegt Marisca "Wat niet met een voorbeeld het vertel -en kijk- café gehouden. Tijdens deze bijeenkomst werden ama teurfilms uit de jaren 50,60 en 70 getoond, dit op de eerste donderdag van de maand. Op iedere tweede donderdag van de maand is het workshopca fé, elke derde donderdag digi café en elke laatste donderdag handwerkcafé. Naast deze doe-dagen is er nog veel meer te beleven in Westkapelle de komende weken. Op 10 febru ari wordt er een handwerk- markt georganiseerd waarbij zelfgemaakte spullen worden ge-exposeert en verkocht. Er klant mee gaat blijft hier han gen maar we willen ons as sortiment weer aanpassen aan het volgende seizoen. De opbrengst van de verkoop ge bruiken we voor de aanschaf van nieuw ondergoed en sok ken. Voor een bruidsjapon of trouwkostuum verwijzen wij onze klanten in het vervolg naar de Kledingbibliotheek" Meer info: H) www.kledingbank-zeel- and.nl www.kledingbibliotheek- middelburg.nl is van alles te vinden, van knuffels tot tassen en van be schilderde schelpen tot siera den van speksteen. Tevens kunnen bezoekers workshops en demonstraties bijwonen die worden georganiseerd door deelnemers van de markt. Bij goed weer is de markt te vinden in het muse umcafé en in de museumtuin en de toegang is gratis. Voor meer informatie over komende activiteiten in het Polderhuis, zie www. polderhuiswestkapelle.nl/nl/ activiteiten/agenda Het eerste mannenteam van BC Vlis singen, uitkomend in de eerste divisie, heeft nieuwe sponsors weten aan te trekken. Dit heeft onder andere geresulteerd in een nieuw tenue. Dankzij de shirtsponsors Zand pavil joen Pier 7, Bouwbedrijf Jo- ziasse en Kwastümöy/Rotiko kan BC Vlissingen de ko mende drie jaar weer voor uit Kwastimo^Rotiko zal binnenkort ook op het shirt van het 2e mannenteam staan samen met projec tinrichting Lavoir. MIDDELBURG - In het pand van de voormalige wijnkoperij van van Leerzem is het cen trum voor gezondheid en wel zijn gestart. Zaterdag 10 febru ari openen de Burgemeester van Middelburg Harald Berg- mann en Guusje Goetheer het centrum. VLISSINGEN - Kinderheld Brandweerman Sam staat met zijn trouwe brandweerwagen Jupiter op zaterdag 17 februari in CC XL Theater in Vlissingen met de succesvolle familie voorstelling 'Sam redt het Cir cus'. Brandweerman Sam be- MIDDELBURG - Het Natuur kundig Gezelschap Middel burg verzorgt een lezing door mevrouw dr. Marleen Kam perman, winnaar van de grote wetenschapsquiz 2018, over afkijken van de natuur. De natuur zit vol met dieren en planten die fantastische ei genschappen hebben. Bij voorbeeld de pootjes van gek ko's, die vol zitten met kleine haartjes, waarmee deze die ren zich goed vast kunnen zet ten en ook weer gemakkelijk los kunnen laten. Hechting met een harig oppervlak blijkt sterker te zijn dan met een glad oppervlak. We hebben het hechtingsmeehanfsme- leeft weer een spannend avontuur in het theater. Brandweerman Sam nodigt alle bezoekers uit om verkleed als brandweerman of circusar tiest naar het theater te ko men. Zie www.cinecity.nl of bel 0900-2463 2489 van de gekko ontrafeld. In een rubberachtig materiaal maken we kleine kuiltjes, die ervoor zorgen dat de hechting op op pervlakken wordt versterkt terwijl de wrijvingsweerstand wordt verlaagd. Deze combi natie van sterke hechting en lage wrijvingsweerstand is geschikt voor toepassingen in robots, die om te bewegen zo wel moeten hechten als moei teloos weer los kunnen laten. De lezing is 16 februari van 19.30 tot2i.45 uur in de Biblio theek aan de Kousteensedijk in Middelburg Toegang 5 euro, leden van het Natuur kundig Gezelschap en studen ten gratis, www.ngrm780-.nj DIS EK Het waterschap kapt bomen bij pishoëk, om dat deze zomer het fietspad tussen Dishoek (Kaapduinse- weg) en Valkenisse (Vroon- weg) verbreed wordt. Het fietspad door het bos bij Dis-^ hoek is nu erg smal en veel fietsers ervaren het daardoor als onveilig. Daarom wordt het fietspad verbreed van on geveer 2.00 meter naar 3.00 meter. Het gaat om ongeveer 100 bomen. Deze bomen zul- len elders worden gecom penseerd. DObr de kapwerk- zaamheden zal het fietspad tussen de Kaapduinseweg en de Vroon weg tot vrijdag 9 fe bruari afgesloten zijn. fiet sers worden omgeleid. De Stichting Kledingbank Zeeland verstrekt gratis kleding aan mensen die het zelf niet meer kunnen betalen. Hun streven is om hen te voorzien van moderne, nieuwe of zo goed als nieu we kleding. Bij de Kledingbibliotheek Middelburg kun je te recht voor maat-gelegenheids- en bruidskleding. En in de bruidskleding vónden de dames eikaar.

de Faam | 2018 | | pagina 3