Zeeuws poptalent wordt uitgenodigd Zesde antiek-, brocante en curiosabeurs in Veere Memories in het Huys ter Schelde Gemeentehuis is nu gasloos Opa in de kreukels De Meerpaal krijgt prijs VEERE KORT Pop aan zee voor jonge bands POPAANZEE ACADEMY EN POPAANZEE GOLD 17 WOENSDAG 7 FEBRUARI 2018 de redactie KOUDEKERKE - In november 2017 maakte het TV-program- ma Memories van de KRO/ NCRV opnamen in Huys ter Schelde in Koudekerke. Deze opnamen zal op maandag 19 februari 2018 om 22.10 uur worden uitgezonden op NPO1. Het programma wordt gepre senteerd door Katja Schuur man en gaat over een vrouw die haar herinneringen op haalt aan de ober die toenter tijd bij Huys ter Schelde werk te. De vrouw verbleef in juni 2002 met een groep vrouwen een weekend in het hotel van Huys ter Schelde. DOMBURG - Wethouder Jaap Melse heeft laten zien dat het gemeentehuis geen aardgas meer gebruikt. De gemeente Veere heeft een energieneu traal Veere in 2050 als doel stelling en gebruikt het ge meentehuis als voorbeeld voor inwoners en onderne mers om te laten zien hoe dat aangepakt kan worden. De verwarming- en koelinstalla tie van het gemeentehuis in Domburg waren dringend aan vervanging toe. Tussen sep tember 2016 en maart.2017 zijn de installaties vernieuwd. Een doelstelling was ook om zoveel als mogelijk te bespa ren op fossiele brandstof. Dat is ruimschoots gelukt, de prijswinnaar van de aanbeste ding, het Zeeuwse installatie bedrijf Synto, kwam met een ontwerp waardoor geen gas- verwarming meer nodig is. Door middel van een lucht warmte pomp, zonder toepas sing van schadelijke CFK's, is een besparing van meer dan 25 procent gerealiseerd. In juni 2017 is de keuken van ge meentehuis vernieuwd. In de keuken zat nog een gasfor nuis. Door elektrisch op induc tie te gaan koken in de keuken is de gasaansluiting in ge meentehuis niet meer nodig. Alle gemeentelijke gebouwen moeten in 2030 energieneu traal zijn. SEROOSKERKE - Toneelver eniging Serooskerke verzorgt in februari en maart een paar vrolijke toneelavonden. Ze spelen Opa in de kreukels. Dit blijspel in drie bedrijven is 19 februari in Ons Huis in Melis- kerke om 20.30 uur, op 9 maart voor het CNV in De Zandput in Serooskerke om 19.30 uur, op 16 maart in Het Speelhuis van Ter Reede in Vlissingen vanaf 19.30 uur en tenslotte 23 en 24 maart nogmaals in De Zaïid- put in Serooskerke vanaf 20.00 uur. De beurs wordt altijd goed bezocht. De kerk staat vol met kraampjes en leuke spullenDe antiekliefhebber is hier aan het juiste adres.. FOTO: PR Tijdens het carnavalsweek end, op 9, 10 en 11 februari, wordt er voor de zesde keer de Antiek- Brocante- en Cu riosabeurs in de Grote kerk in Veere gehouden. Organisato ren Ina en Bert van der Zwaag, eigenaren van Le Col- lectionneur in Middelburg zitten al 35 jaar in de handel. VEERE - 'De beurs is ontzet tend gevarieerd,' vertellen Ina een Bert van der Zwaag. 'Er is antiek, curiosa, sieraden, zil verwerk en kunst te vinden. De kerk in Veere is een prach tige plek op deze beurs te houden.' In de Grote kerk is plaats voor vijftig kramen. Mensen uit heel Nederland komen deze beurs bezoeken. 'Tegenwoordig zijn er heel weinig antiekbeurzen,' legt Ina uit. Er zijn genoeg rom melmarkten, maar échte an tiekbeurzen zie je bijna ner gens. Bezoekers Het carnavalsweekend is voor veel mensen een vakantiepe riode. 'Duitsers zijn over het algemeen gek op antiek en Middelburg is een echte an- tiekstad. De bezoekers rijn hoofdzakelijk Zeeuwen, Duit sers, gezinnen en jongeren. Een gemêleerd gezelschap. Ook is er een gezellig hoekje met horeca. Bij het entreebe wijs krijgen bezoekers een gratis kopje koffie of thee. 'Het is er ontzettend gezellig en mensen komen om elkaar te ontmoeten. Het doel van Ina en Bert is om Zeeland wat be ter op de kaart te zetten. Jong en oud is welkom! (H www.lecollectionneur.nl PópAanZee en Popsport Zeeland gaan in 2018 samen onder één naam: Popaanzee. In maart gaan de nieuwe edities van start: Popaanzee Academy voor muzikanten van 12 - 20 jaar en Popaanzee ,Gold voor gevorderde muzikanten. Zeeuws poptalent wordt uitgenodigd zich aan te melden. ZEELAND - Popaanzee Acade my is bedoeld voor jonge bands en muzikanten (12-20 jaar) die zich verder willen ontwikkelen op muzikaal en zakelijk gebied. Popaanzee Academy blijft onderdeel van het landelijke project Pop- Sport. De workshops worden onder andere gegeven door bekende muzikanten en pro fessionals uit het land. Denk daarbij aan coaches uit de bands Mister Mississippi, DeWolff, Navarone, Destine en After Forever. Workshopdagen In vier workshopdagen komen niet alleen muzikale aspecten als stage performance, song- writing, arrangeren of zang techniek aan bod. Ook inhou delijke zaken als het boeken van je eigen optredens, het samenstellen van je eigen ri der en het op orde krijgen van je promomateriaal passeren de revue. Popaanzee Gold is een band- coachingstraject bedoeld voor bands en muzikanten uit Zee land die de sprong naar natio nale bekendheid willen wa gen. Gedurende een jaar gaan de deelnemende bands in het bandcoachingstraject met een professionele coach werken aan hun leerdoelen. Deze zijn vooraf vastgelegd in een plan. In 2017 zijn de drie deelne mende bands gecoacht door Xander Vrienten van onder meer Jett Rebel (The Bright), Stef Broks van onder meer Textures (The Circle Remains) en verschillende artiesten aangesloten bij Kytopia (Chav Cube). Daarnaast krijgen de bands voorlichting over pr en publiciteit, boekingen en net werken. Iedere band verzorgt een eigen dubshow in sa menwerking met één van de Zeeuwse poppodia. Tot slot krijgt iedere deelnemende act Xander V verschillende optredens op di verse festivals in Zeeland, waaronder Concert at Sea en het Zeeland NazomerFestival. Naast bandcoachingstrajecten organiseert Popaanzee vier masterdasses in samenwer king met de poppodia en di verse festivals die toegankelijk zijn voor iedereen die (pop) muziek maakt. Meedoen Aanmelden voor beide trajec ten kan tot 28 februari 2018. Inschrijven voor Popaanzee Academy kan via popsport.nl/ aanmelden. Aanmelden voor Popaanzee Gold kan via www. dezb.nl. De coördinatie van Popaanzee is in handen van ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Inschrijven voor Popaan zee Academy kan via popsport.nl/aanmeiden. Zie dezb.nl voor PopaanzeeGoid ZOUTELANDE - Uit handen van gedeputeerde tarla Schönkneeht en René Mo lenaar, wethouder van de gemeente Veere, ontvangt René Melis van camping ©e Meerpaal een bedrag van 5.000 euro voor zijn plan nen om zijn bedrijf C02-neutraal te maken. 0e 5.000 euro voor Melis is een zogenoemde innova tievoucher. Het afgelopen jaar deden Provincie, Eco nomische Impuls Zeeland en Recron een pilot mét die vouchers. Het doel: onder nemers in de verblijfsrecre- atie in Zeeland helpen bij de ontwikkeling van hun bedrijf. Met een voucher konden ondernemers met innovatieve ideeën voor maximaal 5.000 euro ken nis van buiten inhuren, ©e Zeeuwse pilot met de in- novatievouehers was zo succesvol, dat onder meer de gemeente Veere besloot om de werkwijze over te nemen. Vakantiepark De Meerpaal heeft de ambitie om meer te gaan doen met duutzaamheid en wil over tien jaar een geheel COz-neutraal bedrijf heb ben. De voucher wordt ge bruikt om hiervoor de eer ste stappen te zetten.

de Faam | 2018 | | pagina 17