Aftrap gemeenteraadsverkiezingen: lokale partijen Lewwe, oK»aer u&pue "TöcH jjswp. Gemeente kiest voor beter milieu COLOFON DE FAAM 10 WOENSDAG 7 FEBRUARI 2018 Middelburg wil duurzame omgeving naamde "plastic soep". Om dit te verminderen is er een afval- scheidingsbeleid gestart voor het scheiden van plastic ver pakkingsafval, daarom staan er op verschillende plaatsen in de gemeente plasticcontai ners. Het doel van deze aan pak. is om de CO2 uitstoot drastisch te verminderen. Het ingezamelde plastic wordt niet verbrand, wat bij ander afval wel het geval is, maar verwerkt tot grondstof voor nieuwe producten zoals ver pakkingsmateriaal, mobiele telefoons een fleecetruien. Om het milieu te sparen is de gemeente een paar jaar terug met een nieuwe proef geko men om het aantal kilogram afval omlaag te krijgen. Wat opvalt is dat er per inwoner gemiddeld 246 kilogram rest afval per jaar vrij komt. Het Wat mag er eigenlijk gedeponeerd worden in zo'n plastiecontainer? Hierover zijn nog veel onduidelijkheden. Frisdrankflessen, knijpflessen voor sauzen, plastic tassen en zakken, blisterverpakkingen en boterkuipjes zijn bestemd voor deze bakken. Chipszakken, hard plastic en kartonnen verpakkingsmateriaal hoort thuis bij het restafval. Om de wereld te verduurzamen is het nodig om bepaalde maatregelen te nemen. Veel gemeentes in Nederland kiezen voor een beleid wat de gevolgen voor het milieu klein houdt, zo ook de gemeente Middelburg, met haar afvalscheidings- beleid. MIDDELBURG - "Uw afval is geen afval, maar een nieuwe grondstof. Goed uw afval scheiden levert meer grond stoffen op. Dit is beter voor het milieu. Doet u met ons mee?" Met deze vraag motiveert de gemeente Middelburg inwo ners tot het scheiden van huisvuil. De gemeente is druk bezig met nieuwe manieren om het voor burgers makkelij GEMIDDELD KOMT ER PER INWONER 246 KG AFVAL PER JAAR VRIJ ker te maken. Het scheiden van afval levert veel op, min der restafval, meer energie en geld. Ook het broeikaseffect verminderd door het conse quent scheiden van produc ten. Door producten te recy clen hoeft men minder te produceren. De gemeente Middelbrug kent inmiddels verscheidene vormen van het scheiden van afval. Zo kunnen inwoners van bepaalde wijken hun huisvuil deponeren in on dergrondse containers door deze te openen met een afval pas. Inmiddels zijn er 153 van deze ondergrondse containers te vinden in de stad en om streken. Vijftien keer per maand kunnen bewoners hun afval kwijt waarbij ze iedere maand nieuwe punten op hun pas krijgen. Bewoners zonder ondergrondse container kun nen gebruik maken van de groene -en grijze afvalcontai ners aan huis. Deze worden, afgewisseld, iedere week op gehaald langs de straat. Ook oud papier, glas en textiel kunnen worden gerecycled, verspreid door de wijken staan glascontainers en textielcon- tainers voor het deponeren van bijvoorbeeld kleding, lin nengoed en lappen. In de meeste wijken wordt oud pa pier op bepaalde vaste dagen opgehaald voor hergebruik. In de Middelburgse binnenstad en de wijk Dauwendaele kun nen bewoners gebruik maken van de oud papiercontainers. Plastic afval zorgt voor een groot probleem in de wereld, de zee drijft vol met de zoge- Er worden drie verschil lende proeven uitge voerd in de gemeente, Na een half jaar worden de resultaten van zo'n proef bekeken. Aan de hand van deze cijfers bestuit de gemeente wat de beste methode is voor het terugdringen van het .huidige restafvalcijfer. Voor vragen over de proeven en afvalsdhei- ding in de gemeente kunnen Middelburgers terecht op dé Facebook- pagina van de gemeente. doel is dat er in 2020 nog maar 100 kilogram restafval wordt aangeboden. Inmiddels zijn er in een aantal wijken verschil lende proeven gestart om te zien of deze manier van schei den helpt. Voor meer informatie over het scheiden van afval en containerlocaties in de gemeente Middelburg zie www.middelburg.nl/ Inwoners/Afval Containers voor verschillende soorten afval maken afvalscheiding in de binnenstad mogelijk. FOTO: FEMKE VEGT straat zien om kleine overtre dingen aan te pakken. Al zijn sommige zaken een kwestie van mentaliteit: "Een auto half op de stoep, halfop straat par keren is irritant. Maar het schijnt voor sommige mensen moeilijk te zijn om zich aan de regels te houden. Wij gaan ze ker voor veiligheid. POV wil dat de binnenstad opgeruimd en schoon is voordat de win kels open gaan. Het nodigt winkelend publiek uit om naar de stad te gaan en ver mindert de irritatie over zwerf afval. Daarnaast wil POV zich ook hard maken voor de bouw van betaalbare starterswonin- gen. Essenvelt vinden wij de dood in de pot voor Souburg Noord. Starters- en levens- loopbestendige woningen moeten betaalbaar zijn en jongeren aantrekken." De LPM vindt dat Essenvelt twee en drie er helemaal niet moet komen en dat fase 1 van het plan beperkt gebouwd moet worden. En zij willen nog meer voor de stad Mid delburg. Piet Kraan zegt: "Wij willen uitbreiding van evene menten, bijvoorbeeld met een kunstroute, een taptoe, pop muziek in de cafés of een per manente, overdekte kunstijs baan. Maar ook pleiten we voor vrije winkelslujtingstij- Vlnr: Albert Vader PSR, Pim Kraan POV en Piet Kraan LPM op de trap in het Vlissings stadhuis. Foto's: Conny den Heijer den. De horeca mag van ons langer open blijven. Daar moeten we de ondernemers vrij in laten. We hebben plan nen genoeg voor de stad, dus hoe lokaal wil je het hebben?" De aftrap wordt deze week gegeven door lijsttrekkers van lo kale partijen: Albert Vader van de Partij Souburg Ritthem (PSR), Pim Kraan van Perspectief Op Vlissingen (POV) en zijn broer Piet Kraan van de Lokale Partij Middelburg (LPM) Advertentieverkoop en media-advies advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/ service T 088-0561595 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Redactie Frank Husslage .(eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) Persberichten E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 69 21 Clustermanager Ruud Spoor Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en overige informatie www.persgroep.nl/ adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren roepende jongeren en het la waai van scooters. Maar ook automobilisten die veel te hard door het dorp scheuren moet je op hun. gedrag aan kunnen spreken. Daarom zou het mooi zijn als er naast de inzet van de wijkagent twee vaste BOA's in het dorp komen. Rekening houden met elkaar geeft cohesie in een dorp. Sa men, maar toch uniek." Pim Kraan van POV zou graag de gemeentepolitie weer op VLISSINGEN - Handhaving van allerlei zaken is een hot item voor de heren en daar zijn zij het roerend over eens. Albert Vader zegt: "Handha ving is nodig op allerlei ge bied. Dat varieert van geluids overlast tot het handhaven op snelheid in de dorpen. Daar zet de PSR onder andere op in. Als voorbeeld: hangjongeren in de buurt van bejaardenwo ningen wekt ergernis. Oude ren gaan vaak vroeger naar bed en hebben overlast van

de Faam | 2018 | | pagina 10