Wijzigingen in het ophalen oud papier Gezamenlijk spreekuur wijkmanager en wijkagent Dag van de Politiek voor jongeren in de Spot Snel ter zake? Afspraak maken! Commissievergaderingen in februari Maak het inbrekers niet te makkelijk Herbenoeming burgemeester OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Ten opzichte van vorig jaar zijn er enkele wijzigingen in het ophalen van het oud papier. Hieronder de wijzigingen op een rijtje: Binnenstad: In de Binnenstad wordt het oud papier niet meer huis aan huis opgehaald. Het oud papier kunt u kwijt in ondergrondse papiercon tainers. Deze containers worden geopend met de afvalpas, maar uw tegoed wordt hierdoor niet in mindering gebracht. De papiercontainers staan: Dam (ter hoogte van huisnum mer 43) Bodenplaats Groenewoud (Albert Heijn) Loskade Meestoot Plein 1940 Korte Noordstraat (ter hoogte van huisnummer 61) Zuidsingel (ter hoogte van huis nummer 128) Griffioen 2 (het gedeelte tus sen Laan der Verenigde Naties en Laurens Stommesweg): Daar haalt nu de Zendingscommis sie Gereformeerde Gemeente het oud papier op. De inzameldag is elke derde vrijdag van de maand. Behalve in juli dan wordt het papier niet opgehaald. - Klarenbeek (het gedeelte begrensd t/m Noordweg, President Rooseveltlaan, Generaal Hakewill Smithlaan, Arie van Driellaan en Frans Duwaerstraat): üi vh Dat blijft de inzamelwijk van korfbalvereniging ONDÖ. Voor de ophaaldagen zie de afvalkalender. De Zendingscommissie Gerefor meerde Gemeente haalt daar geen oud papier meer op. In de rest van Klarenbeek blijft de Zendingscom missie op de derde vrijdag van de maand ophalen. Nieuw Middelburg en Rams- burg: Daar haalt vanaf dit jaar Berdenis van Berlekom Scouts het papier op. De inzameldag is gewij zigd naar de laatste zaterdag van de maand. In april en december is het de derde zaterdag (21 april en 15 december). In juli wordt er geen papier opgehaald. Nieuw- en Sint Joosland: In de afvalkalender 2018 staat een verkeerde ophaaldag vermeld. Dit moet zijn elke tweede maandag van"de maand. Inleveren bij de container blijft elke zaterdagmor gen mogelijk. Geen inzameling in juli en augustus. Veldzigt: De Zendingscommissie Gereformeerde Gemeente zamelt daar het oud papier in op de derde donderdag van de maand. Geen inzameling in juli. Papier buiten zetten: Is de inza meldag op maandag, donderdag of vrijdag dan verzoeken wij u het papier om 17.45 uur buiten te zet ten. Is de inzameldag op zaterdag, zet dan uw oud papier om 8.30 uur buiten. Voor meer informatie kunt u terecht op www.middelburg.nl/ Inwoners/Afval/Afvalscheiding Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners op een spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk of buurt. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreek uur te bezoeken. Wijktijd Mortiere en Dauwenda- ele is op dinsdag 30 januari in woonzorgcentrum Hof Mondri aan (Vrijlandstraat 28), van 19.00 uur tot 20.30 uur. Het spreekuur Binnenstad vindt plaats op donderdag 1 februari van 12.00 uur tot 13.30 uur bij de fietsenstalling Delta Cycle (Zusterplein 8). Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeersveiligheid eveneens samen acties georganiseerd. Wijktafels U bent ook welkom op de wijktafel in uw buurt. Tijdens de wijktafels komen de actualiteiten in uw wijk aan bod. Zowel projecten en plan nen van het wijkteam als van de gemeente. De overlegdata vindt u op www.middelburg.nl onder het kopje Wonen en Verbouwen/ Wijken en dorpen. Waar moet de toekomstige Middelburgse gemeenteraad zich hard voor maken na de verkiezingen, als het aan de Middelburg se jongeren ligt? Woensdag 7 februari organiseert de gemeente Middelburg de Dag van de Politiek en kunnen jongeren in de leef tijd van 12 tot en met 23 jaar met raadsleden in gesprek gaan in de Spot- De middag wordt begeleid door Kevin van Gorkom van de Hob byisten. Samen met zijn band en LYL CYCZ en DJ Robenti zorgt hij bovendien voor muzikale aankle ding van het evenement. Tijdens de Dag van de Politiek gaan raadsleden in gesprek met jongeren over diverse onderwer pen. De Dag van de Politiek is een initiatief van de gemeenteraad van Middelburg om jongeren te enthousiasmeren voor de politiek. De Dag van de Politiek wordt voor de derde keer in Middelburg geor ganiseerd in samenwerking met de provincie Zeeland en diverse scholen in het voorgezet onderwijs en hoger onderwijs. De Dag van de Politiek vindt plaats in de Spot, Beddewijkstraat 15. De deuren gaan open om 14.45 uur. Tegen 17 uur zorgt DJ Robenti voor een muzikale afsluiting. Aanmelden kan bij Patrick de Guchteneirè van de gemeente. Middelburg, via p.de.guchteneire® middelburg.nl. Moet u iets regelen bij de gemeente? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur binnenlopen zonder afspraak. Op donderdag zelfs tot 20.00 uur. Maakt u liever een afspraak? Dat kan ook. U kunt zelf uw afspraak plannen via middelburg.nl/afspraak. Met een afspraak weet u zeker dat u niet hoeft te wachten. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehou den op woensdag 14 februari. Op maandag 26 februari verga dert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 27 februari. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 18 december. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Sinds eind 2017 neemt het aantal inbraken op Walcheren toe. Inbrekers profiteren vooral van een 'goede gelegenheid'. Ze kijken niet naar wat er te halen valt, maar vooral hoe makkelijk ze binnen kunnen komen. Daar heeft een inbreker gemiddeld maar 30 seconden voor nodig. Met onderstaande tips kunt u de kans op een woninginbraak verlagen. Doe altijd de deuren op slot en sluit de ramen, ook als u maar even weggaat. Gebruik ook goedgekeurde sloten. Deze herkent u aan het SKG®-logo met sterren. Laat 's avonds een lichtje aan als u weg bent, bij voorkeur met tijd- of schemerschakelaars. Laat geen dure spullen in het zicht liggen. Bel bij een verdachte situatie direct 112. Kijk voor meer informatie op www.maakhetzeniettemakkelijk.nl of op www.politie.nl De gemeenteraad van Middelburg heeft maandag 22 januari in een be sloten raadsvergadering het besluit genomen om burgemeester Harald Bergmann voor te dragen voor herbenoeming. Dat is in de openbare raadsvergadering bekend gemaakt door de voorzitter van de vertrou wenscommissie Willemien Treurniet. De periode van Bergmanns benoeming van zes jaar loopt eind augustus 2018 af. Zoals gebruikelijk wordt voordien een vertrouwenscommissie in het leven geroepen om te besluiten over de voordracht tot herbe noeming. De vertrouwenscommissie heeft in een besloten vergadering verslag gedaan van de gevolgde procedure en de gevoerde gesprekken en vervolgens is tot de voordracht voor herbenoeming besloten. Dit be sluit van de gemeenteraad wordt meegedeeld aan de commissaris van de Koning, Han Polman. Hij zal vervolgens de minister van Binnenlandse Zaken hierover informeren. De minister is degene die vervolgens een voordracht tot herbenoeming bij Zijne Majesteit de Koning verzorgt. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet wwwimiddelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 1630 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Kinderdijk 24, Spanjaardstraat 39, Statenlaan 240, Stationsbrug, Walcherseweg 256 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 23, Van-Akenstraat 1 (Nieuw- en Sint Joosland)

de Faam | 2018 | | pagina 9