Voedselrijk Zeeland: food agenda 2018 Economic Board Zeeland van start Denk mee over activiteiten rondom vrijheid in Zeeland Zeeland 3K Provincie 31 /n 1 1 Q Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt I /U I O de Prcvmcie Zeeland Kijk dan op www.zeeiand.nl éa www.zeei3nd.nl/provinciaatblad De foodsector, de hele heten van landbouw- era visserijbedrijven, is een beiangrfffce pijler van de Zeeuwse economie. Het is een sector die nooit stilstaat. Hoe de sector samenweffct en «rat ze komend jaar gaat doen is verwoord bi ""Voedselrijk Zeeland, food agenda 2018". Eten en voedsel iis een. dagelijks terugke rend onderwerp van gesprek emt overpein zing. Wat gaan we eten vandaag;,, waar komt ons eten vandaan en hoe gezo nd Is Pret? Be mensen die er beroepsmatig mee bezig zijn, staan voor vernieuwing en perfectie,, waarin veiligheid en hygiëne een cruciale rol spelen. Met hart en ziel zongen- ze iedere dag voor ons eten. Gedeputeerde Jo^Annes die Bat "Binnen het Zeeuwse Foodciuster werken, het bedrijfsleven,, de regionale overtreden en de kennisinstel lingen nauw samen om bedreigingen het hoofd te bieden1 en kansen te benutten. Gezamenlijk zorgen we er voor dat Zee land zijn positie als- belangrijke voedsel producent,, verwerker en -distributeur behoudt en uitbreidt" Meer weten over het belang van de Zeeuw se foodsector,, verschillende weetjes, wat die afgelopen tijd is bereikt, en wat de- sector in 2018 gaat doen? Bekijk de agenda op www.zeelafld.nlfaclueei/voerisetaqen^ da-zeeiand-2018. Ben fe tussen de 12 eis 23 jaar?Vfiul jij vrijheid van meningsuiting belangrijk? En vfmi |e het leuk om met andere jongeren fe brainstormen over het thema vrijheid? Doe dan 12 februari meel Op 5 mei vindt jaarlijks het Bevrpiingsfes- is vrijheid het thema van de dag. Er vinden ttvai Zeeland plaats in Vtissïngen en daar door het jaar heen meer activiteiten plaats. zoals vrijheidscolleges, concerten en dicht wedstrijden. Jouw Zeeland organiseert samen met Cultuurwerf en Bright Future Lab een creatieve brainstoirmbijeenkomst op maandag 12 februari 2018 van 16.00- uur tot 19.30 uur in het Zeeuws maritiem! MuZEEum in Vhssiingerr. Tijdens de bijeen komst willen we bekijken of we de juiste activiteiten organiseren. Daarnaast zijn we benieuwd naar ideeën hoe activiteiten gepromoot kunnen worden onder jongeren. Ook krijg je de kans om nieuwe activiteiten rondom het thema vrijheid te bedenken. Doe je mee? Meld je dan snel aan via iouwzeeland@zeeland.nt. want er zijn eèn beperkt aantal plaatsen, beschikbaar. Meer liezen? Kijk dan op w^-v.-jreetamf.nl of via Jouw Zeeland op Facebook, Twitter en ïnstagram. De krachten in Zeeland op het gebied van innovatie en economische groei zijn per 1 februari 2818 gebundeld in de Economie Board onder enthousiast voorzitterschap van Eric de Rütïjsscfier met actieve vertegenwoordigers uit bedrijfsleven, onderwijs en overheid. De commissie Balkenende signaleerde an derhalf jaar geleden dat Zeeland; weliswaar over veel kwaliteiten en sterke sectoren beschikt, maar het qua innovatiekracht aflegt tegen andere regio's. Dit komt mede doordat de samenwerking tussen sectoren (te) beperkt is. En ook doordat er weinig over de regio-grenzen heen samengewerkt wordt. Zeeland mist hierdoor kansen-. De Economie Board Zeeland brengt bedrij ven, kennisinstellingen, beroepsonderwijs en overheden (gemeenten, provincie en Rijk) samen rand de tafel Kennis wordt gebundeld, netwerken verbonden en be stuurskracht versterkt. De Economie Board richt zich op de sectoren en thema's- die passen bij Zeeland, Land in Zee. Dit zijn: havens logistiek, industrie, vrije tijdseconomie, agro/agua food en ener gie water. Daarnaast zal de aandacht ook uitgaan naar het vestigingsklimaat. De vertegenwoordigers denken daarbij vooral na over strategische/langere termijn ontwikkelingen en hebben invloed op uit. te zetten lenders' voor de zogenaamde aanjaaggelden. Hiervoor kunnen concrete projecten worden ingediend die beoordeeld zullen worden door een onafhankelijke deskundigen-commissie. leest meer over de Economic Board via www.zeetand.nl/actueel. Kom ook naar eb Statecwengaefering De maaiicfetpse openbare Provinciate Staten vergadering Is op vrijdag 2 februari 2018 vanaf 9.30 uur ui de Statenzaal van het prowtndebxiis in Middelburg. kunt de Statenvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, maar ze iis óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en- vla www.zeeland.nl Qp de agenda staat onder andere de Kadernota Zeeuws Omgevingsplan 20-18. Hieronder leest u twee uitspraken van Statenleden over dit ondier- werp. "De RAf-fractie vindt het belangrijk dat de betrokken stakeholders voldoende wor den gehoord in het traject om te komen tot een Zeeuws Omgevingsplan 2018." Statenlid Ruud Haaze (PW) "De Zeeuwse Omgevingsvisie 2018 dient zoveel mogelijk opgesteld te worden in; de geest van de nieuwe omgevingswet. Het hanteren van, luisteren naar en het geven vamver- trouwen aan 'lagere" over heden en burgers is daarbij heel belangrijk. Visies van Provincie, gemeentes en maatschappelijke organi saties moeten met elkaar worden afgestemd." Anton Geluk (CDA) Herdenking Watersnoodramp Ouwerkerk Dp 1 februari 2018 wordt de Watersnoodramp van 1953 herdacht bij het Nationaal Monument Watersnood 1953 in Ouwerkerk. In aanwezig heid van Prinses Margriet houdt burgemeester Gerard Rabetmk van Schouwen-Duiveiand een toespraak. - Ha enkele toespraken, de minuut stilte en het zingen van het Wilhelmus- wórden er kransen neergelegd. Commissaris van de Koning Han Polman legt samen met gedeputeerde Johan van den Hout van Noord-Brabant en gedeputeerde Han Weber van Zuid-Holland een krans namens de drie provincies. 1 en 7 februari: Uitnodiging informatieavond water-beschikbaarheid Water en Zeeland horen bij elkaar, Water is in Zeeland nooit ver weg. Slechts een klein deel van het oppervlaktewater is zoet, terwijl dat voor menselijk gebruik juist het belangrijkst is, We organiseren op 1 (Rusthoeve, Colijrssplaatj en 7 {Stenge, Heinkenszand) februari 2018 een informatieavond over waterbeschikbaarheid. U bent van harte welkom voor een gesprek tussen zoetwatergebruikers en de betrokken overheden over welke uitdagingen er zijn yoor de toekomstige zoetwatersituatie. Meer lezen én aanmelden? kijkt u dan op www,zeeland, nl/actueel/informatieavonden-waterbeschik- baarbetd D ovine ie werk Wist u bijvoorbeeld dat Zeeland de grootste akkerfccuwpravincte van Nederland is en dat onze provincie eer. belangrijk centrum is voor de vis, schaal- en schelpdierhandet? COLOFON Redactie: af (feting Communicatie Provincie Zeetand Opmaak: Provincie Zeetand. Fotografie: Eten Btondina (tandwerW voor onze Beeldbank Laat Zeetand Zten. Mechfetd Jansen (bijeenkomst Jouw Zeeland), Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Pruvincrewerk?' Neem dart contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118 - 63 KJ 50. Witt ci inzage van stukken?' Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mait infocemmm@zeelartd.nt of per tefefoon op 0118-631011. Of schrijf naar Postbus 60&1,4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provrrrciewerfc verschijnt 14 februari. ProvincreweFk leest u ook via:

de Faam | 2018 | | pagina 16