GERUITE KIEL ARCHEOLOGISCHE OPGRAVINGEN IN CLAVER- VELD EN PAAUWENBURG VERKIEZINGS(S)T(R)IJD DE HELDEN VAN VLISSINGEN LISSINGEN, STAD AAN ZEE Tussen West-Souburg en Vrijburg start de gemeente Vlissingen met de nieuwbouwwijk 'Claverveld'. Uit een inventarisatie voorafgaand aan de bouw blijkt dat er in het plangebied waardevolle archeologie aanwezig is. Vooronderzoek Claverveld Vooronderzoek heeft duidelijk ge maakt dat in een deel van het plan gebied Claverveld een vindplaats uit de middeleeuwen kan worden verwacht, met resten in de vorm van grondsporen en vondsten. In 2017 heeft de Walcherse Archeo logische Dienst (WAD) hier proef- sleuven aangelegd en bevestigd dat in de ondergrond de resten van een nederzetting uit de late middeleeu wen aanwezig zijn. Op 5 februari 2018 start onder zoeksbureau ADC uit Amersfoort (onder regie van de WAD) met de opgraving van de resten van de ne derzetting. De verwachting is dat het om een middeleeuws boerenerf zal gaan. Paauwenburg Op 22 januari voert de WAD zelf een opgraving uit op een perceel aan De Kempenaerstraat in de scha duw van de vliedberg. De vliedberg is het restant van een zogenaamd middeleeuws mottekasteel. Op een opgehoogde berg stond een houten (soms een stenen) toren. De berg was omringd door een gracht en een palissade. Het mottekasteel stond niet op zich zelf, maar was deel van een groter complex. Aansluitend lag altijd een zogenaamd neerhof: een groot boerenerf, waarop de boer derij van een ambachtsheer stond samen met bijgebouwen. Omdat de kasteeltorens al snel zijn vergaan, is men in de latere eeuwen gaan den ken dat de bergen waren bedoeld voor vluchtende bevolking in tijden van overstromingen. Vandaar de naam Vliedberg'. De vliedbergcom plexen stammen hoofdzakelijk uit de 1 le tot en met 13e eeuw. Tijdens deze opgraving geeft de WAD een les over middeleeuwse vliedbergen aan leerlingen van de aangrenzende basisschool Het Springtij. De afgelopen weken hebben diverse politieke partijen hun nieuwjaarsbijeenkomst gehouden met tevens de aftrap van hun verkiezingscam pagne. Zo ook de Partij Souburg Ritthem. De komende maanden zullen dan ook de campagneactiviteiten van de diverse partijen plaatsvinden voor het winnen van uw stem op 21 maart a.s. De burger zal door de bomen, de hoeveelheid deelnemende partijen, wellicht het bos niet kunnen overzien. Daar zit uiteraard een kern van waarheid in maar toch is het aan te bevelen eens de tijd te nemen voor de diverse programma's. Verdiep u eens in het programma van de Partij Souburg Ritthem, te vinden op onze website. Dit is helder en duidelijk geschreven en geeft op hoofdlijnen weer wat de Partij Souburg Ritthem de komende raads periode voor ogen heeft. Onze partij zal dit dan ook met verve verdedigen en duidelijk aan u uitleggen waarom wij dit zo zien. Laat dus uw stem op 21 maart 2018 niet verloren gaan!!! Ger Blom. Fractie PSR ghj.blom@kpnmail.nl In 2017 zijn er in Vlissingen 270 mensen uit de bijstand aan het werk gegaan. Door deze stap te zetten en (misschien na een periode van jaren) weer aan de slag te gaan, hebben deze mensen bij mij respect en waardering afgedwongen. Ik vind namelijk dat de grote groep mensen die werkt voor een minimumsalaris of net daar boven, de echte helden van onze maatschappij zijn. Het zijn de schoonmaaksters, horeca-me- dewerkers, postbodes, vuilnismannen en win kelverkopers, die het meeste werk verzetten en hier het minst voor betaald worden. Zij lopen het grootste risico om werkeloos te worden als de economie tegenzit en kiezen ervoor om te werken wanneer er weinig zicht is op verbeteringen van hun situatie. De politiek beschouwt het maar als normaal dat zij dat werk verzet ten en kijken vanuit onze riante positie neer óp diegene die werkeloos langs de zijlijn staan. Ik vind dat het andersom moet, die grote groep werkende verdient onze aandacht, lof en waardering. Het is uitzonder lijk om iedere dag te doen wat anderen nalaten, vanuit het credo 'niet lullen maar poetsen'. Door de situatie van deze mensen te verbeteren, voorkom je dat anderen kiezen om aan de zijlijn te blijven staan. Wethouder Sem Stroosnijder BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN ABONNEREN OP BEKENDMAKINGEN NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS IEENTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN www.vlissingen.nl/nieuws U kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https:// zoek.offxcielebekendmakingen.nl/zoeken/ gemeenteblad. Budget startersleningen tijdelijk uitgeput. Eind december 2017 en begin januari 2018 hebben wij van het Stimuleringsfonds Volks huisvesting Nederland (SVN) positieve ad viezen ontvangen voor het verlenen van vier startersleningen. Het door de gemeenteraad vastgestelde budget van 900.000 gestort in het Revólverende Fonds van het SVN is mo menteel volledig verplicht met door het SVN verleende startersleningen. Voor het eerst sinds de invoering van de ver ordening startersleningen in 2007 heeft het College van BeiiW helaas moeten besluiten om aanvragen af te wijzen. Het College zal de gemeenteraad op 19 april 2018 voorstellen een besluit te nemen over de kaders van de verordening starterslenin gen in de toekomst. Nieuwe aanvragen om een starterslening kunnen zolang niet in behandeling worden genomen. Wijzigingsplan 'Paauwenburg-Groot Lam- merenburg, 3e planherziening - CPO De Kempenaerstraaf en omgevirigsvergunning 'bouwen 8 patiowoningen hoek De Savorn- in Lohmanlaan De Kempenaerstraat' Burgemeester en wethouders van Gemeen te Vlissingen maken, ingevolge de artikelen 3.8 en 3.31 van de Wet ruimtelijke ordening, bekend, dat voor een ieder ter inzage liggen: - het door bxirgemeester en wethouders in zijn vergadering van 23 januari 2018 vastgestelde wijzigingsplan 'Paauwen- burg-Groot-Lammerenburg, 3e planwijzi ging - CPO De Kempenaerstraat'; - de door bxirgemeester en wethouders op 25 januari 2018 verleende omgevingsvergun ning "bouwen 8 patiowoningen hoek De Savornin Lohmanlaan De Kempenaer straat'. Gelijktijdig met de vaststelling van het wijzi gingsplan 'Paauwenbxxrg-Groot-Lammeren- burg, 3e planwijziging - CPO De Kempenae rstraat' heeft het college besloten hiervoor geen exploitatieplan vast te stellen. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ter visie gelegen ontwerp. De volgende wijzigingen zijn aangebracht: 1. Aanpassing van de toelichting: a. In paragraaf 1.1 zijn bij het onderwerp over de Ladder voor duurzame verste delijking de recent vastgelegde woning bouwafspraken nader vermeld. b. Daar waar 'pröjectgebied' stond weerge geven is dit vervangen door 'plangebied', c. In paragraaf 4.5 (Archeologie) is nader vermeld dat de archeologische dubbel- bestemming voor het westelijk deel van het plangebied kan komen te vervallen. Na opgraving geldt dit ook voor het oos telijk deel. 2. Aanpassing van de verbeelding: Op een gedeelte van de verbeelding is de archeo logische dubbelbestemming 'Waarde - Ar- cheologie-3' opgenomen. 3. Naar aaixleiding van de zienswijzen van omwonenden is een aanvxxllende notitie opgesteld en heeft een aanvxxllende bo- .meninspectie plaatsgevonden met betrek king tot de aanwezigheid van vleermixizen in het gebied. De aanvxxllende notitie en de resultaten van de bomeixinspectie zijn toegevoegd als respectievelijk bijlage 5 en 6 bij de toelichting. Tevens is paragraaf 4.10.2 van de Toelichting aangevuld met de conclxxsies uit de aanvxxllende notitie en de resxxltaten van de bomenirxspectie. Het wijzigingsplan en de omgevingsver gunning maken woningbouw mogelijk op het perceel op de hoek van De Savornin Lohmanlaan en De Kempenaerstraat. Het wijzigingsplan maakt maximaal 8 woningen mogelijk. De omgevingsvergunning "bou wen heeft betrekking op de bouw van déze 8 woningen. Deze samexxhangende beslxiiten zijn geno men op grond van en met inachtneming van de coördinatieregeling ingevolge Afdeling 3.6 van de Wet rxiimtelijke ordening. Op basis van deze regeling is het mogelijk de procedures van het wijzigingsplan en de om- gévingsvergunixing 'bouwen' tegelijkertijd te doorlopen. De gemeenteraad van Vlissingen heeft voor toepassiixg van de coördinatiere geling op 27 jxxxxi 2013 de 'Coördinatieveror dening Wet rtximtelijke ordeixing Vlissingen 2013' vastgesteld. Op 23 mei 2017 hebben burgemeester en wethouders, ingevolge ar tikel 3 van deze verordening, vastgesteld, dat deze beslxxiten (wijzigingsplan en omge- vingsvergxiixning 'bouwen') voor de hiervoor genoemde ontwikkeling gecoördineerd kun nen worden voorbereid. Inzage Het wijzigingsplan met de daarbij behorende bijlagen, het beslxxit tot het gewijzigd.vaststel len van het wijzigingsplan, tot het xxiet vast stellen van een grondexploitatieplan én de omgevingsvergunxxing "bouwen' liggen voor een ieder ter iixzage vanaf 1 februari 2018 t/m de datum van afloop van de beroepster mijn (t/m 14 maart 2018) in het stadhuis van Vlissingen. De stxikken zijn digitaal te Taadplegen op de gemeentelijke website: www.vlissingen.nl/bestemmingsplannen Woensdag 24 januari 2018 Redactie: afdeling Communicatie Postbus 3000, 4380 CV Vlissingen telefoon; 14 0118 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld. U kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https://zoek. officielebekendmakingen.nl/ zoeken/gemeenteblad. Wilt u op de hoogte gehouden worden van de bekendmakingen in uw eigen woonomgeving? Dat kan. U kunt zich abonneren op 'Berichten over uw buurt' via www.overheid.nl. Op onderstaande gemeentelijke website vindt u meer informatie. www.vlissingen.nl/bekendmakingen Cbestenxixxixxgsplan of beheersverorderxing ixxzien', vervolgens 'plaixnen in procedxxre' en dan 'vastgestelde bestenxmingsplaixnen'). Te- veixs is het wijzigingsplan te raadplegen via de wettelijk verplicht gestelde website www. rxiimteli.jkeplaxxnen.ixl. De meest eenvou dige wijze van raadplegen op deze website is het selecteren van het tabblad bestem mingsplannen, vervolgens het tabblad ID selecteren en daar invxxllen: NL.IMRO.0718. WPPG03-VG01. De stxxkken behorend bijr het wijzigingsplan én de omgevingsvergun- ixing "bouwen zijn tevens te raadplegen in het elektroixisch Gemeenteblad (GVOP) via www.vlissingen.nl/bekendmakingen. Op grond van artikel 8.3 van de Wet ruim telijke ordening worden het wijzigingsplan en de omgevingsverguixning 'bouwen' voor de mogelijkheid van beroep als één beslxxit gezien. Met ingang van 1 februari 2018 kan door een belanghebbende gedxxrende een periode van zes weken (dus t/m 14 maart 2018) beroep worden ingesteld tegen de ge coördineerde besluiten. Beroep kan worden ingesteld bij de Afdeling Bestuxxrsrecht van de Raad van State, Postbxxs 20019, 2500 AE 's Gravexxhage door: - een belanghebbende die tijdig een ziens wijze tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij burgemeester en wethouders heeft inge diend; - een belanghebbende die tijdig een zienswij ze tegen de ontwerp-omgevingsvergunning bij burgemeester en wethouders heeft inge diend; - een belanghebbende aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten dat hij of zij xxiet overeenkomstig artikel 3.8 van de Wet rxiimtelijke ordening juncto artikel afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht zijn of haar zienswijze naar voren heeft ge bracht; - een ieder tegen de wijzigingen die het colle ge bij de vaststelling van het wijzigingsplan heeft aangebracht ten opzichte van het ont werp-wijzigingsplan. Het besluit tot vaststelling van het wijzi gingsplan treedt in werking met ingang van de dag, na die, waarop de beroepstermijn is verstreken, dus op 15 'maart 2018. Dit geldt ook voor de omgevingsvergunning "bouwen'. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Indien binnen de beroepstermijn tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning wordt ingediend bij'de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in wer king voordat op het verzoek is beslist. Vlissingen, 31 januari 2018 Burgemeester en wethouders van Vlissingen A.R.B.'van den Tillaar, burgemeester mr. drs. ing. M. van Vliet, secretaris

de Faam | 2018 | | pagina 11