Gespreksgroep 'Werken aan Rouw' Praktische cursus voor druk belaste mantelzorgers Gemeentegids in de bus Gezamenlijk spreekuur wijkmanager en wijkagent stadskantoor Leerlingen Palmenhof bezoeken Baggeren in de stad Dag van de Politiek voor jongeren in de Spot Bestratings- en riolerings werkzaamheden Volkerakstraat OFFICIËLE PUBLICATIES De gemeentegids Middelburg 2018 is bezorgd. Een handig boekje waarin gemeentelijke in formatie staat vermeld, maar ook niet-gemeentelijke informatie zoals de adressen van scholen, sport verenigingen en huisartsen. Heeft u de gids nog niet ontvan gen? Stuur dan een e-mail met uw adres naar communicatie@middel- burg.nl. De gemeentegids is ook verkrijgbaar op het stadskantoor. Deze gemeentegids blijft een momentopname. Tussen het aanle veren van het kopij en het daad werkelijk drukken/verspreiden van de gids zal er al wat veranderd zijn. Voor wijzigingen voor uw organisatie/vereniging kunt u het reactieformulier gebruiken in de gids of mailen naar: info@fmrproducties.nl. Iemand verliezen van wie je houdt, grijpt diep in je leven in. Alles wat daarvoor zo vanzelfsprekend was is nu opeens veranderd. De dagen zijn leeg en lijken zonder doel. Het is of er met het overlijden ook een stukje van jou verdwenen is. Hoe kun je omgaan met het verlies? Hoe geef je vorm aan je leven zonder de ander? In de gespreksgroep wordt ge praat over thema's als de realiteit van het verlies onder ogen zien en hoe je nieuwe zin en perspectief aan je leven kunt geven. De groep wordt begeleid door een coördina tor van Manteling en van Stichting Zeeuws Verlies. Data: maandag 29 januari, 12 en 19 februari, 12 maart en 11 juni Tijd: 13.30-16.00 uur Plaats: gebouw Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12, Middelburg. Eigen bijdrage: €17,50, koffie, thee en materiaal inbegrepen. Aanmelden bij Manteling: (0118) 55 35 30 of: info@mantelingwalcheren.nl Ben je dag in dag uit druk bezig met je mantelzorgtaken of com bineer je mantelzorg met werk, studie of gezin? Heb je daardoor geen puf meer om opruimklussen aan te pakken, een effectievere tijdsindeling te maken, of je administratie te ordenen? Doe dan mee met 'Knelpunt? Opgelost!', waarin een Professional Organiser je inspireert én persoonlijk advies geeft in jouw eigen thuissituatie. De cursus begint op 31 januari met een workshop over opruimen, geordende administratie en time management. De Professional Or ganiser komt daarna twee uur bij jou thuis om samen met jou een praktisch knelpunt op te lossen. Om te leren stress los te laten volgt daarna een bijeenkomst met ontspanningsoefeningen. Op de laatste bijeenkomst kijken we wat iedereen in de tussentijd samen met de Professional Orga niser bereikt heeft. Wil jij ook een praktisch knelpunt oplossen en de ideeën en frisse kijk van een Professional Orga niser krijgen? Geef je dan snel op, het aantal aanmeldingen is gelimiteerd. Data bijeenkomsten: 31 januari, 14 maart en 16 mei 2018 Aanvang: 19.30 - 21.30 uur Locatie: zaaltje Ter Reede, ingang Vredehoflaan Eigen bijdrage: €17,50 Aanmelden en verdere in formatie bij Manteling: 0118 553530 of: info@mantelingwalcheren.nl, o.v.v. IMAW gegevens en voor wie je zorgt. De werkzaamheden zijn eind april afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, tel. (0118) 67 53 33. Waterschap Scheldestromen en gemeente Middelburg voeren tussen 1 januari en 15 maart baggerwerkzaamheden uit in de wijken Erasmus- wijk, Magistraatwijk, Reijershove, Dauwendaele en Arnestein. Deze werkzaamheden gebeuren 1 x per 8 jaar en zijn nodig om water overlast te voorkomen en de waterkwaliteit te verbeteren. De bagger specie wordt in de berm neergelegd. Waar dit niet mogelijk is, voeren vrachtauto's de specie af. Na het uitdrogen van de specie worden de bermen opnieuw ingezaaid. Heeft u nog vragen dan kunt u contact opnemen met J. Eggebeen van Gemeente Middelburg via telefoonnummer (0118) 67 53 08 of per e-mail j.eggebeen@middelburg.nl. Waar moet de toekomstige Middelburgse gemeenteraad zich hard voor ma ken na de verkiezingen, als het aan de Middelburgse jongeren ligt? Woens dag 7 februart organiseert de gemeente Middelburg de Dag van de Politiek en kunnen jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 23 jaar met raadsleden in gesprek gaan in de Spot. De middag wordt begeleid door Kevin van Gor- kum van de Hobbyisten. Samen met zijn band en LYL CYCZ en DJ Robenti zorgt hij bovendien voor muzikale aankleding van het evenement. Tijdens de dag van de politiek gaan raadsleden in gesprek met jongeren over diverse onderwerpen. De Dag van de Politiek is een initiatief van de gemeenteraad van Middelburg om jongeren te enthousiasmeren voor de politiek. De Dag van de Politiek wordt voor de 3e keer in Middelburg geor ganiseerd in samenwerking met de provincie Zeeland en diverse scholen in het voorgezet onderwijs en hoger onderwijs. De Dag van de Politiek vindt plaats in de Spot, Beddewijkstraat 15. De deuren gaan open om 14.45 uur. Tegen 17 uur zorgt DJ Robenti voor een muzil$ale afsluiting. Aanmelden kan bij Patrick de Guchteneire van de gemeente Middelburg, via p.de.guchteneire@middelburg.nl. GEMEENTE MIDDELBURG Op maandag 22 januari zijn de werkzaamheden gestart voor het leggen van een schoonwaterriool, het gedeeltelijk vernieuwen van het vuilwater- riool en herstraten van de Merwedestraat, de Volkerakstraat en een deel van de Grevelingenstraat. Het verkeer wordt omgeleid. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners op een spreekuur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk of buurt. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen Wijktijd te bezoeken. In Nieuw Middelburg wordt het spreekuur gehouden op vrijdag 26 januari van 10.00 tot 11.30 uur in speeltuin Van Epenpark (Zacharias Jansenstraat 15). Wijktijd Mortiere en Dauwenda ele is op dinsdag 30 januari in woonzorgcentrum Hof Mondri aan (Vrijlandstraat 28), van 19.00 uur tot 20.30 uur. Het eerste spreekuur Binnenstad vindt plaats op donderdag 1 februari van 12.00 uur tot 13.30 uur bij de fietsenstalling Delta Cycle (Zusterplein 8). Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergro ten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wij ken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreven tie en verkeersveiligheid eveneens samen acties georganiseerd. Zij waren op uitnodiging van wethouder Johan Aalberts naar Middelburg gekomen. De leerlingen hebben volop ideeën voor hun dorp: hutten bouwen, een voetbalveld dat overdekt kan worden, water om te varen en te zwemmen of een grotere skatebaan. Ideeën waren er genoeg! Woensdag 17 januari brachten groep 7 en 8 van basisschool Palmenhof uit Sint Laurens een bezoek aan het stadskantoor. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De volledige teksfen van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Arnesteinweg 61Balans 25, Dokstraat 18, Kotter 12 (Arnemuiden), Kraaijenholseweg 2 (Arnemuiden), Nieuwe Vlissingseweg 606, Noordbolwerk 13, Oud Arnemuids- voetpad 42, Oude Koudekerkseweg 46, PJ. Meertensstraat 9 t/m 23, Spanjaard straat 9, Sprencklaan 19, Wilgenhoekweg 40 Verleende omgevingsvergunningen Doksfraat 18, Etty Hillesumstraat 1-11 en 2741Langeviele 46, Oostperkweg 7 t/m 25, PJ. Meertensstraat 9 t/m 23, Span jaardstraat 9, Zusterstraat 30 Vastgesteld uitwerkingsplan 'Mortiere Ensemble' (rectificatie) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij bij besluit van 9 januari 2018 het uitwerkingsplan 'Mortiere Ensemble' ongewijzigd hebben vastgesteld. Ter inzage Genoemd besluit en het vastgestelde uitwer kingsplan liggen vanaf 25 januari 2018 gedurende zes weken (tot en met 7 maart 2018) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het besluit en uitwerkingsplan zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder 'wonen en verbouwen/bestemmingsplannen/plannen in procedure/Mortiere Ensemble. Daarnaast is het uHwerkingspbn raad pleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkepbnnen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPUMORENSVG01 Gedurende de genoemde termijn kan een bebnghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de bebnghebbende dien omtrent het ontwerp- uitwerkingspbn tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de bebnghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij het college kenbaar te maken. De uitwerkingspbnnen treden in werking daags na afloop van de hiervoor ge noemde beroepstermijn tenzij bij de voorzit ter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treden de uitwer kingspbnnen pas in werking nadat op het verzoek is beslist.

de Faam | 2018 | | pagina 9