Brief aan een Zeeuw 25 jaar Kindcentrum Koozie Igl OPRUI M//S/C Ik had ooit een goudvis, en lust wel een harinkje, tot zover mijn ervaring Altijd meer van poëzie willen weten? Korte Geere 11 - Middelburg 0118 615860 www.jincoptiek.nl Natuurlijke en effectieve oplossing bij een droog, trekkerig gevoel en korstjes in de neus 'Beschermt en bevochtigt het neusslijmvlies langdurig' Vraag naar de voorwaarden COLUMN officielebekendmakingen.nl De neus als filter 100% natuurlijke oplossing Nieuw vap A.Vogel; extra krachtige natuurlijke neusspray* 7 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 KEVIN VAN KALKEREN Beste Willem Beukelszoon, Niets dan logisch denk ik, dat ik jou deze week schrijf. De visvangst is de af gelopen tijd zelden zo in het nieuws geweest als nu, met het rumoer om trent de pulskorvisserij (een woord dat mijn tekstverwerker gek genoeg niet als normaal woord herkent.) Kortgezegd voor de anonieme meelezer zonder carrière in de visvangst: in plaats van een soort net dat over de bodem wordt gesleept, worden er nu met korte pulsen van laag voltage vissen gevangen. Dat leek in eerste instantie de heilige graal - minder milieube lasting, minder brandstof nodig, minder bijvangst - dus doken wij er als innoverende en pragmatische Nederlanders vol op. Nu krabbelt de EU echter terug, en ook in Nederland is er wat kritiek. Zo erg getest blijkt de nieuwe techniek toch niet, en het blijkt dat als je de natuur onder stroom zet, dat die dat helemaal niet leuk vindt. Nu wil ik ver blijven van het aanslingeren van een kritisch debat, omdat vis sen nou niet bepaald tot mijn expertise behoren (ik had ooit een goudvis, en lust wel een harinkje, tot zover mijn erva ring). Maar wel vraag ik me af: was er ook zulk debat omtrent jouw uitvinding van het ha ring kaken? Was er een veer- tiende-eeuwse lobbygroep die zouten alleen voldoende vond, en dat nieuwerwetse verwijderen van ingewanden maar haaks op de tradities? Zou er in een orgaan (jep, woordspeling...) vergaderd zijn over wat voor mes er ge bruikt moest worden, de leng te van het lemmet en of het geen leeftijdsdiscriminatie is om alleen niet-geslachtsrijpe haringen te kaken? Nou, tot zover. Ga ik nu bedenken hoe ik in de supermarkt naast 'Beter Leven Vlees', ook 'Ongeschokte Vis' ga vinden. VUSSINGEN - In Vlissingen wordt een poëzie-workshop georganiseerd voor 55-plus- sers. U maakt kennis met de wondere wereld van de poë zie, u ontdekt sonnet, haiku, elfje, rondeel en limerick...en zelf aan de slag. In ieder mens schuilt immers een dichter(es). U ervaart het verband tussen poëzie en emotie en u leert over poëzie vroeger en nu. De cursus is op maandag 2g en dinsdag 30 januari, beide da gen van 10.00 tot 12.00 uur. Hij is bestemd voor: ledereen die iets meer wil weten over poë zie en er is geen vooropleiding vereist. Voor meer informatie en aanmelding kunt u terecht bij docent Ans Leek 0118641767/0625427639 JUBILEUM Kindcentrum Koozie in Middelburg'bestaat vrijdag 26 januari 25 jaar en dat wordt op de dag zelf uitgebreid gevierd met kinderen, ouders en verzorgers. De vlaggen gaan uit, er is koffie of thee met gebak of bonbons. "Vanwege ons jubileum dikken wij onze activiteiten extra aan zoals deze week met het voorleesontbijt" zegt Marjolein Tieleman die samen met Margreet Versluis de directie van Kindcentrum Koozie vormt, "Er komt dit jaar een uitgebreid zomer feest en er wordt een reünie georganiseerd." kintlccniruni ■INFORMATIE VA rol GEMEENTE VEERE BEKENDMAKINGEN Bekendmakingen van de gemeente Veere worden zoveel mogelijk digitaal gepubliceerd. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. U kunt de digitale bekendmakingen bekijken via www.officieiebekendmakingen.ni. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Vair hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg, telefoonnummer (0118) 555 444. Advertorial Een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus? Korstjes en soms zelfs bloedneuzen? Grote kans dat uw neusslijmvlies te droog is. Zo'n 17% van de Nederlanders heeft er last van, blijkt uit onder zoek. En nog eens extra in het najaar en de winter, wanneer de lucht droger is. Andere redenen zijn centrale verwarming, airco hormonale veranderingen en medicijngebruik. A. Vogel Cinu- force neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. Ademen door een gezonde 'vochtige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zuivert 10.000 liter ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Boven dien kan droog neusslijmvlies ook leiden tot een pijnlijk, trek kerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. A.Vogel Cinuforce neusspray Droog neusslijmvlies en korst jes* beschermt en bevochtigt Crarfwce' neusspray mwïslif7ir*Hes Kontjes Ervaar de onverwachte kracht Neusverkoudheid, verstopte neus •Werkt éxtra krachtig Met menthol én eucalyptus Bevat geen chemische ingrediënten, geeft geen gewenning. de neusholtes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van beschadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingre diënten de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij, supermarkt en gezondheidswinkel. Advies prijs: €7,97. Meer weten? Bel de A.Vogel Gezondheidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op www.avogel.nl. Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. MIDDELBURG - Koozie is een zelfstandig kindcentrum in hartje Middelburg. Kinderen van 0 tot 13 jaar staan centraal in ons flexibel georganiseerde kindcentrum. Bij Koozie wordt aandacht besteed aan alle as pecten die een kind nodig heeft om uitte groeien tot een 21ste eeuws wereldburger. Hier werkt een team met hart voor kinderen. Het kindcen trum speelt in op de vraag naar flexibiliteit en geeft ou ders de mogelijkheid hun werkzaamheden en de zorg voor kinderen te combineren. Kindcentrum Koozie is opge nomen in het register kinder opvang van de gemeente Middelburg. Dit betekent dat de kinderopvang voldoet aan de eisen die de gemeente Middelburg stelt aan een voorziening voor kinderop vang. Deze eisen gelden bin nen Koozie echter als minima le norm. De GGD controleert via inspecties of kinderopvan gorganisaties voldoen aan de wettelijke kwaliteitseisen en brengt advies uit aan de ge meente. De GGD inspecteur controleert ook of alle be roepskrachten bevoegd zijn en een VOG hebben. Jinc Optiek

de Faam | 2018 | | pagina 7