9 Muziek voor jarige prinses Beatrix Cursus mantelzorg CXXL kruipt in huid van Paul McCartney Cursus digitaal bestuur Lezing over Krishna en Bhagavad Gita Boer Boris in het Zeeuws IK WIL DOLGRAAG IN ZEELAND OPTREDEN Niels A/leliefste speelt op feestje 5 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 Beatrix 8o jaar OOST-SOUBURG - De voor malige vorstin is woensdag 31 januari echt jarig. Dat beleeft ze in besloten kring met fami lie en vrienden. De Rijksvoor lichtingsdienst heeft niet be kend gemaakt wie er zaterdag op het Amsterdamse feest zijn uitgenodigd of hoeveel gasten er komen. "Ik weet niet wat er allemaal gaat gebeuren. Wij mogen een stuk spelen, een bijzondere productie", ver volgt Meliefste die lange tijd in Oost-Souburg heeft ge woond. Hij studeerde en woont in Den Haag. "Het gaat om een muziekstuk uit een film van filmmaker Cherry Duyns. Dat vertolken wij live in het paleis." De oma van Niels, is Ella Moerland uit Middelburg, een tachtiger die trots is dat haar kleinzoon voor prinses Beatrix mag op treden. Ze heeft hem kenbaar gemaakt dat het nieuws in De Faam hoort en heeft vervol gens contact met de redactie gezocht. Meliefste die profes sioneel muzikant is vindt het prima, vooral omdat oma zo enthousiast over zijn muzikale talenten is. "Ik vind het ont zettend leuk dat mijn oma groot fan van mij als muzikant is. Ze bezoekt regelmatig con certen van mij, ook het mu ziektheater. Ze kwam zelfs naar een moderne dansvoor stelling. Daar zat ze te genie ten", verduidelijkt de muzikale kleinzoon, "ik vind het leuk dat ik mag optreden voor de prinses. Ik ben blij dat ze dit soort dingen organiseert van wege haar verjaardag. Afgelo pen week zijn de repetities voor het optreden gestart. Het wordt heel mooi, want het is prachtige muziek. Ik ga het zo goed mogelijk doen. Ik ben gevraagd door de trompettist. Het is een project via hem en ik heb vaker met deze muzi kant gespeeld." Heeft Melief ste te maken met een protocol vanwege de prinses? "Daar heb ik niets over gehoord. Ik verwacht wel «en brief over kledingvoorschriften. En moest allerlei gegevens door geven voor de screening voor af" En: "Eerder heb ik gespeeld vanwege de verjaardag van Koning Willem-Alexander. Dat was 2 jaar geleden live op de televisie tijdens Koningsdag. Eigenlijk waren daar geen bij zondere protocolzaken." Me liefste kwam op jeugdige leef tijd in het Zeeuwse al met muziek in aanraking. Zowel zijn opa als vader waren diri genten bij Muziekvereniging ONDA in Nieuw- en Sint Joosland. "Als kleine jongen ging ik mee naar ONDA en al snél was ik aan het tromme len. Zo ben ik er ingegroeid. Eerst speelde ik in het jeugd orkest en later in het grote or kest. Ik ben altijd slagwerker TnrnTnno 5,a^werKer N'e,s Me"ePte ™9 optreden op het feestje ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix, ru IU: rtUUK l tUNISSE geweest. En heb mezelf nooit met andere instrumenten be zig gehouden. Bij een fanfare is het prettig om slagwerk te leren. En om ervaring op te doen in een orkest en met een dirigent spelen. Later ging ik naar de Middelburgse Mu ziekschool. Mijn ouders heb ben mij altijd aangemoedigd. Ik ben blij dat ze dat gedaan hebben. Ze hadden ook kun nen zeggen: 'Het is een leuke hobby, maar ga eerst een an dere studie doen.' Ze zeiden: 'Kijk maar of je op het conser vatorium kan komen om je beroep ervan te maken.' Dat is gelukt." VLISSINGEN - Ben je dag in dag uit druk bezig met je mantelzorgtaken of combi neer je mantelzorg met werk, studie of gezin? Heb je daar door geen puf meer om bij voorbeeld opruimklussen aan té pakken, een effectievere tijdsindeling te maken, of je administratie te ordenen? Doe dan mee met Knelpunt? Op gelost! waarin een Professio nal Organiser je inspireert én persoonlijk advies geeft in jouw eigen thuissituatie. Op woensdagavond 31 januari geeft Personal Organiser Erna Verhey speciaal voor mantel- zorgers een inspirerende workshop over opruimen, ge ordende administratie en ti- memanagement. Tijdens de workshop krijg je veel tips hoe je die praktische knelpunten het effectiefste kunt aanpak ken. Ook krijg je inzicht in wat voor jou het grootste knelpunt is. Met dat knelpunt ga je sa men met de Personal Organi ser aan de slag. Ze maakt een afspraak met jou voor een twee uur durend persoonlijk advies aan huis. Om te leren de stress los te laten treft de groep elkaar op woensdag avond 14 maart voor een avond met ontspanningsoefe ningen onder leiding van yoga docente Willemien Lievense. Op woensdagavond 16 mei sluiten de cursus met ene in ventarisatie wat iedereen in de tussentijd bereikt heeft. Data bijeenkomsten: 31 janua ri, 14 maart en 16 mei, steeds van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van Ter Reede, Koude- kerkseweg 81, 4382 EJ Vlissin- gen, ingang Vredehoflaan. Aanmelden en verdere info bij Manteling: 0118 553530 of info@mantelingwalcheren.nl, vermeldt je NAW-gegevens en voor wie je zorgt. Niels Meliefste: "Er komen continu mooie concerten en tournees op mijn pad. Ik vind het interessant om bij mezelf te zien waar ik wel of niet in mee ga." Zo was v hij afgelopen week namens het gezelschap Slagwerk Den Haag een workshop aan het geven in een klas van een basisschool en aan het repeteren voor prinses Beatrix. En ook geeft hij les op het Koninklijk Conservatorium Den Haag. MIDDELBURG - Zondag 4 februari van 15.00 tot 15.45 uur geven kinderboeken- sehrijver Ted van Lieshout en illustrator Philip Hop man een show voor kinde ren in boekhandel de Drvk- kery rondom de boeken van Boer Boris. De Zeeuw se troubadour Engel Rein- houdt presenteert op deze middag de Zeeuwse verta ling Boer Boris ei vekantie. Voorafgaand aan deze aeti- viteiten is er een talkshow voor het oudere publiek. Interviewer Klaas Vos Spreekt dan met Jos Palm> VLISSINGEN - Dinsdag 30 ja nuari staat Emanuele Angelet ti om 20.15U met zijn voorstel ling Macca in CCXL Theater. Paul McCartney is altijd de grote held geweest van Ema nuele Angeletti (42). De eerste helft van Macca is helemaal gewijd aan McCartney's le gendarische concerttour Wings Over The World waar mee hij in 1975 en 1976 de we reld doorkruiste. Na de pauze brengt Angeletti de solohits van McCartney en Beatles- klassiekers over het voetlicht. Be uitleg van een geloof en de praktische uitvoering ervan zijn het alibi voor veel bloedige conflicten. Beoefenaars en beoordelaars kleuren hun geloof blijkbaar zé in dat tegenstellingen en onbegrip het gevolg zijn. H.P, Blavatsky laat in De Geheime Leer zien dat de religies in hun kern identiek zijn enraan een gemeenschappelijke bron zijn ontsprongen. Alleen de uiterlijke vórm verschilt. Woensdag 7 februari vanaf 19.00 uur. in de Zeeuwse Bi bliotheek, Kousteensedijk7 jn Middelburg. De toegang is vrij en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. www.stichtingisis.org ZEELAND - Inwoners van de provincie Zeeland produceren jaarlijks gemiddeld 763 kilo huishoudelijk afval. Dat is 45 procent meer afval dan het landelijk gemiddelde. Zeeland is daarmee de provincie waar in de hoeveelheid afval per inwoner het hoogst is. VLISSINGEN - Maandag 29 ja nuari start de cursus Digister- ker in ZB| Bibliotheek Vlissin- gen. Je leert onder meer hoe je gebruik kunt maken van di gitale (overheids)diensten van de gemeente, het UWV en de Belastingdienst. De gratis cur sus bestaat uit 4 wekelijkse lessen en wordt verzorgd door gediplomeerde Digister- ker-docénten. De overheid doet steeds meer via het internet. Of het nu gaat om het aanvragen van huur- toeslag, om werk zoeken of om het doorgeven van een verhuizing. Of hoe je een Di- giD kunt aanvragen en hoe je DigiD kunt gebruiken. Veel mensen weten dat niet of vin den het ingewikkeld. Daarom biedt de Bibliotheek een spe ciale internetcursus 'Digister- ker: werken met de elektroni sche overheid' aan. De cursus bestaat uit vier les sen enwordt gegeven van 10.00 tot 12.00 uur in ZB| Bi bliotheek Vlissingen, Spui- komweg7 in Vlissingen. Cursusdata: 29 januari, 5,12 en 19 februari. De cursus is gratis en telt maximaal 6 deelne mers per cursusgroep. Voor aanmelden en meer informa tie: ga naar de agenda op www.bibliotheekvlissingen.nl of mail naar cursusvlissin- gen(55dezb.nl. "Als slagwerker mag ik samen met een trompettist en zange res optreden voor prinses Beatrix", zegt de in Zeeland geboren muzikant Niels Meliefste (38). Ze viert zaterdag 3 februari in het Amsterdamse Paleis op de Dam haar tachtigste verjaardag.

de Faam | 2018 | | pagina 5