Zelf tuinvogels tellen vanuitje luie stoel Presentatie van EP Urban Umbrella De Hobbyisten De Wereldwinkel verhuist Kievc. FivcKie, M's uoe uw IN EN OM HET HUIS COLOFON De tweejarige Danique en Rachelle van acht doen dit jaar voor de eerste keer mee met de landelijke tuinvogeltelling. ALLE FOTO'S: CARRIE FREDERIKS 3 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 Nog maar heel even en dan is het weer zover: de Nationale Tuinvogeltelling. Noteer za terdag 27 en zondag 28 janu ari alvast in de agenda want het is leuk om te doen en bo vendien heel waardevol. GOES - Voor de vijftiende achtereenvolgende keer hou den Vogelbescherming Ne derland en Sovon Vogelon- derzoek in het weekend van 27 en 28 januari een tuinvo geltelling. Duizenden Neder landers zoeken dan, alleen of met het gezin, een plaatsje achter het raam om een half uur lang de vogels in hun tuin of op hun balkon te tel len. Je hoeft geen fanatieke vogelaar of vogelkenner te zijn; de Nationale Tuinvogel telling is voor alle tuinvogel- fans. Leuk en relaxed maar intussen' wordt wel meege werkt aan serieus onderzoek. Behoudt de koolmees ook dit jaar zijn hoge notering? Tuinen vormen in Nederland namelijk een steeds belang rijker overwinteringsplek voor allerlei vogelsoorten en dankzij uw deelname krijgt SOVON Vogelonderzoek Ne derland inzicht in de over winterende tuinvogels van Nederland. Om deelnemers te helpen zijn op tuinvogel- telling.nl de 25 meest voorko mende tuinvogels op een rij tje gezet. Daar kan ook de handige tuinvogel app wor den gedownload waarmee de telling direct kan worden ingestuurd. Ook Mark en Jadyn tellen Het samengestelde gezin van Mark van Erp, Jadyn van Os- taijen en dochters Danique en Rachelle doet voor de eer ste keer mee. "De kinderen zijn nog jong dus er moet wel iets te tellen zijn," vindt Mark. Daarom hebben ze vorige week alvast voederbollen en pindanetjes opgehangen én wordt er regelmatig voer ge strooid. Ondanks dat de tuin ^otendeels is bestraat, we ten koolmees, pimpelmees en tortelduif de tuin moeite loos te vinden. Even later scharrelt er een merel tussen de bladeren van het bloem bed en laten een paar kau wen op het dak van zich ho ren. "Het lijkt me leuk om samen met de kinderen te tellen zodat we de soorten leren kennen," vervolgt Mark. "Ik heb er wel een iets van op de tv gezien en weet dus van het bestaan af." Partner Jaclyn De merel staat qua aantal niet op in de meeste tuinen voor. vertelt dat ze wel eens zo maar een half uurtje heëft zitten tellen. "Er zitten veel meer vogels dan je denkt, maar dat was van de zomer. Ik ben benieuwd wat we nu nummer 1, maar de soort komt wel gaan zien." De achtjarige Ra chelle ziet een verrekijker lig gen en loopt ermee naar de openslaande deuren; Dani que van twee wil naast haar in het kinderstoeltje zitten. Nu ze er toch zijn, willen ze ook alvast vogels tellen. Ra chelle speurt met haar verre kijker intensief de tuin af maar alle vogels zijn gevlo gen. De kleine Danique is het al snel beu en vindt het vo gelboekje interessanter. Als ze een plaatje van een kui- feend ziet, roept ze enthousi ast: J'Kwak, kwak; kwakkwak. Een eendje." "Haar favoriete vogel," weet vader Mark. Maar ja die zitten helaas niet in de tuin. Meer weten? Kijk dan op www.tuinvogelteiling.nl Tips: De vogels zijn 's morgens het meest ac-tief Er hoeft geen onderscheid gemaakt te worden tus sen mannetjes en vrouw tjes ©vervliegende vogels of vogels in de tuin van de buren tellen niet rnèe Noteer alle waarnemin gen van een soort, maar tel deze waarnemingen niet bij elkaar op. Geef al leen het hoogste aantal door van een soort die te gelijk wordt gezien. Dus zitten er in een half uur één keer drie huismussen en één keer vijf huismus sen in de tuin, dan wor den er vijf huismussen doorgegeven Top 10 Nederland 1. Huismus 2. Koolmees 3. Merel 4. Kauw 5. Pimpelmees 6. Vink 7. Turkse tortel 8. Houtduif 9. Spreeuw 10. Roodborst bron: Vogelbescherming Nederland VLISSINGEN - De Hobbyisten presenteren hun nieuwe EP. De Hobbyisten hebben het of ficiële vervolg op hun debuut album Ambitie afgerond. Na vele shows, diverse acties en ontwikkelingen met daarbij een aantal losse singles, zoals Laat Mij, Buurtthug en Frisse Start, is uiteindelijk nu, na ruim 2 jaar, de EP klaar. De naam van de EP is E.P Vloed. De EP is vanaf nu te streamen op Spotify. De titel E.P 81 Vloed is een knipoog naar Zeeland en toont de variëteit en wisse ling van de tracks. De Hob byisten presenteren een ver nieuwde hybride sound en verpakken dat ook met een volledig nieuwe festivalshow. Urban Umbrella is een creatief collectief en heeft het volledi ge artwork van de EP verzorgd. Met daarnaast ook de video clip van de eerste single. Het nummer 10 sec fame. Urban Umbrella zorgt ook voor de to tale vormgeving en beleving van de avond. Zij presenteren de volgende artiesten tijdens deze feestelijke hiphop avond: Robenti Jonge DJ uit Middel burg die steeds vaker op de posters is te vinden. Je kunt. hem kennen van o.a. zijn per formance op DUBPUBDEEPS- PACE QUBE Heeft kort geleden zijn EP 'Zuiver' gelanceerd en komt dit feestje meevieren. Neder landstalige hiphop met een funk en soul sausje. De au thentieke tekstschrijver gaat iedereen zijn zuivere gevoel laten horen. €1 De presentatie is zaterdag 3 februari in De Piek. Deur open: 20:00 uur, begin 21.00 uur, entreeprijs vijf euro. OOST-SOUBURG - Na meer dan dertig jaar in de voormalige pastorie van de Gereformeer de kerk te hebben gezeten, gaat Wereldwin kel ©ost-Souburg verhuizen. Het pand is ver kocht en dus moeten de bewoners eruit Gelukkig is er een nieuwe locatie gevonden. Samengaan Met ingang van 1 februari trekken zé in bij computerwinkel Pulze-it, Kanaalstraat 28. De eerste contakten verliepen zo prettig, dat er al snel overeengekomen werd tot samen gaan in hun winkel. Momenteel zijn de me dewerkers van de Wereldwinkel druk bezig om stellingen in elkaar te Zetten, schoon te maken en artikelen uit de huidige winkel te verhuizen naar de nieuwe locatie, ©m ruimte te maken voor nieuwe artikelen wordt er een 'grote verhutzingsopruiming gehouden met kortingen van zeventig proeent. ©e ope ningstijden van de winkel zijn: dinsdag-don derdag- en vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur en zaterdag van 10.00 -16.00 uur. Laagdrempelig Komt u al regelmatig in de Wereldwinkel dan ziet u misschien iets wat u nooit eerder zag. Bent u nog niet eerder geweest, dan is deze opruiming misschien een goede reden om over de drempel te stapan. Die drempel is trouwens vanaf 1 februari letterlijk verdwe nen, wat de toegang voor rolstoelers nog makkelijker maakt. Vanaf die datum is ieder een dus hartelijk welkom in de vernieuwde Wereldwinkel op nummer 28 in de Souburg- se Kanaalstraat. Advertentieverkoop en media-advies advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Redactie Frank Husslage (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 088-0561595 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Persberichten E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 69 21 Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en overige informatie wwW.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan Zowel worden geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv Clustermanager Ruud Spoor

de Faam | 2018 | | pagina 3