FNV start drie WMO meldpunten op Walcheren De Hersenstichting zoekt met spoed collectanten Vakantiepark Stee wint Kem met Pit uitreiking Rijbewijs keuring voor senioren Dichter Huub in Drvkkery Lezing De weg naar de berg Parkinson Café Zeeland Cursus Engels voor ouderen Informatie over subsidie Start nieuw creatief atelier Nieuwjaars concert OKK WALCHEREN KORT 19 WOENSDAG 17 JANUARI 2018 MIDDELBURG - Wie een goed idee heeft voor zijn of haar dorp kan dat zaterdag 20 ja nuari pitchen in de bibliotheek in Middelburg. Daar houden de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij, ZB Plan bureau en Bibliotheek Zeel and van half tien tot twee uur een bijeenkomst voor mensen die op zoek zijn naar fondsen voor een burgerinitiatief. Be zoekers kunnen workshops volgen en hun initiatief pit chen. Zo'n pitch mag maxi maal een minuut duren. Per fonds wordt gekeken naar hoe kansrijk een plan is. Die dag wordt ook de trofeewinnaar Kern met Pit 2017' bekendge maakt. VLISSINGEN - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbe wijs moeten worden gekeurd, kunnen hiervoor 26 januari terecht op het spreekuur in Woonzorgcentrum Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. De kosten: 40 euro. Wie een C, D of E rijbewijs heeft en de 75 nog niet is ge passeerd betaalt 60 euro. Een afspraak maken kan telefo nisch via 088-2323300. MIDDELBURG - Theoloog en dichter Huub Oosterhuis en filosoof Elte Rauch komen donderdagavond 25 januari om zeven uur naar boekhan del de Drvkkery in Middelburg voor een boekpresentatie. Oosterhuis presenteert 'Die wij denken, een nieuwe bun del en Rauch een samenge steld boek: 'Een weg van da gen'. Entree 5 euro. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt maandag 29 januari van half acht tot half tien een bijzon dere lezing: De weg naar de berg: van Noorderlicht tot Zui derkruis. De presentatie is in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Mid delburg. De Middelburgse al pinist en buitensport-foto graaf Frank Husslage was de afgelopen drie decennia on derweg in berggebieden op vijf continenten. Daarover pu bliceerde hij tientallen verha len en fotoverslagen. Hij pre senteert die avond zijn reisverslagen uit Tibet, Ladakh en Oost-Afrika. Aanmelden bij de Zeeuwse Violksumiversiteit via 0118-634800. Toegangs kaarten kosten 8 euro. MIDDELBURG - Op donderdag 25 januari om 14.00 uur zal er voor de vijftigste keer een bij eenkomst zijn van het Parkin son Café Zeeland. Ter gelegen heid hiervan zal notaris mr. Gujdo Herwig een interactieve lezing verzorgen over allerlei juridische zaken omtrent op name in een verzorgingsin stelling of bij overlijden. Enke le onderwerpen die hierbij aan de orde komen zijn bij voorbeeld: (levens)testament, erfrecht, eigen bijdrage Wet Langdurige Zorg, afwikkelen nalatenschap, "schenkingsbe lasting etc. Er zal ruimschoots gelegenheid zijn tot het stel len van vragen. Het Parkinson Cafe is bedoeld voor mensen met de ziekte van Parkinson, hun familieleden en mantel- zorgers en vindt plaats in Grand Cafe Buitenrust aan de Buitenruststraat 221 te Mid delburg. 1980, komt in aanmerking voor NOM- of NOM-ready subsidie. NOM staat voor 'Nul op de Meter'. Dit is een subsi dieprogramma van gemeente Middelburg dat huiseigenaren ondersteunt in het energie neutraal maken van hun wo ning. NOM betekent dat u na het aanpakken van uw wo ninggeen of in ieder geval een hele lage energierekening heeft. Het subsidiebedrag kan oplopen tot maximaal 21.000 euro (inclusief btw). Boven dien is dit te combineren met landelijke subsidies. Op 24 ja nuari houdt het NOM team Middelburg een informatie bijeenkomst in het Dorpshuis De Arne, Radermacherstraat 32 in Arnemuiden vanaf 19.00 starten. Voor de Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt Frank Husslage maandag 29 januari een lezing: De weg naar de berg: van Noordedicht tot Zuiderkruis. FOTO: FRANK HUSSLAGE ARNEMUIDEN - Iedere eige naar of toekomstige eigenaar van een woning in gemeente Middelburg, gebouwd vóór MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert binnenkort een cursus Engels voor beginners. De doelgroep is ouderen die niet of nauwe lijks kennis van de Engelse taal hebben. Of u heeft een basis op school gehad en u wil de grammatica van het begin af aan ophalen. De nadruk ligt op het aanleren van prakti sche-vaardigheden. De cursus verloopt in een rustig tempo en in een kleine groep. Ook spreekvaardigheid komt aan bod. Op donderdag 25 januari is er een kennismaking om 9.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek. De cursus start een week later op 1 februari en be staat uit 10 lessen van VA uur. Voor meer informatie en op gave kunt u contact opnemen met de ZVU, tel. 0118 - 634800 of via onze website: www. volksuniversiteitzeeland.nl/ talen MIDDELBURG - Altijd al eens een portret willen leren ma ken in klei? Hoe je naar model kan tekenen of boetseren? Of liever je eigen idee uitwerken in klei, keramiekstoken en dan glazuren? Donderdag 1 febru ari starten lessen in het atelier van kunstenares Ollo Feenstra in Middelburg. Volwassenen kunnen terecht op donderdag van 14 tot 16.30 uur, jongeren van 13 tot 17 jaar op donderdag van 18.30 tot 20.30 uur. Per cursus zijn er maximaal acht deelnemers, bij voldoende be langstelling start er ook een t&i •ï'A KV 1- cursus op de woensdagavond. Voor meer informatie of opga ve: info@ollofeenstra.nl WESTKAPELLE - Zaterdag 20 januari geeft Brassband OKK uit Westkapelle onder leiding van Cora Dellebeke haar nieuwjaarsconcert in zaal Westkapelle Herrijst om 19.30 uur. De toegang is gratis. Het programma wat OKK voor u brengt is qua stijl grotendeels in overeenstemming met het nieuwjaarsconcert van de Wiener Philharmoniker, met onder anderen Geschichten aus dem Wiener Wald, Fire men's Galop, de Carmen Suite, Berliner Luft, het Chianti-lied, Rosamunde en natuurlijk de Radetsky Mars. Natuurlijk hoort bij Nieuwjaar champag ne, de bubbels tijdens het concert zijn dan ook gratis. eerdaags is de Hersenstichtingcallecte. Hiervoor zoekt de Hersen'stichtiïg Ogg collectanten. FOTO: PR MIDDELBURG - FNV Walche ren, de lokale vakbond, gaat in Middelburg, Veere en Vlissin gen een WMO meldpunt in stalleren. FNV leden en ook niet-leden krijgen de gelegen heid om aan de FNV vragen te stellen over de huishoudelijke hulp. "Wij ontvangen signalen van inwoners dat regelgeving en praktische uitwerking van de Wmo steeds de nodige vragen oproept, dat zorgt bij de inwo ners voor onduidelijkheid." Met dit meldpunt wil de FNV in kaart gaan brengen waar problemen liggen en daar richting de gemeentelijke po litiek serieus aandacht voor vragen. Zo wil de FNV de pro blematiek heel concreet bren gen waar ze hoort te liggen, bij de gemeenteraden. Daar wordt al jaren gespro ken over Porthos, dat kunnen we ook zeer regelmatig in de krant lezen." Hoe gaat de FNV dat doen ledereen kan FNV Walcheren bellen, tijdens een kort ge sprek noteren wij uw tele foonnummer, waarop de FNV binnen enkele dagen gaat te rug bellen voor een telefo nisch intakegesprek. Er komt iedere eerste woens dag van de maand een maan delijks Wmo-informatiepunt in de ZB Bibliotheek van Zee land, Kousteensdijk 7 in Mid delburg. De eerste maandelijkse bij eenkomst is op woensdag 7 februari. Daar kunt u in een rustige omgeving informatie krijgen en samen kijken we dan wat de mogelijkheden zijn voor uw specifieke situatie." MIDDELBURG - Van 29 janua ri t/m 3 februari wordt de Her- senstichtingcollecte gehou den. Voor deze collecte zijn de regiovertegenwoordigers van de Hersenstichting op zoek naar collectanten. Gezonde hersenen zijn van levensbe lang. Dooreen hersenaandoe- ning raak je vaak jezelf kwijt. Lopen, praten en denken, alles wat zo vanzelfsprekend lijkt, kan zomaar voorbij zijn. Vrij wel iedereen krijgt ooit in zijn leven te maken met een her- senaandoening. Dat moet stoppen. De Hersenstichting zet zich in voor al die mensen met een hersenaandoening. Vrijwel iedereen krijgt ooit te maken met een hersenaan doening. Hieronder vallen on der meer beroerte, dementie, autisme, hersentumor, de ziekte van Parkinson en ADHD. 'Vermoeidheid' is een ver schijnsel waar bijna alle men sen met hersenletsel mee te maken krijgen. Vermoeidheid wordt meestal veroorzaakt door het letsel zelf. Ook men sen met hersenaandoeningen, zoals migraine of depressivi teit, kunnen met ernstige ver moeidheid te maken krijgen. Met de collecteopbrengst kunnen we hersenaandoenin gen bestrijden, zorg voor pati ënten verbeteren en hersenen gezond houden. Om dit te be reiken laten we onderzoek doen, geven we voorlichting en voeren we vernieuwende projecten uit. Hier is veel geld voor nodig en daarom vragen wij uw hulp tijdens de collec teweek. U kunt zelf aangeven in welke straat en hoeveel uur u wilt lopen. Meer info: 070 360 4816 of www.hersenstich- Ting.nl. 5ER0QSKERKE - Stee aan Zee in Serooskerke behoort tot de beste accommodaties van het land. Het vakantiepark kreeg op de vakantie beurs in Utrecht de Gouden Zoover Award. Gedurende het hele jaar 2017 zijn er reviews geschreven door vakantiegangers die hun ervaringen graag delen om anderen te hel pen bij het vinden van de perfecte vakantie. Stee aan Zee scoorde een 9,2 als waarde ringscijfer. "We zijn ontzettend blij met deze hoge waardering van onze gasten. We werken elke dag met veel liefde en plezier om het onze gasten naar de zin te maken en dan is het natuurlijk fantastisch dat dit wordt beloond met een Gouden Zoover Award, aldus Henk Spaans van Stee aan Zee. Stee aan Zee is gelegen aan de ©ostkapelse- weg 32 te Serooskerke op Walcheren, en is een kfeinschalig Vakantiepark met woningen van 4 t/m 14 personen. De huidige eigenaren hebben het vroegere Vakantiecentrum Serooskerke de afgelopen jaren reeds gro tendeels gerenoveerd tot een geliefd Vakan tiepark in het prachtige Zeeland. De Zoover Awards zijn jaarlijks terugkerende publieksprijzen en geven erkenning aan de best gewaardeerde accommodaties in Ne derland en Europa. Boor gasten simpelweg een review te laten schrijven over de erva ring tijdens het verblijf kan de accommoda tiehouder kans maken op een Award. Alle reviews over het volledige jaar 2017 worden meegenomen. Meer info: Jofanda Valstar, tel. 0118-591607 of mail infö@steeaanzee.nf

de Faam | 2018 | | pagina 19