Het woord aan raadslid Piet Kraan Nieuwjaarsreceptie in stadhuis Gemeente haalt kerstbomen op Wijktijd 't Zand-Stromenwijk Eenrichtingsverkeer Parklaan en Noordsingel (richting Sportlaan) Commissievergaderingen in januari Wijziging ophaaldag oud papier Bestratings- en rioleringswerkzaam heden Volkerakstraat e.o. Extra kijkmiddag geruimde voertuigen OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Ik wens u allereerst een gezond en gelukkig 2018. Nou, zullen we maar? Op 21 maart zijn er gemeente raadsverkiezingen. Deze verkie zingen bepalen hoeveel invloed u heeft op uw stad, dorp of wijk. Hopelijk veel! Want weet u het nog? Lokale politiek wordt vooral bestuurd door landelijke partijen, terwijl landelijke zaken hier veel miader spelen. Uw invloed hoort in gemeenten groot te zijn. Daarom een onafhankelijke lokale politieke beweging, gericht op Middelburg, geen bekendheid ontlenend aan partijen uit de Tweede Kamer of Provinciale Staten. Daarom de Lokale Partij Middelburg. Wij besturen met uw belang voor Foto Aart van Belzen ogen. Geen vriendjespolitiek, geen banenmachine, geen bestuurlijke Zaterdag 13 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak. De nieuwe stadsdichter Anna de Bruyckere zal tijdens deze nieuwjaarsbijeenkomst haar eerste gedicht voordragen. Vanaf 15.00 uur is het stadhuis geopend om kennis te maken met twee organisaties die zich maatschappelijk inzetten voor Middelburg. Rotary Club Middelburg vertelt u meer over hun project "Gezonde start, gezonde toekomsfeducatie Deze week haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer vóór 07.30 uur 's morgens buiten zetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini-containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag vóór 07.30 uur bij de mini-containers of onder grondse containers (maar niet op de plaat) aanbieden. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van 't Zand-Stromenwijk op donderdag 11 januari van 13.30 tot 15.00 uur op het spreek uur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in het wijkcentrum Getij (Grand café) aan de Oosterscheldestraat 18. arrogantie, geen achterkamertjes. Wij zijn er voor iedereen, ledereen krijgt bij ons een kans, kan bij ons meepraten en meebeslissen. Wij willen gewoon goed bestuur zonder fratsen, zonder peperdure plannen, maar wel samen met alle inwoners, oud en jong, groot en klein, ziek en gezond, rijk en arm. Dus denk mee, praat mee en doe mee. Laat uw stem op 21 maart 2018 niet verloren gaan. Ik wens u veel wijsheid toe. U bent tenslotte van harte welkom op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 20 januari tussen 16.00 en 18.00 uur in Hotel De Nieuwe Doelen, Loskade 3 te Middelburg. Daar praten we verder. Piet Kraan, LPM over goede en gezonde voeding voor Middelburgse basisschoolleerlingen. Welzijn Middelburg (SWM) presenteert een boekje dat zij met Arduin heeft ontwikkeld. In dat boekje staan tips voor mensen die contact zoeken en voor mensen die anderen ergens bij willen betrekken. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt worden de bomen opgehaald op donder dag 11 januari. De kerstbomen moeten die dag vóór 07.30 uur bij de ondergrondse containers (maar niet op de plaat) worden aangeboden. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreek uur te bezoeken. DNWG Infra b.v. legt momenteel nieuwe gasleidingen, elektrici teitskabels en drinkwaterleidingen aan. Sinds maandag 8 januari zijn er werkzaamheden op de Parklaan en de Noordsingel en op het wegvak tussen de aansluitingen met de Nadorstweg en de Sportlaan. Nieuw-Middelburg richting Klaren- beek wordt omgeleid via de N57. Indien de weersomstandigheden het toelaten wordt deze fase op vrijdag .26 januari afgerond. Doordat er slechts een beperkt deel van de rijbaan beschikbaar blijft voor het verkeer, wordt op dit wegvak eenrichtingsverkeer ingesteld, in de richting van de Sportlaan. Autoverkeer vanuit De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woens dag 10 januari. Op maandag 15 januari vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 16 januari. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De raadsvergadering staat gepland voor maandag 22 januari. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. In de oud papierkalender 2018, die is opgenomen in de afvalkalender 2018, staat bij Nieuw- en Sint Joosland een verkeerde ophaaldag ver meld. Dit moet zijn, "elke tweede maandag van de maand" en niet zoals er nu staat "de laatste zaterdag van de maand". En het blijft mogelijk om elke zaterdagmorgen uw oud papier naar de container te brengen. Op maandag 22 januari beginnen er werkzaamheden voor het leggen van een schoonwaterriool, het gedeeltelijk vernieuwen van het vuilwaterriool en herstraten van bovengenoemde straten. Het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden zullpn indien het weer het toelaat (regen en vorst) eind april zijn afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, tel. (0118) 67 53 33. Op donderdag 18 januari is er een kijkmiddag voor voertuigen die langer dan 13 weken geleden in Middelburg zijn geruimd. De gemeente organiseert op 18 januari een kijkmiddag als laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van fietsen die op 27 september zijn verwijderd. Daarnaast wordt de 'eigenaar van een zilver/blauwe BMW van de 5 serie (zonder kenteken), die op 31 augustus 2017 is geruimd in de Wijdaustraat te Middelburg, nog eenmaal de mogelijkheid geboden om het voertuig op te komen halen. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen rechtmatige eigenaren hiervoor terecht aan de Kleverkskerkseweg 53G (de gele loods achter de Voedselbank). Fietsen kunnen worden opgehaald tegen betaling van 15 voor verwij dering en opslag. Het verzoek is om dit gepast te betalen. Daarnaast dient een geldig legitimatiebewijs te worden overlegd en een passende fietssleutel. Voor het ophalen van de BMW zullen eveneens de door ons gemaakte kosten in rekening worden gebracht. Zowel een geldig legitimatiebewijs als de autopapieren en de contactsleutel dienen te worden getoond. Niet opgehaalde voertuigen zullen na de kijkmiddag worden verkocht, vernietigd, of geschonken aan bijvoorbeeld een goed doel. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: infosmiddelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©GemJMiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www. overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Beneluxlaan 16, Brandenburglaan 45, Langeviele 46, Molenwater 101, Nieuw- landseweg 21 t/m 67 (Arnemuiden), Siloweg 2, Zusterstraat 30 Verleende omgevingsvergunningen Brafcsfraat 41John Coltranestraat 2 t/m 20 (even nrs.) en 3 t/m 17 (oneven nrs.), John Coltranestraat 19 t/m 31 (oneven nrs.), John Coltranestraat 22 t/m 34 (even nrs.), Nina Simonestraat 18 t/m 30 (even nrs.) en Herbie Mannstraat 1Markt 39, Molenwater 99, Noordweg 330 B, Ooststraat 5, Oude Koudekerkseweg 67, Sint Janstraat 3 D, Spanjaardstraat 57 Kennisgeving verlengde beslistermijn Korte Noordstraat 49,49 A en 51 Vlasmarkt 54 en 56 r

de Faam | 2018 | | pagina 9