Halve eeuw muziek in 'Razzmatazz' Kom naar Doedag Waargebeurd in De Verwachting Maak je sterker, trainin Razzmatazz 50 jaar Laatje Jubileum wordt hele jaar gevierd AL VIJFTIG JAAR MUZIEK OP ZOLDER IN SOUBURG 5 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 Gerard van der Hoeven Ad Lijnse (71): "Eigenlijk is Razzmatazz ontstaan als een vrien denclub, een sociëteit die samen musiceerden. Het eerste echte optreden herinner ik mij nog goed, dat was de Ierse groep Shabeen in 1978." OOST- SOUBURG -Lijnse was zelf ook muzikant die zijn mu zikale roots vond in folkmu ziek en speelde in een bandjes als The Sealanders, Wannes Raps en later bij Champagne Charlie. Die laatste groep, die nog immer bestaat, fungeerde later min of meer als huisband van Razzmatazz. In de loop der jaren speelde zo'n 700 ar tiesten en bands in het sfeer volle theater waaronder ook grote namen, zoals Ian Mat thews (Matthews, Southern Comfort), en Mathilde San- ting. Lijnse: "We hebben een geweldige geluidsman Kees Reinhout die het perfecte ge luid weet te fabriceren voor de artiesten die daarover lyrisch waren. Daarnaast zijn er van vrijwel alle concerten geluids opnames gemaakt die wij in ons immense archief bewaren en die ook naar de artiesten werden opgestuurd op een CD. Vrijwilligers "Wij werken met vrijwilligers, dus geen beroepskrachten. Dat geld hebben we niet en het geld wat we wel hebben van sponsoren en donateurs besteden we liever om een goed programma neer te zet ten," aldus Lijnse. Razzmatazz is vooral een zaal voor akoesti sche muziek, zoals folk, Ame ricana, rock en blues, maar ook cabaretvoorstellingen stonden op het programma. Lijnse: "We zijn laagdrempe lig, hebben een vast gasten- bestand en zijn vrijwel altijd uitverkocht." Om dit te conti nueren heeft Razzmatazz be sloten om het 50-jarig jubile um dit jaar niet te vieren met één groots concert, maar met een kleine vijftig concerten verspreid over het hele jaar. Elke twee weken een concert. Het eerste daarvan staat ge pland op 13 januari met een dubbelconcert met een optre den van singer-songwriter El len Shae, een folkzangeres die in 2012 ook al een keer in Raz zmatazz speelde. En Cham pagne Charlie die op de zolder 27 jaar geleden werd opgericht en sindsdien ambassadeurs zijn van de Amerikaanse blues- en rootsmuziek en die hun eerste CD 'Live in Razz- mataz' opnam. Op 27 januari volgt een optreden van Ernst de Corte, de zoon van Jules de Corte. Wisselwerking Volgens Lijnse is de kracht van een podium als Razzmatazz een mengeling van gastvrij heid, ongebondenheid, kwali tatief hoogstaande muziek en sfeer en de wisselwerking tus sen publiek en muzikant. "Daarnaast hebben we een Het inmiddels beroemde muziekpodium Razzmatazz in Oost-Souburg viert dit jaar het 50-jarig jubileum. Het kleinschalige sfeervolle zoldertheater aan de Middelburgsestraat 113 Is uniek te noemen. Zonder cultuursubsidies, maar met financiële steun van leden en donateurs wordt al een halve eeuw aan de weg getimmerd. Medeo prichter en man van het eerste uur Ad Lijnse (71) is nog niet van plan er mee op te houden. Een impressie van een optreden in het zoldertheater van Razzmatazz, Het Ukologisch Museum uit Vlaanderen. FOTO:AiZ groep van zo'n 30 vrijwilligers die enthousiast zijn en zich belangeloos weten in te zet- ten."Zelf doet hij ondermeer de programmering." Dat is ook heel belangrijk en daar zou ik in de toekomst wel wat hulp van nieuwe vrijwilligers kun nen gebruiken. We zijn dit jaar ook een samenwerkingsver band aangegaan met het EEF (Eindeloos Eiland Festival) in Wissenkerke en houden ons succesvolle Open Podium, naast onze zolderprogramme ring. Daarnaast blijven dona teurs en sponsoren onmisbaar voor het in stand houden van dit unieke podium." In het Museumcafé van het Polderhuis in Westkapelle wordt elke week een Don derdag Doedag gehouden. Wekelijks is er een activiteit met als doel anderen te ont moeten, te kijken en luiste ren en om iets nieuws te le ren. WESTKAPELLE - Het pro gramma begint om 13.30 uur en rond 14.30 uur is er koffie/ thee pauze. De activiteiten zijn voor iedereen: Westkappe- laars en niet-Westkappelaars, vrijwilligers, aspirant vrijwilli gers en museumbezoekers. Elke eerste donderdag van de maand is het vertel- en kijkca- fé. Met wekelijks een ander onderwerp dat centraal staat. De tweede donderdag van de maand is het workshopcafé. Deelnemers gaan creatief aan de slag. Voor de meeste work shops worden alleen materi aalkosten in rekening ge bracht. De derde donderdag is het Di gicafé. Een vrije inloopmiddag voor iedereen die vragen heeft over het gebruik van de iPad, iPhone, werken met Word, werken met Paint, internet en social media. Bij voldoende belangstelling worden ook op andere tijdstippen cursussen of workshops aangeboden. Het Polderhuis werkt hierin samen met ZB Planburo en Bi bliotheek van Zeeland. De vierde donderdag van de maand staat in het teken van handwerken. Voor iedereen die houdt van breien, haken, naaien en borduren. Neem je eigen werk mee en schuif aan bij de Handwerkgroep De Mutsen. €1 Kijk voor meer informatie over de Donderdag Doedag op polderhuiswestkapelle.nl. MIDDELBURG - Speeiaal voor kinderen die houden van buitenspelen, vuurtjes maken, knopen leggen en avonturen beleven organi seren de Middelburgse scoutinggroepen Scouting Gouden Cirkel én Scouting ©e Blauwe Jungle op 13 ja nuari Scout it out! Dat is een speciale middag voor kinderen van 4 tot en met 15 jaar. Ze leren knopen leg gen en mikken met een mega katapult. 0e dag be gint om elf uur en duurt tot half drie in het Vogelpark aan de Sportlaan. RITTHEM - Mannen Van Naam en violiste Sylvia Hout zager spelen 'Waargebeurd', op zondag 21 januari in theater De Verwachting in Ritthem. De drie leden van Mannen van Naam stonden jaren geleden aan de basis van Pater Moés- kroen. Nu gaan ze een bijzon dere combinatie aan met vio liste Sylvia Houtzager, bekend van het met drie Edisons be kroonde muzikale gezelschap Flairck. Kaarten kosten 17,50 en zijn te bestellen via dorpshuis- ritthem.nl. IURC Via het Ken nisplatform voor vrijwilligers kunnen vrijwilligers pp Wal cheren workshops, trainin gen en themabijeenkomsten bijwonen, zonder kosten. Vrijwilligers worden van har- te uitgenodigd om deel te nemen. Het volgen van een workshop of training geeft nieuwe inzichten. Het aan bod van begin 2018 bestaat uit een training Oplossings gericht werken (start 15-1), training Communicatie (25-1 of 19-4) en een workshop Ac tiviteiten organiseren (5-3). Meer informatie en het volle dige overzicht van oplei dingsactiviteiten is te vinden op welzijhmiddelburg.nl. I MIDDELBURG - Woensdag 17 januari is het weer zover. De kledingkelder is weer open van 9 tot 11 uur. Het aanbod bestaat uit dames- en kinder kleding. De prijzen zijn niet echt hoog. De koffie staat al tijd klaar en er is altijd iemand, voor een praatje. Muziekpodium Razzmatazz bestaat vijftig jaar en houdt een dubbelconcert met twee Zeeuwse bands: Ellen Shae en Champagne Charlie. OOST-SOUBURG - Ellen Shae (singer/songwriter) bracht be gin 2014 haar debuutalbum "My Window" uit. Vanaf 13 ja rige leeftijd is ze gaan zingen en zong in verschillende cover rock en blues bands. Op auto didacte en eigenzinnige ma nier bekwaamde ze zich ver der op gitaar en begon met het schrijven van liedjes. In haar liedjes invloeden vanuit de Folk, jazz, Americana en Blues. Haar debuutalbum werd met lof ontvangen. Ze was in 2012 al eerder te gast in Razzmatazz. Champagne Charlie begon zijn muzikale activiteiten ooit op de Razzmatazz zolder 27 jaar geleden. De zes zijn al vele ja ren een ambassadeur van de Amerikaanse blues- en roots muziek. Met zijn veelzijdige repertoire, indrukwekkende en omvangrijke discografie en live-reputatie heeft deze band zich een va^te en gerespec teerde plaats weten te ver werven in het blues-, jazz- en folkcircuit. De eerste CD was Live from Razzmatazz. Inmid dels staat de teller op tien. Re serveren: 0113-230168.

de Faam | 2018 | | pagina 5