O Q Pieter Zeeman Ontdek de opleiding en het beroep die het beste bij jou passen il _Het Goese ss Lyceum Het Goese Lyceum Ram Weegschaal Stièr TWeelingen Kreeft Schorpioen Boogschutter Steenbok Leeuw Waterman Maagd Vissen Oranjeweg Nieuw op locatie Bergweg; Zierikzee [Technasium] Kijkdagen Informatiedagen Technasium Open dag De perfecte vooropleiding voor een droombaan SCHOLfiNOROEP PONTES J Het Goese Lyceum locatie Oranjeweg mavo, havo, vwo, tweetalig vwo (Engels), Kunst Cultuur, Technasium en Gymnasium Vooraf aanmelden via de website www.goeselyceum.nl Bergweg Ontdek je talenten op Het Goese Lyceum locatie Bergweg vmbo basis- en kader beroepsgerichte leerweg en de gemengde leerweg Groen onderwijs! www.goeseiyceum.nl Pieter Zeeman biedt onderwijs voor en door Schouwen-Duiveland. Voor goed onderwijs hoeft geen leerling het eiland af. Praktijkonderwijs, vmbo basis- en kaderberoepsgerichte leerweg, mavo, havo en vwo: Pieter Zeeman biedt het allemaal aan. We hebben een breed aanbod met bijzondere aandacht voor onderzoek ontwerpen in het technasium, Cambridge Engels, kunst media en extra sport. www.pieterzeeman.nl Voor ouders/verzorgers en leerlingen uit groep 8 Woensdag 10,24 januari 28 februari 2018 Inloop vanaf 13.45 uur, aanvang 14.00 uur Vrijdag 19 januari 2018 van 19.15 tot 22.15 uur Zaterdag 20 januari 2018 van 09.00 tot 12.00 uur Woensdag 31 januari 2018 van 19.30 tot 21.30 uur Tweetalig vwo (Verrijkt er>/of Versneld) Woensdag 7 februari 2018 van 19.30 tot 21.30 uur Kunst Cultuur Woensdag 14 februari 2018 van 19.30 tot 21.30 uur Voor ouders/verzorgers en leerlingen groep 8 en zij-instromers Voorlichtingsavond Donderdag 25 januari 2018 van 19.00 uur-21.30 uur Donderdag 17 mei 2018 aanvang: 19.30 uur Zaterdag 27 januari 2018 van 10.00-12.30 uuri Voorlichtingsavond Donderdag 1 maart 2018 aanvang 19.30 uur Deze avond is voor leerlingen uit klas 2 die |n klas 3 op onze school één van de Beroepsgerichte opleidingen willen gaan volgen Werkbezoeken voor leerlingen uit groep 7 8 Informeer ernaar bij je basisschool. Extra werkbezoeken Voor kinderen van basisscholen die 1 geen werkbezoek afleggen zijn er extra werkbezoeken op: Woensdag 10 en 17 januari 2018 vanaf 13.40 uur. Aanmelden via info(a)pieterzeeman.nl o.v.v. 'werkbezoek'. Nieuwsgierig? Kom naar onze open dag! Woensdag 24januari 2018 13.15 uur tot 16.30 uur Programma voor leerlingen. 19.15 uur tot 21.30 uur Minilessen, rondleidingen en voorlichtingen voor leerlingen en ouders/verzorgers. Gymnas Een opleiding volgen bij Scalda is de perfecte vooropleiding voor een droombaan. Iedere richting heeft een eigen aanpak, sfeer en cul tuur die aansluit bij de beroepspraktijk. Oud-student Nancy en huidige student Terence hebben die 'ontdekking' al gedaan. Enthousiast vertelt Nancy Kloosterman over haar opleiding Allround Kapper. "Deze opleiding is heel prak tijkgericht. De begeleiding is uitstekend en do centen staan altijd voor je klaar als je hulp no dig hebt." Wie wil dat nou niet?! Ook Terence Willeboordse is opgewekt over zijn opleiding. Hij leert voor Stuurman Werk tuigkundige kleine schepen bij het Maritiem en Logistiek College De Ruyter van Scalda. "Ik wist altijd zeker: een g tot 5 baan is niets voor mij. Ik hou van reizen en vind het geen probleem om mijn handen uit de mouwen te steken. Als ik ga varen kom misschien op plekken waar ik an Wm tlf U ders nooit zou komen. Wie wil dat nou niet?!" Open dagen Scalda opent op vrijdag 2 en zaterdag 3 februa ri de deuren van de locaties in Terneuzen, Mid delburg, Goes en Vlissingen. Er zijn demo's, workshops en voorlichtingen van docenten én studenten. Het is mogelijk om je direct in te schrijven voor een opleiding. Informatieavonden Naast de open dagen houdt Scalda op maan dag 19 maart en donderdag 31 mei informatie avonden. Deze zijn wat kleinschaliger van op zet, maar lenen zich perfect voor het dieper ingaan op persoonlijke vragen. De tijden en locaties van alle open dagen en informatie avonden zijn te vinden op scalda.nl/openda- gen. Volwassenenopleidingen De open dag van Scalda College voor Vavo, waar de volwassenenopleidingen mavo, havo en vwo gegeven worden, is op dinsdag 3 juli 2018 op de locaties Ravensteijnweg in Middel burg en Vlietstraat in Terneuzen. T: 0115-641600 E: infb@scalda.nl W: www.scalda.nl Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Scalda Koester uw vrouwelijke kanten, het leven is al hard genoeg. Een warme persoonlijkheid met een groot inlevings vermogen is ook voor mannen geen te ken van zwakte. Integendeel. Grijp alle kansen die zich aandienen. Bijsturen kan altijd nog. Vertrouw wat dat betreft op uw beoordelingsver mogen. Dat heeft u de afgelopen periode aanzienlijk weten aan te scherpen. U gaat een oud plan nieuw leven in blazen. Dat kunt u zich vanuit uw er varing best permitteren en brengt weer allerlei positieve ontwikkelingen met zich mee. Het lijkt niet op te kunnen. Probeer het de komende week voor al rustig te houden. Na de feestdagen past een korte periode van soberheid. Rust en harmonie zijn minder vermoei end en ook geen aanslag op uw budget. U krijgt de kans een en ander uit de wereld te helpen. Zie dat vooral als een gelegenheid een goed voornemen ten uitvoer te brengen. Ook de andere partij zal zijn beste kant tonen. Tot uw verbazing blijkt u over veel meer zelfkennis te beschikken dan anderen u willen laten geloven. Ineens worden bepaalde zaken helder en is er kenning daar het logische gevolg van. Het wordt tijd voor een beslissing die uw leven op zijn kop zal zetten. Uitstel is niet langer een verstandige op tie en dat realiseert u zich ook. U bent daadkrachtiger dan ooit eerder. Uw liefde voor schoonheid en sen sualiteit zal zich de komende tijd gaan roeren. Waarschijnlijk ontstaan daar nieuwe mogelijkheden uit. Wees daadkrachtig en laat geen twijfel toe. Zielsverwantschap is een hoog goed. Laat op dat gebied ook in 2018 geen mogelijkheid liggen en koester uw kan sen. Doe het desnoods eerst voorzichtig aan en versterk uw innerlijke krachten. De juiste balans vinden tussen ge voel en verstand is een steeds terug kerend thema in het leven. De natuur kan u daarin de wegwijzen. Ga veel naar buiten en kijk aandachtig om u heen. Blijven bewegen is noodzakelijk om uw eigen waarheid te leven. U zult voor nieuwe uitdagingen komen te staan. Zie dat positief, niet iedereen krijgt zulke mooie kansen als u. Deel uitmaken van een groter ge heel geeft innerlijke rust. Lever uw aandeel en ervaar wat er aan positiefs van kan komen. Wie zich tevreden voelt, brengt ook iets teweeg bij anderen.

de Faam | 2018 | | pagina 25