Het Ostrea Lyceum: Kleinschalig en vertrouwd! o°£oo Informatieavonden www.ostrealyceum.nl O ostrea lyceum 12 maart 2018 21 maart 2018 TWW Op het Ostrea Lyceum wordt onderwijs aangeboden op alle niveaus, van vmbo basisberoepsgerichte leerweg tot en met gymnasium. De school telt 2100 leerlingen, maar voelt toch kleinschalig en vertrouwd door de indeling van verschillende afdelingen. Leerlingen van de vmbo basis- en kaderberoepsgerichte leerweg zijn vanaf schooljaar 2018-2019 gehuis vest aan de Bergweg. De havo- en vwo-afdeling zitten samen aan de Fruitlaan en de mavo heeft een eigen gebouw aan de 's-Heer Elsdorpweg. Door de school op te delen in klei ne gebouwen en afdelingen waar leerlingen les krijgen van hun eigen docententeam, voelen de leerlingen zich snel thuis en worden ze gekend en herkend door hun docenten, mentoren en het onderwijsonder steunend personeel. Iedere afdeling kent bovendien zijn eigen Tierken- bare lesstructuur, waardoor voor leerlingen duidelijk is wat er van hen verwacht wordt. Afdelingsleider Coen Raas: "Op de mavo hebben we 450 leerlingen. Doordat leerlingen in verschillende leerjaren les krijgen van dezelfde docenten, weten we goed waar ze wel en niet goed in zijn en kunnen we daar ons onderwijs op afstemmen. Ook ouders leren door onze indeling het docententeam van hun kind snel kennen." Op welk niveau de leerling ook zit, er is voor iedere leerling ook iets te kiezen. Naast de populaire sportklassen waarin leerlingen per week twee uur extra sporten samen met leerlingen uit andere klassen, is er ook ruimte voor talent op het gebied van kunst en cultuur. Alle leerlingen in klas 1 doen mee aan de Brugklasshow en daarnaast kan iedereen auditie doen voor het Ostrea Stage Event. Leerlingen kunnen zich aansluiten bij de toneelgroep of hun talent laten zien op het gebied van dans, muziek of springen. Op het vwo kunnen leerlingen daarnaast ook nog eens kiezen voor de module top-ARTS. Leerlingen die geïnteresseerd zijn in economie of ondernemen, maken op de mavo en de havo kennis met de business school. Wil een leerling meer met talen doen, dan kunnen ze zich verdiepen in Engels en daarmee internationaal erkende diploma's halen op alle afdelingen. Op het vwo kun je zelfs kiezen voor extra Engels in de topklas en deelnemen aan Cambridge-examens. Op de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg krijgen de leerlingen het profiel Dienstverlening en Producten. Daarbij maken zij kennis met heel veel beroepen en opleidingen, waardoor je bij het behalen van je diploma goed weet waar je wel of niet goed in bent. Naast de informatieavonden, kunnen leerlingen van groep 8 en hun ouders dit jaar kennismaken met het Ostrea Lyceum bij de Brein Brekers Club, voor alle leerlingen die nu al kennis willen maken met lessen op de middelbare school. Ook kun je je cip een gewone schooldag rond laten leiden. Meer informatie hierover is te vinden op de website van het Ostrea Lyceum: www.ostrealyceum.nl. mavo 23 januari 2018 17.15-19.15 uur 19.45-21.45 uur 's-Heer Elsdorpweg 4, Goes basis- en kaderberoeps gerichte leerweg 24 januari 2018 19.00 uur Bergweg 4, Goes vwo TOP-avond* extra info-dag* havo 29 januari 2018 19.00 uur Fruitlaan 3, Goes VWO 30 januari 2018 19.00 uur Fruitlaan 3, Goes 22 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP Ostrea Lyceum 23 29 24 januari 30 2018 Voor leerlingen en hun ouders/verzorgers die een ander advies hebben gekregen dan verwacht Aanmelden voor deze bijeenkomsten is mogelijk vanaf begin februari via de website.

de Faam | 2018 | | pagina 22