Brief aan het verleden Wijktafel wordt Wijktijd voor een nog betere buurt f Leer slim zoeken naar je voorouders Ik vraag me af: 'Hoe groot is de ecologische voetafdruk van mijn ffikandel?' Creacafé Leger des Heils Initiatief voor AED geslaagd Ons Genoegen in Vlissingen Inloop voor alle senioren Inzameling Voedselbank Voltooid Verleden Lezing over RAF Presentatie nieuwe boek j, üêui ww wj n \»riïéd-u >-i i«-h* 'i COLUMN KEVIN VAN KALKEREN -*3^8 n'et z0 'an® 8e'?den dat ik je WALCHEREN KORT -Tffff i r'7iTT^fi-ryr^rr 19 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 Wijkmanager Henk Huige en wijkagent Roel Kranendonk tijdens de eerste wijktijd. FOTO: THEO RIETVELD Wijktijd" is de nieuwe term die aangeeft dat wijkbewoners op spreekuur kunnen komen om met de wijkmanager en wijkagent over de leefbaarheid in de wijk te praten. In Nieuw Middelburg ging de eerste "Wijktijd" woensdag 20 december van start. MIDDELBURG - Woensdag middag, even voor 14 uur zit ten wijkmanager Henk Hui- ge(HH) en wijkagent Roel Kranendonk(RK) in het Grand café Willem aan de Oranje laan. Anderhalf uur lang zul len ze in totaal 5 wijkbewo ners spreken over meldingen op sociaal gebied; zorgen om een gezin met overlastgeven de kinderen; vervuiling van tuinen; parkeerdruk of de vraag waarom de wijkkrant niet meer te lezen is nu de pa pieren versie is gestopt. HH is sinds september wijk manager. Hij kent de buurt, weet als voormalig ambtenaar van de gemeente Middelburg veel 'van de wijk en zet zich nu in als wijkmanager van Sint Laurens, Nieuw Middelburg, 't Zand-Stromenwijk en Klaren- beek-Veersepoort. Zijn be langrijkste opdracht is wijk teams faciliteren en ondersteunen bij het uitvoe ringsprogramma Participeren "Doen en leren!" Komend jaar zullen de bewoners daar meer van merken. Elke wijk zal zelf keuzes moeten maken. De volgende "Wijktijd" is in Het Getij aan de Oosterschel- destraat. Datum: 11 januari 2018 tussen 13.30 uur en 15 uur. MIDDELBURG - De Volksuni versiteit organiseert in sa menwerking met het Zeeuws Archief op vrijdagmiddag 19 januari tussen twee en vier uur een interessante cursus met als thema: Slim zoeken naar voorouders - Zeeuwen gezocht en andere websites. Tegenwoordig begint stam boomonderzoek thuis. Via uw eigen computer kunt u met behulp van internet al redelijk snel een begin maken met het zoeken naar uw voorouders. Ook het Zeeuws Archief heeft al veel bronnen gedigitali seerd en via internet beschik baar gesteld. Archivaris Leo Hollestelle laat u tijdens de cursus zien hoe u op een slim me manier effectief en effici ent kunt zoeken naar gege vens over voorouders. er dan nu ergens een lokale snackbargroothandel/bottela rij met een oliecrisis? Krijgen we nu frietloze zondagen? Hoe zit de logistiek van fri tuurvet in elkaar? En daarbij dus: hoe groot is de ecologi sche voetafdruk van mijn fri kadel (nog los van de koe/het varken waar het uit bestaat)? Want daarmee komen We bij het tweede nieuwsfeit: de ge meente Sluis wil onderzoeken ofzelfrijdend vervoer daar wat is. Scheelt kosten, is compacter, en je krijgt geen (terecht) sta kende buschauffeurs meer (sympathieke timing van dat nieuws' daarmee, overigens). Nu weet ik dat tweedehands frituurvet ook een prima toe komstige brandstof schijnt te zijn, dus ik zou zeggen: twee vliegen in één klap, laat de fri tuurvetvervoerder gefijk even wat passagiers meenemen! Wat jij? Beste Frans Naerebout, schreef, maar ik ontdekte zojuist mijn s r kerstkaart voor jou onderin de was mand. Dat kan twee dingen betekenen: ofwel ik ben vergeten je überhaupt iets te sturen, of je per abuis mijn sokken in je postbus gekregen (wat zou verklaren waar om ik zoveel enkele sokken in mijn la heb liggen). Hoe dan ook: fijne feestdagen nog... Maar nu ik je toch schrijf: er is van alles gebeurd op het vlak van vervoer in de buurt van Zeeland, en dat wilde ikje toch niet onthouden. Als eerste las ik overeen vracht wagen vol frituurvet die op de A4 is gestrand afgelopen week end. Nu heb ik nooit bij een snackbar gewerkt, dus ik weet er niks van. Maar ik vraag me toch af: was dit gebruikt, opgehaald frituur vet? Of wordt frituurvet ergens 'gemaakt', dan in zo'n vrachtwa gen vervoerd en aldaar in die jerrycans gestopt die je koopt? Zit Buurtbewoner de heerL. de Wolf onthult de nieuwe AED in Ma riek- erke. Foto: PR MIDDELBURG - Haken, brei en, kaarten maken, tekenen, kleuren, kledingreparatie met de naaimachine, spelletjes doen, advies krijgen en vaar digheden aanleren. Met in gang van dinsdag 9 januari start het Leger des Heils in Middelburg met een Crea Café. Het Crea Café is open van 10.00-12.00 uur op de 2e en 4e dinsdag van de maand. Het Crea Café is een inloopoch tend; kinderen zijn ook wel kom. Bij het Leger dés Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg. Meer info via 0118-614877 of korps.walcheren@legerdes- heils.nl. MARIEKERKE - In Mariekerke kon door een geslaagd burge rinitiatief een AED opgehan gen worden. Mariekerke is een kleine buurtschap, maar we! eentje met 5 mini-cam pings. Daardoor vertoeven er 's zomers veel campinggasten in het buurtje. Drie buurtbe woners, de dames M. Krijger, M. Seijner en K. Wisse hebben er werk van gemaakt om er een AED op te kunnen han gen. Zij hebben (via de dorps raad Meliskerke) een leefbaar- heidsbijdrage van de gemeente Veere gekregen en een bijdrage uit het extra bud get van de dorpsraad. De AED hangt bij Ijs- en kampeer boerderij De Koehoorn, Ma riekerke 13 en is eigendom van de dorpsraad Meliskerke. Za terdag 30 december werd dé AED door buurtbewoner de heer L. de Wolf onthuld in het bijzijn van veel buurtbewo ners en vertegenwoordigers van de dorpsraad en de ge meente Veere. "We hebben van de onthulling een leuk feestje gemaakt want ieder een is er blij mee," aldus de initiatiefnemers. De AED is aangemeld bij Hartveilig Wo nen. VLISSINGEN - Het Harmonie orkest van de Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlis singen geeft zaterdag een Nieuwjaarsconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Sten zei en Kivits brengen samen met het Harmonieorkest een unieke muzikale combinatie van o.a. klassieke opera-num mers, met humor, theater, muzikale hoogstandjes en veel improvisatie. Een zanger (tenor) die begeleid wordt door een ietwat stuntelige maar hooggeschoolde pianist. Maar die verhoudingen tus sen de twee muzikale per soonlijkheden veranderen tij dens de show regelmatig. Niets staat vast, zeker de vleu gel niet. Het thema The Per fect Combination staat borg voor een afwisselend muzi kaal programma van filmmu ziek van John Williams en La La Land tot een muzikaal te vertolken Italiaanse maaltijd. Het Harmonieorkest staat on der leiding van de Belgische gastdirigent Pieter Vander- meiren. Het concert begint om half acht. De toegangsprijs is 14,00 euro, in de voorverkoop 12,50 euro (via khog@zeel- andnet.nl). MIDDELBURG - Gezelligheid voor senioren, aandacht voor elkaar, spelletjes en eigen in breng. Elke tweede dinsdag middagvan de maand is er bij het Leger des Heils aan Het Zwin 1 in Middelburg van 14.00-16.00 uur een senioren inloop. De middag is speciaal voor 55-plussers. Deelnemen: 2,50 euro. Meer info: 0118 614877 of korps.walcheren@ legerdesheils.nl. DOMBURG/AAGTEKERKE - Het is een traditie geworden, voor het vijfde jaar op rij is er weer een inzameling voor de Voedselbank Walcheren door de ZWO werkgroep van Aag- tekerke. Ook Domburg doet weer mee en wel op zaterdag ochtend 13 januari. Overschot ten van de feestdagen of uit uw kerstpakket zijn welkom. Geen alcohol of aangebroken verpakkingen. Wel: pakken macaroni, crackers, haver mout, ontbijtkoek, koffie, thee, blikjes vis en andere houdbare producten. Spullen afgeven kan tussen 10.00 en 11.30 uur bij de Protestantse Kerk in Aagtekerke (in het Voorlokaai) en in Domburg (in De Poort). MIDDELBURG - Bij Toneelver eniging Pauze gaat binnenkort de voorstelling 'Voltooid Ver leden' van Robbert-Jan Proos in première. In dit stuk waar een moeder en haar drie dochters samenkomen in een vakantiehuisje om de sterfdag van haar man te herdenken. De dochters hebben er echter een ander idee over dan hun moeder. Speeldata: vrijdag 19 januari en zaterdag 20 januari om 20.00 uur, zondag 21 janu ari om 14.30 uur in het Mid delburgs Minitheater. Reser veren kan via: info@ toneelverenigingpauze.nl. ARNEMUIDEN - Op vliegveld Midden Zeeland is donder dagavond om half acht een lezing over deze beroemde RAF vlieger. Hij verloor zijn be nen bij een vliegtuigongeval, kreeg prothesen en mocht weer gaan vliegen toen de 2e WO uitbrak. Hij was een voor - beeld voor velen tijdens De Slag om Engeland, werd neer geschoten in 1941 en bracht de rest van de oorlog door in ge vangenschap. Na de oorlog zette hij zich in voor invaliden. Met ook aandacht voor RAF Fighter Command tijdens de Slag Om Engeland. MIDDELBURG - Theoloog en dichter Huub Oosterhuis en filosoof Elte Rauch komen donderdag 25 januari om ze ven uur naar boekhandel de Drvkkery. Centraal staan de nieuwe bundel van Ooster huis 'Die wij denken' en het door filosoof Elte Rauch sa mengestelde boek 'Een weg van dagen'. Kaarten kosten 5 euro. In Die wij denken komt Huub Oosterhuis met nieuwe religieuze poëzie. Wel of geen r god? Een leven na de dood? Je denkt het, je zou het willen. Of je denkt het nietje kunt je er niets bij voorstellen. Het is een niet te geloven verhaal. Bin nen dit verhaal stelt Huub Oosterhuis indringende vra gen die iedere lezer, wetend, niet-wetend, twijfelend, ver langend, zal herkennen. Gees telijke oefeningen zijn het, deze nieuwe gedichten. Huub Oosterhuis (1933) studeerde wijsbegeerte, Nederlandse - taal- en letterkunde en theo- logie. In 1964 werd hij tot priester gewijd. Vanaf 1965 is hij verbonden aan de Ekklesia Amsterdam. Sinds eind jaren vijftig schrijft en publiceert Oosterhuis met grote regel maat teksten.

de Faam | 2018 | | pagina 19