Het woord aan raadslid Jan Zwemer Mieuwjaarsreceptie in stadhuis Gemeente haalt kerstbomen op Wijktijd 't Zand-Stromenwijk V Balies later open op 8 januari Vier kavels voor bouw tweekappers Hazenburg Nieuwe sportambassadeur voor Middelburg Wijziging ophalen huisvuil OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG 2018: jaar van de zorg- conservatieven of van de zorg-progressieven? De samenwerkingsovereenkomst Porthos 2015-2018 stond op de raadsagenda van december 2017. Dit had eind 2014 al moeten gebeuren. Veel onrust over de zorg, ook Walchers. De aanleiding daartoe gaf het toenmalige kabinet (WD/ PvdA). Zij gooiden de zorg over de schutting bij de gemeentes (overheveling Rijk-gemeente ging gepaard met te weinig geld, teveel taken en dat in te weinig tijd). Eind 2016 kwam de Rekenkamer naar de Middelburgse raad met een negatief rapport, de raad had geen kaders om te kunnen (be) sturend!) op zorggebied. Porthos (uitvoeringsorganisatie zorg) bleef maar groeien: steeds meer mensen organiseren, maar steeds Foto Aart van Belzen minder mensen voeren zorg uit. In 2017 is het college (wethouder Szarafinski) hard aan de slag gegaan om de zorg te verbeteren (uitvoer: 2018). CDA wil dat de uitkomsten hiervan vastgelegd worden in de nieuwe overeenkomst met Veere en Vlissingen. SGP, CU, PvdA en WD willen dat niet en zeggen daarmee: wij veranderen niet. CDA wil de zorg toekomstbestendig maken en is zorg-progressief (vindt hier SP, GroenLinks, D66 en LPM aan haar zijde). SGP, CU, PvdA en WD manifesteren zich als Zorg-conservatief. De toon voor 'n zorgzaam Middelburg 2018 is gezet. Op 21 maart is het aan de (Middel)burgers - aan u, aan jou - gemeenteraadsverkiezingen! Jan Zwemer CDA-fractie janzwemer@cdamiddelburg.nl Zaterdag 13 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak. De nieuwe stadsdichter Anna de Bruyckere zal tijdens deze nieuwjaarsbijeenkomst haar eerste gedicht voordragen. Vanaf 15.00 uur is het stadhuis geopend om kennis te maken met twee organisaties die zich maatschappelijk inzetten voor Middelburg. Rotary Club Middelburg vertelt u meer over hun project "Gezonde start, gezonde toekomst"educatie over goede en gezonde voeding voor Middelburgse basisschoolleerlingen. Welzijn Middelburg (SWM) presenteert een boekje dat zij met Arduin heeft ontwikkeld. In dat boekje staan tips voor mensen die contact zoeken en voor mensen die anderen ergens bij willen betrekken. Van maandag 8 januari tot en met vrijdag 12 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de af valcontainer vóór 07.30 uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini-containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag vóór 07.30 uur bij de mini- containers of ondergrondse containers (maar niet op de plaat) aanbieden. Binnenstad en Maisbaaigebied In de binnenstad en het Mais baaigebied wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen worden op vrijdag 5 januari opgehaald. De kerst bomen moeten die dag vóór 07.30 uur bij de ondergrondse containers (maar niet op de plaat) worden aangeboden. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt wordeh de bomen opgehaald op donderdag 11 januari. De kerstbomen moeten die dag vóór 07.30 uur bij de ondergrond se Containers (maar niet op de plaat) worden aangeboden. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van 't Zand-Stromenwijk op donderdag 11 januari van 13.30 tot 15.00 uur op het spreek uur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in het wijkcentrum Getij (Grand café) aan de Oosterscheldestraat 18. Bij het spreekuur kunnen inwoners vragen stellen aan de wijkmanager en de wijkagent. Het gezamenlijk spreekuur vindt regelmatig plaats op verschillende tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners in de gelegenheid te stellen het spreek uur te bezoeker): Het spreekuur komt voort uit de samenwerking van gemeente en politie met bewoners om de leefomgeving op het fysieke en sociale gebied te verbeteren en de betrokkenheid van inwoners bij de leefomgeving te vergroten. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo worden er bijvoorbeeld in het kader van de inbraakpreventie en verkeersveiligheid eveneens samen acties georganiseerd. Op maandag 8 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. In de Arnemuidse nieuwbouwwijk Hazenburg komen vier kavels beschik baar, waarop kopers zelf hun twee onder-één-kapwoning kunnen laten ontwerpen en rfealiseren. Door de gemeente worden de kavels C4 tot en met C7 gelegen aan de Cordeschuit aangeboden aan particulieren, bestemd voor twee-ondér- één-kap-woningen. De oppervlakte van deze kavels varieert tussen de 329 en 417 m2. De kavelprijzen liggen tussen circa 97.500,- en 124.000,-, inclusief btw en exclusief kosten koper. Belangstelling? Kijk voor meer informatie over de kavels en de aanmeldingsprocedure op www.nieuwbouwmiddelburg.nl/nieuwbouwprojecten/hazenburg Vorige week, tijdens het sport- en spel Winterfestijn in de Kruitmolen, presenteerde wethouder Chris Simons de rugbyspeler Matthijs Albregtse als de nieuwe sportambassadeur 2018 voor de gemeente Middelburg. Matthijs volgt de korfbalster Anita de Ridder op. Matthijs (17 jaar) is actief bij EZRC Oemoemenoe en daardoor goed inzetbaar als ambassadeur. Hij speelt bij de Heren 1, die uit komt in de Ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. Ook zit hij bij de jeugdselectie van Oranje. Matthijs is fanatiek en enthousiast en vindt het leuk om anderen te overtuigen. Die eigenschappen wilt hij graag bij kinderen overbrengen. Matthijs geeft les en hij wilt dat ook als ambassadeur gaan doen. Met het aanstellen van sportambassadeurs wil de gemeente het Middelburgse sportbeleid en vooral de jonge Middelburgse talenten een extra stimulans geven. Eerdere ambassadeurs van de sport in de Middelburg waren Jeffrey Telussa (2012 - 2013), Jessie Eikenhout (2014 - 2015) en Anita de Ridder (2016-2017). Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op zaterdag 6 januari opge haald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl - Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Korte Noordstraat 49,49 A en 51 Sprencklaan 19, Veerseweg 6 Kennisgeving verlengde beslistermijn Willem Arondeusstraat 59

de Faam | 2018 | | pagina 9