Wie is de baas van de gemeente? Gemeente Veere beloont groene ondernemers ftf Kerkstraat Koudekerke Nog even in kerstsfeer Veilige school- omgeving KORTE BERICHTEN Aflevering 1: de burgemeester 19 WOENSDAG 3 JANUARI 2018 KOUDEKERKE - Zeeuwland heeft de omwonenden geïn formeerd over de voortgang van het project aan de Kerkstraat 53 f/m 83 in Koudekerke. De cli ënten van de Zeeuwse Gron den wordt de nieuwe doelgroep voor de woningen. De haalbaarheids fase is afgerond, het project wordt verder uitgewerkt als nieuw- bouwplan. Zeeuwland wil de omwonenden graag betrek ken bij de nieuwbouwplannen. Tijdens de bijeenkomst is het voorlo pig ontwerp gepresenteerd. De reacties van omwonenden waren zeer positief. Omwo nenden waren geïnterneerd en betrokken. Omdat de huidige woningen bijna 50 jaar zijn is onderzocht of het renoveren van de woningen technisch en financieel haal baar is. Naar aanleiding van het haalbaarheidsonderzoek is er besloten om nieuwbouw verder uit te gaan werken. De nieuwbouw bestaat uit 15 appartementen, een algemene ruimte en twee lo geerkamers voor cliënten van Zeeuwse Gronden. Bij het ont werp speelt energiezuinigheid van het ge bouw een rol. Zeeuwse Gron- SVerkiezingen «öWs? Op 21 maart 2018 vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Dat lijkt nog ver weg. De lokale politiek is een onder werp waar u zich vast niet dagelijks mee bezighoudt. In op mars naar de gemeenteraadsverkiezingen verschijnt er regel matig een aflevering van 'Zo werkt de lokale politiek' in deze krant. Hierin maken wij u wegwijs in de politieke jungle, zo dat u in maart precies weet waarom het belangrijk is om te gaan stemmen. REGIO - Waar begin je als je iets over de lokale politiek wilt weten? Bij de burgemeester natuurlijk! Zo gingen wij vol vragen naar het gemeente huis. De baas van de gemeen te, die weet ons vast alles te vertellen over de gemeente raadsverkiezingen. De burgemeester wist inder daad van alles te vertellen én deed dit ook vol enthousias me. En hij wist ons te verras sen met een aantal onver wachte antwoorden. Baas van de gemeente? De gemeenteraadsverkiezin gen, daar heeft- de burge- meester inhoudelijk niks mee te maken. De burgemeester wordt namelijk gekozen voor een periode van zes jaar, in te genstelling tot de gemeente raad die vier jaar zit. Want, de burgemeester is toch het hoogste ambt binnen de ge meente? Fout. Het is de ge WAAR BEGIN JE ALS JE IETS OVER LOKALE POLITIEK WILT WETEN? meenteraad die de beslissin gen neemt, volgens de burgemeester. Daarmee maakt hij ons gelijk duidelijk waarom het zo belangrijk is om te gaan stemmen op wie De burgemeesters van de drie Walcherse gemeentes Vlissingen, Veere en Middelburg, respectievelijk van links naar rechts Bas van den TiUaar, Ha raid Bergman en Rob van der ZwaagFOTOMONTAGE: FRANK HUSSLAGE er straks in de gemeenteraad Wie zitten in de raad? geleerd? Is het een baan? Krij- plaatsnemen. Want dat zijn de Wie zijn de mensen die in de gen ze betaald? En waarom mensen die het echt voor het gemeenteraad zitten? Wat wil je eigenlijk in de raad? En zeggen hebben. doen ze? Hebben ze ervoor wat doen wethouders dan? In de serie 'Zo werkt de lokale politiek' gaan wij de komende weken op zoek naar de ant woorden. WINNAAR 410.000 i VEERE - De feestdagen zijn al weer achter de rug, maar u kunt nog een keertje ge nieten van Veere in kersts feer. Met brandende kaars jes voor de ramen en tientallen verlichte kerst bomen naast de voordeu ren. U beleeft de sfeervolle stad tijdens 'Veere by Light', een winterse stadswande ling voor de hele familie op donderdag 4 januari. Zodra de schemering valt, leidt een gids de deelnemers door de steegjes van Veere en vertelt daarbij de bij zondere verhalen die ach ter de historische gevels schuilgaan. Kinderen krij gen een lampion mee voor onderweg. Museum Veere zorgt ervoor dat bij terug komst in het museum een heerlijk glas glühwein of een beker warme chocola demelk met lekkers klaar staat in de oud-Hollandse stijlkamer. Een leuke activi teit voor het hele gezin! ie wandeling start om 16.30 uur vanuit Museum Veere, locatie De Schotse Huizen, Kaai 25-27 in Veere. Het programma duurt tot on geveer 18.00 uur. Kosten: 9,50 euro inclusief muse- umbezoek. 7,50 euro voor museumkaarthouders en 4,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaarReserveren kan via evenementen® museumveere.nl den biedt huisvesting aan mensen met een psychiatri sche aandoening. De organi satie is op zoek naar locaties voor beschermd wonen, zodat elke gemeente deze woon vorm aan haar inwoners kan bieden. Naar verwachting wordt de ontwerpfase april 2018 afgerond. De bouwvoor- bereiding en contractfase vin den in mei 2018 plaats. Als al les volgens planning verloopt starten de bouwwerkzaamhe den in september. VROUWENPOLDER - Wet houder Jaap Melse heeft sa men met de 63 kinderen van de CBS De Goede Polder in Vrouwenpolder de laatste ste nen gelegd van de bestrating in het kader vanJiet veilig ma ken van de schoolomgeving. De Goede Polder is de laatste van de zeven scholen waar de omgeving verkeersveilig is ge maakt. Dit project vloeit voort uit het GVVP Veere (gemeen telijk verkeers-en vervoerplan) dat de raad in april 2017 heeft vastgesteld. Alle knelpunten op verkeersgebied die onze inwoners in de kernen erva ren, zijn samen met de stads en dorpsraden en de werk groep Gehandicapten Walcheren geïnventariseerd en worden één voor één op gepakt en opgelost. Agrarisch bedrijf Treur uit Meliskerke wint de Groene Innovatieprijs. Tekst: Femke Vegt. Foto: Gemeente Veere. Nederland wordt steeds groener, en dat is nodig voor het behoud van onze aarde. Ook Zeeuwen worden zich steeds bewuster van de con sequenties. De gemeente - Veere beloont groene onder nemers. VEERE - Ondernemers die zich inzetten voor een betere aarde met groenere ideeën maakten vorige week kans op de Groe ne Innovatieprijs, uitgereikt door de gemeente Veere. De prijs, bestaande uit een geld bedrag van 10.000 euro, is dit jaar voor het eerst overhan digd. Inwoners konden, vanaf 10 oktober, de landelijke dag van de duurzaamheid, groene ondernemers nomineren waarbij deze kans maakten op het bedrag. In totaal werden er vijftien regionale onderne mers genomineerd. Met de prijs worden groene initiatie ven gewaardeerd en gestimu leerd. Veere streeft naar een volledig energie-neutrale or ganisatie in 2030 en zelfs naar een energie-neutrale ge meente in 2050. De grote winnaar van 2017, met het meest innovatieve, duurzame bedrijf, is maat schap Treur uit Meliskerke. Met zijn geheel eigen kijk op duurzame melkproductie ver raste Herman Treur de jury. Zijn bedrijf is biologisch en hij wil de bodem zo effectief mo gelijk benutten zonder het ge bruik van kunstmest. Andere agrariërs zien zijn methode als en voorbeeld en volgen. Zo heeft zijn aanpak een goe de invloed op de Zeeuwse boerenbedrijven wat de ken nis over duurzaamheid ver groot.

de Faam | 2018 | | pagina 19