V Het woord aan raadslid Jeroen Louws OFFICIËLE PUBLICATIES Wijzigingen ophalen huisvuil Gemeente haalt kerstbomen op Regels jaarwisseling gemeente Middelburg Afvalkalender in de bus Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen Verwijderen afsluiten afvalbakken MIDDEL GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Lief voor elkaar zijn, respectvol met elkaar omgaan én vrede wa ren drie van de nieuwjaarswensen die inwoners ons op een zaterdag half december meegaven op de Markt. Zoals u weet staat de PvdA daar regelmatig om te horen wat u van actueel spelende thema's vindt óf gewoon om met u in gesprek te gaan. PvdA sprak veel mensen die erg tevreden zijn hoe het in Middelburg gaat. De PvdA is blij te horen dat het gelukt is om in moeilijke tijden de stad op een verantwoorde manier te besturen. Middelburgers denken aan elkaar en ze wensen elkaar nog veel beters toe. Die verbondenheid moeten we vasthouden! Zijn er dan helemaal geen wensen meer over voor onze mooie stad? Zeker wel, na een bezoek aan de Markt hoort onze fractie toch ook altijd weer dingen om mee aan de gang te gaan in de gemeenteraad. Ook de komende vier jaar is het nodig om ons druk te maken over bijvoorbeeld de betaalbaarheid van ziektekosten, het groen in onze wijken, beter vervoer voor Arduin, het open houden van voor zieningen in onze dorpen en wijken enzovoorts. Een prachtige stad als Middelburg is nooit helemaal af! Daar zullen we ons met hart en ziel voor blijven inzetten! Jeroen Louws Foto Aart van Belzen PvdA Middelburg Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op zaterdag 6 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. Van maandag 8 januari tot en met vrijdag 12 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer vóór 07.30 uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering eerst verwijderen. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini-containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag vóór 07.30 uur bij de mini-containers of ondergrondse containers (maar niet op de plaat) aanbieden. Binnenstad en Maisbaaigebied In de binnenstad en het Maisbaaigebied wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen worden op vrijdag 5 januari opgehaald. De kerstbomen moeten die dag vóór 07.30 uur bij de ondergrondse containers (maar niet op de plaat) worden aangeboden. Edelstenenbuurt In de Edelstenenbuurt worden de bomen opgehaald op donderdag 11 januari. De kerstbomen moeten die dag vóór 07.30 uur bij de ondergrondse containers (maar niet op de plaat) worden aangeboden. De jaarwisseling moet een feest zijn, waarbij overlast tot een minimum wordt beperkt. Vernielingen van andermans eigendom en die van de gemeente accepteren we niet. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste regelgeving rondom oud en nieuw in de ge meente Middelburg. Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar verkocht worden op 28, 29 en 30 decem ber aan personen van 16 jaar en ouder. Op zondag 31 december mag er geen winkelverkoop van vuurwerk plaatsvinden. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. De politie treedt streng op tegen il legaal vuurwerk. Weet of vermoedt u dat er ergens illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt verhan deld? Meld dit dan bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Vuurwerkvrije zone Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om ook dit jaar de Vlasmarkt aan te wijzen als vuurwerkvrije zone. Dit betekent dat er in dit gebied ook tijdens de jaarwisseling geen vuurwerk mag worden afstoken. Voor de handhaving van dit verbod wordt gebruik gemaakt van came ratoezicht. Horeca In de nacht van zondag 31 december op maandag 1 januari mogen alle (niet-paracommerciële) horecabedrijven in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Voor het feest Hometown op de Markt is vergunning verleend tot 04.00 uur om muziek in de tent te draaien. Brommer rijden - aangepast gedoogbeleid Volgens de landelijke verkeerswet- geving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. Binnen de gemeente Mid delburg wordt in Arnemuiden op zondag 31 december vanaf 13:00 uur, en niet maar vanaf zonsop- De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www. overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Korte Noordstraat 33-35, Kotter 4 t/m 18 (Arnemuiden), Molenwater 99, Park Veldzigt 3541PJ. Meertensstraat 25, PJ. Meertensstraat 34, Spanjaardstraat 57, Varkensmarkt 1Vlasmarkt 17-19 Verleende omgevingsvergunningen Korte Noordstraat 33-35, Kotter 4 t/m 18 (Arnemuiden), Kruitmolenlaan 60 Kennisgeving verlengde beslistermijn Noordweg 330 B Verleende exploitatievergunning Kromme Weele 5 Verleende wijziging nachtvergunning (ontheffing sluitingsuur) Kromme Weele 5 Weigering omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Langeweg 1 (Nieuwen SintJoosland) Vergaderschema 2018 Walcherse Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit (WARK) (voorheen welstands- en monumentencommissie) Wijziging beleidsregel bekostiging lokalen bewegingsonderwijs gemeente Middelburg 2014 Vooraankondiging artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Middel burg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro), bekend dat wordt voorbereid het bestem mingsplan Veerse Poort fase 5 Middelburg. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische regeling voor ongeveer 80 grondgebonden woningen en drie appartementengebouwen ter plaatse van het huidige sportcomplex (sporthal en atletiekbaan). Het is op dit moment nog niet mogelijk reacties tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhankelijke instanties in de gelegen heid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het (voor)ontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op de gemeentelijke website en via de landelijke website www. ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een (voor)ontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeen telijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraankon diging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoonnummer (0118-6752 36). gang, het rijden op een brommer zonder uitlaat gedoogd. In de rest van de gemeente Middelburg is dit niet toegestaan. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt binnen de gemeente Middelburg in Arnemuiden op 31 december te hard rijden op een brommer of scooter op de Stei- gerweg niet gedoogd. De politie zal hier optreden tegen snelheids overtredingen. Zondagsrust Oud en nieuw valt dit jaar op zon dag en maandag. Er zijn mensen die vanuit hun geloofsovertuiging de zondagsrust respecteren. Wij verzoek u namens hen hier reke ning mee te houden. Vragen? Voor vragen of opmerkingen, kan contact worden opgenomen met het cluster openbare orde en vei ligheid van de gemeente Middel burg, bereikbaar via telefoonnum mer (0118) 67 54 17. U kunt hier ook terecht voor meldingen over het bezit van illegaal vuurwerk. Als het goed is, heeft u vorige week de afvalkalender in uw brievenbus gehad. Op de afvalkalender ziet u in welke weken wat voor afval wordt opgehaald. Ook staan de ophaaldata vermeld, wanneer bij u in de wijk oud papier wordt ingezameld. Heeft u geen afvalkalender ontvangen, dan is deze op te halen op het stadskantoor. Ook kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg, tel 14 0118 of via info@middelburg.nl. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op nieuwjaars dag 1 januari. Op maandag 8 januari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnen stad rond de feestdagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De afvalbakken in de parken zijn al verwijderd. In de week van 1 januari worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 29 december afgeslo ten of weggehaald. Op dinsdag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op zaterdag 30 december afgesloten en worden op dinsdag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van zaterdag 30 december 15.30 uur tot maandag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse textielcontainers worden donderdag 28 december tot donderdag 4 januari afgesloten. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval en de kunststof afvalcontainers die te openen zijn met een sleutelhanger of afvalpas blijven voor de gebruikers geopend.

de Faam | 2017 | | pagina 9