Een week lang documentaires kijken 5 WOENSDAG 27 DECEMBER 2017 door Conny den Heijer Iedere avond op Omroep Zeeland In de week tussen Kerst en Oud en Nieuw kun je op Omroep Zeeland, voor de achtste keer iedere avond om 20.30 uur en 22.00 uur een Zeeuwse documentaire zien in het kader van de jaarlijkse Zeeuwse Documentaire Week. Op zaterdag wordt de keuze van het publiek uitgezonden, De Schelde: Vergeten trots. De week wordt afgesloten met de documen taire Middelburg 800. Wij spraken met enkele makers: Mar- got Schotel en Klaas van de Ketterij. OOST-SOUBURG - De Zeeuw se Documentaireweek is in middels een begrip bij Om roep Zeeland, leder jaar worden traditioneel de mooi ste documentaires herhaald voor degenen die niet in staat waren om deze eerder te zien. Zeeland is aantrekkelijk voor filmmakers want Zeeland heeft alles: licht, contrast, ver gezichten, landschappen, mo numenten, bijzondere nieuw bouw en water. Margot Schotel is vereerd dat haar docu is verkozen tot pu blieksfavoriet dit jaar. De docu is immers van 2010 waar hij op het filmfestival in première ging. Margot zegt: "Toen ik hier vanuit Brabant kwam wonen 20 jaar geleden wist ik van de scheepsbouw maar niet precies wat. Ik ben op on derzoek gegaan en wilde het verhaal maken door de ogen van de arbeiders. Ik heb met oud-werknemers uit de glo rietijd gesproken die verschil lende posities bekleedden binnen het bedrijf. Vlissingen en de Vlissingers zijn verwe ven met De Schelde." Regisseurs Klaas van de Kette rij en Rinke Slump maakten Middelburg 800 met veel ple zier. Klaas vertelt: "Het kostte weinig moeite om aan figu- MEN SPRAK MET PASSIE OVER'DE SCHELDE' ranten te komen, ledereen was enthousiast en 80% van de figuranten kwam uit Mid delburg. Men vond het leuk om mee te doen, er hing een gemoedelijke sfeer en er zat echt acteertalent tussen. De documentaire is een stoom cursus geschiedenis gewor den die je eigenlijk over iedere Scene uit De Schelde, Vergeten trots. Adriaan Lous opent de deur van de Machinefabriek. Foto: Margot Schotel/Conny den Heijer stad zou moeten maken." Wij zijn benieuwd welke Zeeuwse steden er nog gaan volgen. Meer info op: oepzeeland.nl Tussen Kerst en Oud en Nieuw zijn de volgende documentaires te zien bij Omroep Zeeland: Gevangen Licht - Rebecca van Wittene, BR-43 - Jeannice Adriaansens, Vakantie voor iedereen - Mark Koster, Zeeuws-Vlaanderen, op de grens van water en land - Leen Muller, Alles beweegt - Andras Hamelberg en Bruno Doedens, De Schelde: vergeten trots - Margot Schotel en Middelburg 800 - Klaas van de Ketterij

de Faam | 2017 | | pagina 5