Sfeervol kerstdiner met de Maatjes l ra Oudste kerk Middelburg komt in de steigers te staan 2.600 Zeeuwse banen erbij flïrl 3 WOENSDAG 27 DECEMBER 2017 Wij willen graag op de foto' was de vraag van deze deelnemers. Zo zie je dat zelfs deelnemers Maatjes van elkaar zijn. Dit kerstdiner van Humanitas Zeeland was de ultieme gelegenheid om gezellig te kletsen en te eten FOTO: MARIT JANSEN VAN GALEN Kletsen en eten met een groep Maatjes, dat is wat er 18 december in de Klo veniersdoelen gebeurde. Na het succes van de afgelopen jaren wordt er dit jaar op nieuw een kerstdiner geor ganiseerd voor de Maatjes van Humanitas Zeeland. MIDDELBURG - Vrijwilligers en deelnemers van het Ma tjesproject waren uitgenodigd als speciale genodigden om van een driegangendiner te gaan genieten. Dit jaar wordt het d»ner bereid door Brasse rie Öü/D in Vlissingen en de Drvkkery in Middelburg. Zij hebben via hun contacten di verse sponsors bereid gevon den om producten te leveren voor het diner. Ook komen ér vrijwilligers van Humanitas Kinderkamp Zeeland deze avond helpen. Zonnetje Met het Maatjesdiner wil Hu manitas Zeeland de vrijwilli gers van het Maatjesproject in het zonnetje zetten en tegelij kertijd aandacht vragen voor het project. Humanitas kop pelt met het Maatjesproject vrijwilligers aan mensen met een licht verstandelijke beper king om samen dingen te on dernemen. 'Het is voor zowel de deelnemer als de vrijwilli ger erg leuk om samen iets te gaan doen. In dit geval lekker eten en bijkletsen, ledereen kleedt zich er netjes voor aan en doet zijn best er voor. Het is ook leuk om andere Maatjes te ontmoeten,' vertelt Vicky Wiessner, Coördinator van het Maatjesproject. Gezellig De avond was een groot suc ces. 'De Maatjes waren heel enthousiast! ledereen vond het erg lekker en gezellig. Ma tjes die al eerder geweest wa ren, vond het voor herhaling vatbaar. De mensen die voor de eerste keer kwamen waren heel verrast.' Aan de geroeze moes in de zaal kon je merken dat het erg gezellig was. De Maatjes konden aan zes ver schillende tafels zitten en el kaar op deze avond beter leren kennen. Vicky legt uit dat de Maatjes zelf kiezen waar ze gaan zitten. 'Vaak kiezen ze er voor om bij iemand te gaan zitten die ze al eens eerder ge zien hebben. Er ontstaan vaak gezellig en leuke gesprekken.' Hoogtepunt Het hoogtepunt van deze avond was volgens Vicky de blijde gezichten van alle men sen. Maatje zijn is leuk en dankbaar om te doen en biedt de mogelijkheid tot een bij zondere en zinvolle ervaring. Het is leuk om een keer iets anders te doen met je Maatje dan koffie drinken of spelle tjes. Je leert elkaar op een an dere manier kennen. 'Maatjes hebben genoten van het lek kere eten en van de van de contacten met de anderen.' Meer weten over Maatje zijn? Kijk dan op de website. humanitaszeeland.nl MIDDELBURG - De Gasthuis- kerk, is in 1493 als kapel bij het Gasthuis aan de Lange Delft gebouwd en maakte onder deel uit van een groot zieken huis en verzorgingshuiscom plex. Het is een volledig originele middeleeuwse kerk, de voordeur is een van de oudst originele kerkdeuren van Nederland. Deze kerk heeft in de loop der eeuwen veel kerkgenoot schappen gehuisvest varië rend van rooms-katholieken en Anglicanen tot Gerefor meerden. De laatste 80 jaar gebruikt de Christelijke Gere formeerde Kerk het gebouw. Ook de maandelijkse Engels talige kerkdiensten van en voor studenten in de stad worden in deze kerk gehou den. De kerk wordt ook veel vuldig gebruikt voor concer ten. De binnenkant van de kerk is in de loop van de tijd diverse keren fors verbouwd om aan de eisen van de tijd te kunnen voldoen. In 2010 is het monumentale orgel in de kerk grondig gerestaureerd. Dit geldt niet voor de buitenkant. De buitenkant heeft voor het laatst in 1950 een grote onder houdsbeurt gehad. Gelet op de loslatende dakleien en vochtproblemen wordt de kerk nu van de nok tot in de fundering onder handen ge nomen: dakleien worden ver nieuwd, loodwerk en dakgo ten worden vervangen en het voeg- en metselwerk van (de) antieke Zeeuwse moppen wordt gerestaureerd. Hiervoor is het noodzakelijk dat de ko mende maanden een steiger en een bouwcontainer aan de zijde van de Nieuwstraat wordt geplaatst. COLOFON DE FAAM advertising.zeeland@ Vj persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 www.de-faam.nl/service T 088-0561595 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Frank Husslage (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 6921 Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde www.persgroep. nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren STRjOC*A MA T" Het afgelopen jaar kwamen er in Zeeland 2600 banen bij en is het aantal bedrijven toegenomen met 1.394. Dat blijkt uit de cijfers van de Regionale Informatie bank Bedrijven en Instellingen Zeeland (Rl- BIZ). Van mei 2016 tot mei 2017 is sprake van een toename van bijna 2600 banen in Zeeland. Dat is een groei van 1,5%. Het totaal aantal banen bedraagt 180.000. Het is voor het eerst in jaren dat het aantal banen in Zeeland weer groeit. In de gemeenten Vlissingen (4,5%) en Reimerswaal (3,6%) is relatief de grootste groei in het aantal banen. In de sec toren productie, distributie en handel van elektriciteit (-200) en de gezondheids- en welzijnszorg (-400) is het aantal banen het meest afgenomen. In de bouwnijverheid (+400), groot- en detailhandel (+800), indus trie (+200), advisering onderzoek en overige specialistische zakelijke dienstverlening (+400), overige zakelijke dienstverlening (+600) en onderwijs (+200) is de grootste stijging van het aantal banen te zien. Jo-Annes de Bat, gedeputeerde economie: "De verbeteringen op de arbeidsmarkt wor den gelukkig steeds zichtbaarder. De grote opgave voor de komende jaren is zorgen voor voldoende arbeidskrachten. Daarin zet ten we stappen met alle partijen. Hoewel de economie aantrekt, blijft een versterking van de economische structuur in Zeeland hard nodig. Overheden, bedrijfsleven en onder wijs in Zeeland hebben de handen ineen ge slagen voor een duurzame economische groei in Zeeland." MePien trap Mèr us \jjat Mietje U&r. JAM kAM 'K UAT zJk J

de Faam | 2017 | | pagina 3