Hypotheekadvies nodig? Wie vertelt een verhaal over Zeeuwse Babbelaar? Kom snel langs voor onafhankelijk hypotheekadvies met keuze uit 8 hypotheekaanbieders SV Walcheren in kwartfinale Succes Van Pa- melen in 2017 Wielrenner van het jaar Nieuwe Burg 19, Middelburg 030-633 30 00 HEEL NORMAAL g -Jl 19 WOENSDAG 27 DECEMBER 2017 VLISSINGFN - In de KNVB be ker district Zuid i van het G-voetbal, de competitie voor spelers die vanwege een li chamelijke en/of verstandelij ke beperking niet aan het re guliere KNVB voetbal mee kunnen doen, is SV Walcheren Gi ervoor het eerst in geslaagd om de kwartfinale van het toernooi te bereiken. De ploeg onder leiding van Jens de Rid der, Stijn van Leeuwen en Paul Mechielsen was thuis met 5-0 te sterk voor W Papendrecht Gi. Door deze overwinning plaatsen de geel-witten zich voor de laatste acht van de KNVB beker district Zuid 1 en duurt het bekeravontuur voort. De datum van de kwart finale staat gepland op zater dag 27 januari 2018. De loting zal nog moeten uitwijzen wie de volgende opponent wordt voor de Vlissingers. MIDDELBURG - De Middel burgse kartcoureur Guillermo van Pamelen (14 jaar) is Ne derlands Kampioen Huurkarts junioren geworden. Bij Indoor Karting Middelburg wist hij ook zijn 6e overwinning van in totaal 11 wedstrijden te be halen. Met een ruime voor sprong in het algemene klas sement kon hij hiermee de titel pakken. Dit jaar waren er 11 wedstrijddagen met 4 races. Er werd gereden op verschil lende binnen- en buitenba nen in Nederland en België. 22 junior deelnemers waren uit heel het land naar Middelburg gekomen om met elkaar de strijd aan te gaan. Op zijn thuisbaan wilde Guillermo de finalewedstrijd proberen te winnen. Hij had al een derma te grote voorsprong opge bouwd in het algemene klas sement dat hij al zeker was van de titel. Hij kwalificeerde alle 4 de races als eerste en won ze allemaal met voor sprong. Hiermee is hij Neder lands Kampioen Huurkarts ju nioren 2017 geworden. In Eindhoven werd hij gehuldigd voor dit kampioenschap, maar ook nog voor twee andere kampioenschappen. Guiller mo was eerder Nederlands/ Belgisch Kampioen GK4 out door - Formula Honda gewor den en 2e bij Dutch Belgium Kart Challenge (DBKC) 2017. In 2018 gaat hij meedoen aan verschillende grote wedstrij den. HEINKENSZANO - Het ant woord op deze vraag wordt op woensdag 27 december tij dens de 5e eindejaarmeeting CydÉmotion gegeven. Kans hebbers bij de wegrenners voor de Theo Middelkamptro fee welke doorgedeputeerde Jo-Annes de Bat wordt uitge reikt, zijn onder andere Timo de Jong, Jarno Mobach Ant- wan Tolhoek, Marco Minaard, Lars Oreel, Shirin van Anrooy en Arjen Poley. Bij de ATB-ers zijn Milan Vader, Tim en Mick van Dijke, Zoe Mulder, en Anne Terpstra kanshebber voor de Bart Brentjes trofee welke door Patrick Tolhoek zal worden uitgereikt. Presenta tor Piet Eversdijk zal met ren ners stilstaan bij hun wieler- jaar. Wij staan stil bij de Zeeuwse wielersuccessen in 2017, met renners en organisa toren wordt er stilgestaan bij hun succes in 2017. Vrijwilli gers, zonder wie organisaties niet kunnen, worden voor het voetlicht gehaald en tevens wordt de vrijwilliger van 2017 bekend gemaakt. Lotto Jumbo ploeg, met Antwan Tolhoek in hun midden, geeft inkijk in hun rennersbus, materiaal wagen en een ploegleiders wagen Chauffeurs van de ren nersbus zullen iets vertellen over hun werkzaamheden. De wagens zijn te bewonderen voorafgaand en tijdens de pauze van het programma. De avond wordt afgesloten met een verloting. De 5e CydÉmo tion wordt gehouden van 09.30 uur -22.30 uur( zaal open vanaf 19.00 uur) in De Stenge aan het Stengeplein in Heinkenszand. GOES - Anthoni Fierloos van het Paard van Troje in Goes is op zoek naar oude verhalen over en blikjes en recepten van de Zeeuwse babbelaar Heeft u nog oude, originele babbelaar blikjes staan en/of herinneringen aan het bakken van de babbelaars? Dan horen Martien Luteijn en Margot Verhaagen graag van u. Zij zijn namelijk een Zeeuws Babbe laar Boek aan het schrijven. Daar hebben ze de hulp van andere Zeeuwen hard bij no dig. Herinneringen, recepten, foto's maar ook oude blikjes die met de babbelaar te ma ken hebben. Dat mogen blik jes van alle merken zijn zoals van Joosse, Van Melle, In den Soeten Inval of natuurlijk van het enige nog bestaande bab belaar bedrijf, JB Diesch. De babbelaar is een echt Zeeuws snoepje met een lan ge historie. Oorspronkelijk maakten de boerinnen de babbelaars met ingrediënten die ze voorhanden hadden op de boerderij; melk, boter, azijn, suiker en suiker. Omdat suiker zo duur was kregen mensen in het eerste kopje koffie een schep en bij het tweede kopje koffie een babbelaar. Die heet ten aanvankelijk spekjes, maar omdat je er zo lekker van bleef babbelen, werd dat algauw een babbelaar. JB Diesch, bak ker in Middelburg, speciali seerde zich in deze boterbab- belaar en begin jaren 20 introduceert hij het blikken trommeltje als verpakking. Dat maakte de boterbabbelaar nog populairder. Op Zuid-Be veland waren er ook bakkers die babbelaars bakten. Veel Zeeuwen hebben een herinnering aan de babbelaar. Om die op te tekenen en ook de diverse Zeeuwse recepten te bewaren, schrijven Luteijn en Verhaagen dit Babbelaar- boek. Eind april 2018 wordt dit boek op de markt gebracht. Reacties zijn van harte welkom op info(3>paardvan- troje.nl S\ Of je nu voor het eerst een huis koopt, in een groter of juist kleiner huis wilt gaan wonen of als zelfstandige een koophuis op het oog hebt. Bij ons krijg je onafhankelijk advies én de hypotheek die het beste bij je past. Of dat nu een hypotheek van ons is of van 1 van de 8 hypotheekaanbieders waarmee we samenwerken. Bel ons of kom langs voor een gratis oriëntatiegesprek. Tijdens dit gesprek hoor je ook hoeveel een persoonlijk advies kost. Een Zeeuws boerinnetje voor de zaak van JB Diesch in 1974 FOTO: JAN SIMONSE

de Faam | 2017 | | pagina 19