Het woord aan raadslid Wim Steketee OFFICIËLE PUBLICATIES Regels jaarwisseling gemeente Middelburg Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen Aanpassen parkeerterrein Oude Veerseweg Gratis parkeren rond feestdagen Wijzigingen ophalen huisvuil Verwijderen en afsluiten afvalbakken Nieuwjaarsreceptie in stadhuis www.middelburg.nl/stadsdichter A MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Betrokkenheid Na een bijna aflopende raadspe riode kijken wij als LPM nog even terug. Wij zijn verheugd dat we u bij een aantal zaken konden betrekken. Een paar voorbeelden: Met behulp van u en ons werden sociale ontmoetingsplaatsen voor jong en oud, zoals de Kinderboerderij en het zwembad in Arnemuiden behouden. Buurtbewoners en wij doen ons best om de Servicebus ook in de wijk Griffioen te laten rijden. Samen met de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland blijft de LPM de ontwikkeling van de Trek- dijk nauwlettend volgen. Dit is dan ook wat we van u, als in woners, verwachten: meedenken, meepraten en uiteindelijk hopen Foto Aart van Belzen dat u met ons mee gaat doen. Daarvoor heeft de gemeente, mede dankzij onze steun, geld beschikbaar gesteld. Helaas is de LPM wat betreft Porthos en Orionis Walcheren nog steeds niet tevreden. Door nog steeds te veel bureaucratie gaat hierdoor te weinig geld naar de doelen waarvoor het bestemd is. Tenslotte maken wij ons zorgen over de mantelzorgers. Deze mensen snakken soms naar een adempauze, maar helpen wij ze wel voldoende? Toch even om bij stil te staan, omdat iedereen vroeg of laat hiermee te maken kan krijgen. Volgend jaar zijn er weer verkie zingen. Ik wens u hierbij veel wijsheid toe. Fijne feestdagen! Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl De jaarwisseling moet een feest zijn, waarbij overlast tot een minimum wordt beperkt. Vernielingen van andermans eigendom en die van de gemeente accepteren we niet. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste regelgeving rondom oud en nieuw in de ge meente Middelburg. Vuurwerk Vuurwerk mag dit jaar verkocht worden op 28, 29 en 30 decem ber aan personen van 16 jaar en ouder. Op zondag 31 december mag er geen winkelverkoop van vuurwerk plaatsvinden. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 december vanaf 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. De politie treedt streng op tegen il legaal vuurwerk. Weet of vermoedt u dat er ergens illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt verhan deld? Meld dit dan bij de politie via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Vuurwerkvrije zone Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om ook dit jaar de Vlasmarkt aan te wijzen als vuurwerkvrije zone. Dit betekent dat er in dit gebied ook tijdens de jaarwisseling geen vuurwerk mag worden afstoken. Voor de handhaving van dit verbod wordt gebruik gemaakt van came ratoezicht. Horeca In de nacht van zondag 31 december op maandag 1 januari mogen alle (niet-paracommerciële) horecabedrijven in de gemeente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Voor het feest Hometown op de Markt is vergunning verleend tot 04.00 uur om muziek in de tent te draaien. Brommer rijden - aangepast gedoogbeleid Volgens de landelijke verkeerswet- geving is het niet toegestaan om op een brommer zonder uitlaat te rijden. Binnen de gemeente Mid delburg wordt in Arnemuiden op zondag 31 december vanaf 13.00 uur, en niet meer vanaf zonsop gang, het rijden op een brommer zonder uitlaat gedoogd. In de rest van de gemeente Middelburg is dit niet toegestaan. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt binnen de gemeente Middelburg in Arnemuiden op 31 december te hard rijden op een brommer of scooter op de Stei- gerweg niet gedoogd. De politie zal hier optreden tegen snelheids overtredingen. Zondagsrust Oud en nieuw valt dit jaar op zon dag en maandag. Er zijn mensen die vanuit hun geloofsovertuiging de zondagsrust respecteren. Wij verzoek u namens hen hier reke ning mee te houden. Vragen? Voor vragen of opmerkingen, kan contact worden opgenomen met het cluster openbare orde en vei ligheid van de gemeente Middel burg, bereikbaar via telefoonnum mer (0118) 67 54 17. kunt hier ook terecht voor meldingen over het bezit van illegaal vuurwerk. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op maandag 25 en dinsdag 26 december. Op nieuwjaarsdag maandag 1 januari zijn de balies ook gesloten. Op maandag 8 janu- Het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg is per 18 december 2017 uitsluitend bestemd voor personenauto's. De bestaande vijf camperparkeerplaatsen op dit par keerterrein komen te vervallen, en er worden twaalf nieuwe camper parkeerplaatsen aangelegd op de bestaande asfaltstrook naast het parkeerterrein, tussen het pand Cycle Hub en de groenstrook. De campers kunnen vanaf de rijbaan de haakse camperparkeerplaatsen in- en uitrijden. Niet meer overnachten in campers op de locaties Oude Veerseweg, Hof van Tange en Kanaalweg Per 1 januari 2018 wordt het over nachten in campers op de locaties Oude Veerseweg, Hof Tange en Kanaalweg niet meer toegestaan. Overnachten in campers is wel De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid. nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Bogardstraat 27, Luteijnstraat, Mansfeld- straat en Schorerstraat te Arnemuiden, Oostslraat5, Sint Janstraat 3 D, Waalstraat 1 Verleende omgevingsvergunnin gen Diamant 22, Heerlijkheidsweg 13, Nederstraat 29-31Park Veldzigt 31 Sint Jorisslraat 5 Kennisgeving verlengde beslistermijn Seissingel 86 Vuurwerkvrije zone (definitieve besluitvorming) aanwijzen Vlasmarkt, toepassen camera toezicht Verkeersbesluit Oude Koudekerkseweg tussen huisnummer 19 en aansluiting met Nachtegaalstraat (Parkeerschijfzone) Vaststelling Evenementenkalender 2018 Vanaf vrijdag 22 december tot dinsdag 2 januari is het parkeren in Mid delburg gratis. Ook kan er in diezelfde'periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Het huisvuil van maandag 25 december (Eerste Kerstdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 23 december opgehaald. En het huisvuil van dinsdag 26 december (Tweede Kerstdag) wordt vier dagen later, zater dag 30 december, opgehaald. Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op zaterdag 6 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners/Afval/Ophaaldagen huisvuil. ari gaan de gemeentelijke balies in het stadskantoor open om 10.00 uur. Om vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnen stad rond de feestdagen te voorkomen wordt een gedeelte verwijderd of afgesloten. De afvalbakken in de parken zijn al verwijderd. In de week van 1 januari worden deze weer teruggeplaatst. De afvalbakken in de winkelcentra worden vrijdag 29 december afgeslo ten of weggehaald. Op dinsdag 2 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad worden op zaterdag 30 december afgesloten en worden op dinsdag 2 januari weer opengezet. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Indien nodig worden deze extra geleegd. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststofafval af van zaterdag 30 december 15.30 uur tot maandag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse textielcontainers worden donderdag 28 december tot donderdag 4 januari afgesloten. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval en de kunststof afvalcontainers die te openen zijn met een sleutelhanger of afvalpas blijven voor de gebruikers geopend. toegestaan op de in de omgeving gevestigde campings. Voor uitsluitend het parkeren van campers zijn camperparkeerplaat sen beschikbaar op de Kanaalweg (tijdelijk voor 1 a 2 jaar), op het Hof van Tange (voor campers met een lengte van maximaal 6 m) en op de Oude Veerseweg. Zaterdag 13 januari houdt het gemeentebestuur van Middelburg zijn nieuwjaarsreceptie in het stadhuis aan de Markt. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom. De receptie duurt tot 18.00 uur. Rond 17.00 uur houdt burgemeester Harald Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak. gggSMRiRflifl

de Faam | 2017 | | pagina 9