Leuke ontmoetingsdag op de markt Droom wordt waar kerstpakket Enthousiaste Nayla zoekt een dito thuis Kersthuis in Vlissingen WIJ ZIJN HEl^, Gezellige winterfair 5 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 Middelburgse kerstpakketten De markt in Middelburg staat vol met foodtrucks ven. Tussen de optredens, straatartiesten en attr De werknemers van Zorgstroom. Arduin en Orionis kregen dit bonnenboekje als kerstgeschenk. Met de bonnen in dit boekje kunnen ze bij lokale ondernemers een cadeau uitkiezen. FOTO: MARIT JANSEN VAN GALEN STOUTE SCHAATSEN Ook zin om de stoute schaatsen aan te trekken en een rondje ouderwets te zwieren op de schaatsbaan? De openingstijden van de ijspretmachine zijn te vinden op de website Zeelandhoudtvanschaatsen.nl MIDDELBURG - Deze kerst markt wordt 'de ontmoetings dag' genoemd. Medewerkers en vrijwilligers kunnen bij meer dan negentig lokale on dernemers een kerstgeschenk uitzoeken. Een samenwerking tussen Zorgstroom, Stichting Arduin, Orionis Walcheren, Vita Event en Wij zijn De Stad Middelburg. Een gezellige dag waar je als werknemer kunt rondsnuffelen tussen de heer lijk geurende foodtrucks. Col lega's komen samen en genie ten van een hapje en een drankje in de tenten van de cafés op de markt. Cadeau Dit jaar mogen werknemers bij alle deelnemende onder nemers een kerstgeschenk uitkiezen. Dit kon op vrijdag 15 december, voor de werkne mers die deze dag niet konden kiezen, is er de mogelijkheid tot eind januari iets moois uit te zoeken. 'Er hangt een gezel lige sfeer,' vertelt een werkneemster van Zorg stroom. 'Het is leuk om aan het einde van het jaar een ca deau uit te kiezen, als belo ning voor je inzet.' Glijden Terwijl 'Jingle Bells' op de ach- KAMPERLAND De kinderen deden mee aan de ontwerp wedstrijd van de Koos Konijn Foundation, een initiatief van Roompot Vakanties.Ruim tweeduizend basisschoolleer lingen deden mee aan de competitie, waarbij ze het va kantiehuis van hun dromen mochten ontwerpen. In het winnende model kunnen Algelopen vrijdag 15 december hebben alle drie de teams van Neha- lennia SSG, die meededen met de regiofinale van de First Lego League in de HZ University of Applied Scien- tergrond te horen is, konden de kinderen op Plein 1940 glij den van een sneeuwwitte tu behelling. Met een band glijd je de heuvel af, winterpret voor jong en oud. Deze helling is neergezet door Vita Event. Winterstad Middelburg staat dit jaar in het teken van Middelburg Winterstad. De markt is ver sierd met houten blokhutten, kerstbomen en sfeerlichtjes. Met een glaasje wijn, oester of winterbiertje konden mensen genieten van verschillende soorten live-muziek. Bezoe kers maakten een praatje met elkaar, er werden foto's ge maakt van de knusse kerststal en van de schaatsbaan werd pok goed gebruik gemaakt. Iedereen welkom Zllfs gepensioneerden kon den een kerstgeschenk uitzoe ken. 'Het was beter georgani seerd dan afgelopen jaren. Het is vooral heel leuk dat er veel winkels mee doen. Hierdoor is er genoeg keus. Je hoefde je munten niet in een keer op te maken, dus ik kan nog even nadenken over mijn cadeau,' lacht een gepensioneerde werknemer van Arduin. Er was buitenom de tenten op de markt veel meer te doen. Werkenden en gepensioneer de zien elkaar op zo'n dag op eM andere manier. 'De sfeer is gered en ik ben blij dit met mijp collega's te delen. Je hebt anaere gesprekken. Het gaat een middagje niet over het straks jaarlijks ruim duizend gezinnen die te kampen heb ben met ziekte en financiële problemen gratis op vakantie. De winnende leerlingen zaten woensdag 13 december nog nietsvermoedend in de klas toen ze werden overvallen door Roompot-mascotte Koos Konijn en twee afgevaardig den van de gelijknamige ces, een beker in de wacht gesleept. Van de 23 deelne mende teams uit heel Zeel and wist Team First Bubble op alle onderdelen te scoren en werd daarmee eerste van Zeeland. Team Kameel werd werk,' vertelt een groep en thousiaste vrouwen. Middel burg wordt goed op de kaart gezet. De sfeer in de stad is ontzettend goed .mensen zijn vrolijk en genieten van de winterse omgeving. Markt Middelburg Winterstad is niet compleet zonder Winter- markt. Daarom organiseert Stichting Evenementen Mid delburg (SEM) in samenwer king met de omliggende hore ca een aanvullende Wintermarkt op plein 1940 van veertien tot en met ze ventien december. foundation. In de klas kregen zij een beker overhandigd en wonnen ze een volledig ver zorgd feest inclusief dj, eten, drinken, activiteiten en ver voer, op één van de vakantie parken van Roompot Vakan ties. Ook mogen de kinderen een gezin nomineren dat als eerste het toekomstige goede- doelenhuis mag uittesten. De jonge ontwerpers bedachten een soort boomhut. Door de woning op palen te zetten is er een speelparadijs onder het huis gecreëerd, zodat bij slecht weer nog steeds buiten kan worden gespeeld. een goede tweede. Deze twee teams gaan door naar de Benelux finale in Leeu warden op 1 februari 2018. Het derde team van Neha- lennia kreeg de beker voor beste Projectpresentatie. VROUWENPOLDER - Van daag, woensdag 27 decem ber, en morgen, donderdag 28 december is er een Vrouwenpolder weer een gezellige winterfair. Deze fair is op het dorpsplein bij de kerk en duurt beide da gen van 12 tot 19 uur. Op deze markt staan kraam pjes, is er levende muziek en er is een leuke winter- bar met een winterse hap en uiteraard glühwein. Hoewel deze markt pas na de kerstdagen gehouden wordt, is alles uiteraard nog steeds in kerstsfeer. OOST-SOUBURG - De voor stelling Ben ik een Zeeuw? en de documentaire Freeks Ne derland van Freek de Jonge worden komend weekend uit gezonden bij Omroep Zeel and. Op zaterdag 23 december is er om 20.10 u en om 22.10 u een speciale uitzending. VLISSINGEN Nayla is een leuke enthousiaste hond van aard, maar soms kijkt ze door omstandigheden even de kat uit de boom. Dat heeft ieder een wel eens tenslotte. Nayla woont tijdelijk in het Vlissing- se dierenasiel en de mensen VLISSINGEN - Na het door slaande succes van hun acties tijdens de afgelopen sinter klaasperiode, verzorgen de leerlingen klas 3 Dienstverle ning en Producten van de CSW Bestevaêr uit Vlissingen een dezer dagen een Kersthuis. Welkom Het Kersthuis is gevestigd in een voormalige kledingzaak aan de Walstraat 47. Op zater dag 23 en zondag 24 december zijn kinderen vanaf 12.00 uur welkom in het huis. Terwijl de ouders inkopen doen kunnen de kinderen kleuren en knut selen. Verder zal er een kerst film gedraaid worden. daar zoeken nieuwe eigena ren voor haar, die lekker met haar aan de slag gaan en haar positieve energie uitbreiden. Dierenasiel Walcheren,- Maanweg 5,4382 MZ Vlissingen, 0118-613579 Gezelligheid Afgelopen weekend werden er vanuit het Kersthuis al koekjes uitgedeeld aan het winkelend publiek in de Vlis- singse binnenstad. Volgend weekend is de binnenstad van Vlissingen volledig in kersts feer met onder andere de kerstmarkt. In de binnenstad lopen ook Kersthulpjes die het winkelend publiek een ver snapering aanbieden. Verder komt de Kerstman regelmatig langs. Actuele informatie is te lezen op de Facebookpagina van het Sinterklaashuis. De leerlingen uit groep 8 van basisschool De Kirreweie uit Burgh-Haamstede mogen zich de beste droomhuis-ontwer pers van het land noemen. De vakantiewoning die de kinde ren ontwierpen voor een speciale wedstrijd van Roompot Vakanties is namelijk vandaag tot landelijke winnaar uitge roepen en wordt bovendien echt gebouwd.

de Faam | 2017 | | pagina 5