Aan het werk tijdens de feestdagen fci 33 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 De sfeer op de werkvloer is goed Terwijl de meeste mensen met Kerst genieten van vrije dagen en gezellig met familie aan het kerstdiner zitten, gaat voor anderen het werk gewoon door. Zonder deze mensen zouden de feestdagen niet eens door kunnen gaan. VLISSINGEN - Voor de een zijn de feestdagen de drukste peri ode van het jaar en voor de ander juist rustiger. Voor Klarie van der Boom (51), zorgkundi- ge coach bij stichting Sjaloom Zorg in Dirksland, zijn de feestdagen een moment om extra aandacht te besteden aan cliënten. 'Sjaloom Zorg is een stichting die mensen met een handicap of een licht ver standelijke beperking onder dak biedt. Waar ik werk wo nen jong volwassenen,' legt Klarie uit. Een aantal bewo ners gaan met de kerstdagen naar huis om bij hun familie te zijn. Dit jaar gaat Klarie met de bewoners, die niet naar fami lie gaan, steengrillen. 'Het fij ne aan deze dagen is dat ik extra aandacht kaan geven, omdat er een klein clubje op de woonvoorziening blijft heb je meer een op een moment jes. Ik gun de bewoners een gezellige en relaxte Kerst.' Eten Voor Alexander Boonman (43), Chef-kok bij de Schouwse Hoeve in Burgh-Haamstede, is het alles behalve rustig. Het restaurant zit vast aan drie parken van Landal. Het is er het hele jaar druk, maar met Kerst is het net iets anders. Mensen krijgen de eerste Kerst een kerstmenu a la carte voorgeschoteld en tweede Kerst kunnen de eters genie ten van een uitgebreid kerst buffet. 'Ik werk altijd met Kerst, de laatste keer dat ik niet werkte met de feestdagen was in 1998,' lacht Alexander. 'In de horeca wordt er, zeker van het keukenpersoneel, ver wacht dat ze werken met Kerst. Het is altijd een drukke periodeGelukkig vind ik wer ken met de feestdagen leuk!' De sfeer rond Kerst is volgens Alexander veel gezelliger en meer ontspannen. 'De men sen zijn in een andere stem ming. Zeker tweede Kerst als ik tussen de mensen loop krijg ik daar veel van mee. Dan word je regelmatig aange sproken en krijg je compli menten of feedback op het eten, dat is altijd fijn om te horen.' Taxi Dan is het moment daar dat iedereen heerlijk gegeten en gedronken heeft en aanstalten maakt om naar huis te gaan. De meeste mensen nemen tij dens de feestdagen een alco holische versnapering en dan is het niet verstandig om zelf naar huis te rijden. Dan bel je Ati Kleinhuis (53), chauffeuse bij Taxi Centrale Renesse. 'Ik heb vanuit de centrale mijn vaste auto. Ik heb veel vaste ritten, denk aan ziekenhuisrit- ten of naar vliegvelden. Deze gaan tijdens de feestdagen gewoon door. Met Kerst zijn er extra straatritten, omdat men sen naar familie en lekker uiteten gaan,' vertelt Ati. Voor de chauffeuse zijn Kerst en Oud en Nieuw de drukste pe riode op het gebied van straat- ritten. 'Ik werk heel graag met Kerst, mensen zijn in een fees telijke stemming en dat is an ders dan mensen die naar een ziekenhuis gereden moeten worden.' Toch rijdt Ati graag de ziekenfondsritten. 'Ik wil graag een verschil maken tij dens zo'n rit. Ik luister naar de mensen en probeer een rit fij- ner;te maken, zeker met de feestdagen. De menselijke kant vind ik heel belangrijk.' Ati geeft haar klanten rond de feestdagen een persoonlijke kerstkaart. Geboorte Dit persoonlijke tintje is voor Judith van Dierendonck (42), verloskundige bij verloskundi genpraktijk Walchers Wonder, ook belangrijk. 'Een baby die geboren wordt met Kerst is heel bijzonder. De sfeer die er omheen hangt is ontzettend mooi. De achterliggende ge dachte van 'het Kerstkind', een Werken met de feestdagen is voor veel mensen vanzelfsprekend. Het beroep dot zij uitvoeren gaat dag en nacht door. Zo lang de sfeer goed is op de werkvloer is werken met Kerst niet zo erg. 'Mensen moeten met blijde gezichten en volle buiken naar huis gaan. - Alexander Boonman nieuw leven op aarde. Dit heb je tijdens het werken niet door, dat besef dat we iets moois hebben meegemaakt komt pas later. Dit jaar wordt er aan de kersverse ouders een rompertje gegeven met My First Christmas er op. De rompertjes worden gegeven aan de mensen die de week voor en tijdens Kerst bevallen. Het persoonlijke tintje is voor Judith erg belangrijk, vooral omdat je heel erg betrokken bent bij de ouders. Sfeer Voor de vier werkenden is de sfeer rond de feestdagen erg belangrijk. Allen vullen dat in op hun eigen manier. Ook al kunnen ze deze dagen niet bij familie of vrienden zijn, toch is het sfeertje op het werk goed MAIL DE REDACTIE en vinden ze het alle vierniet erg om met Kerst of Oud en Nieuw te werken, leder jaar zijn de feestdagen anders, toch worden er een aantal tra dities in eren gehouden. Zo versiert Ati ieder jaar haar auto en probeert ze sfeer te brengen gedurende de rit. Chef-kok Alexander hoopt dat de Kerst, zoals de afgelopen twintig jaar, perfect verloopt. 'Mensen moeten met blijde gezichten en volle buiken naar huis gaan.' Versiering Deze dagen zijn anders en daarom wordt er extra reke ning met elkaar gehouden. Klarie houdt rekening met de wensen en ideeën van haar cliënten. Er zijn bewoners die niet tegen drukte van familie thuis kunnen. 'Er is een jonge meid die het fijn vindt om met een kopje thee, in haar huis pak, een lekkere kerstfilm te kijken op de bank. Dat is pri ma. Ik probeer de woning te versieren en een huiselijke, gezellige sfeer te creëren.' Ook de praktijken in Middelburg, Oost-Souburg en Vlissingen van Walchers Wonder zijn ex tra aangekleed. Judith: 'Er staan een aantal kerststukjes om de praktijken wat gezelli ger te maken als de mensen op spreekuur komen.' Succes Gelukkig zijn er mensen die bereid zijn te werken met Kerst. Zonder deze mensen kan er niet gegeten, bevallen of genoten worden. De redac tie wenst iedereen die aan het werk is tijdens de feestdagen, veel succes! Heeft u ook een bijzonder verhaal of foto tijdens de feestdagen? Wilt u dit graag met de lezers delen? De redactie is erg nieuwsgierig. Laat het ons weten via redactie.faam@persgroep.nl Klarie van der Boom is werkzaam bij Sja loom Zorg in Ouddorp. Deze organisatie biedt mensen met een beperking zorg, on dersteuning en advisering. Bij Sjaloom Zorg staat de dient centraal een is het belangrijk om met de feestdagen een goede sfeer te creëren. Het streven van de organisatie is om cliënten zoveel mogelijk de regie over hun eigen leven te laten voeren. Sjaloom Zorg staat naast mensen op basis van een christelijke levensvisie. De vraag van de di ent staat centraal, zeker met kerst. Rust en gezelligheid creëren rondom de feestdagen. Ati Kleinhuis is chauffeuse bij Taxi Centrale Renesse. Met de kerstdagen zonder zorgen in de auto stappen en een gezellige rit rijden is haar doel. Taxi Centrale Renesse biedt ver schillende ritten, van groepsvervoer tot za kelijk vervoer. De centrale rijdt ook met 8-persoons taxibussen en touringcars. TCR vervoert dagelijks honderden reizigers van hun woonadres naar school en instelling. De chaffeuse rijdt door heel Nederland en zorgt er voor dat mensen met een goed gevoel de Taxi verlaten. Voor stijlvol reizen ben je bij Taxi Centrale Renesse aan het goede adres. Judith van Dierendonck is verloskundige bij Verloskundigenpraktijk Walchers Wonder. Het team van de verloskundigenpraktijk streeft er naar om mensen op een professi onele, betrokken en persoonlijke manier te begeleiden. Een geboorte is in het algemeen heel bijzonder. De achterliggende gedachte en de sfeer maakt de bevalling met kerst extra mooi. Op de foto is Judith te zien met het kerstgeschenk dat aan de ouders wor den gegeven. Een rompertje met 'My First Christmas'. Extra persoonlijke aandacht is voor Walchers Wonder erg belangrijk. Alexander Boonman is Chef-kok bij de Schouwse Hoeve in Burg-Haamstede. Een divers restaurant Waar gewerkt wordt met de meest verse producten. Naast a la carte kan er ook gegeten worden van een barbe cue, kunnen pizza's uit een Italiaanse over worden afgehaald en is er een cafetariage deelte. Met de kerstdagen kan er genoten worden van een kerstmenu en een kerst buffet. Benieuwd wat er met kerst op het menu staat? Bekijk de website

de Faam | 2017 | | pagina 33