Lekker uit met Kerstmis Brief aan het verleden Hotel Duimust Oudejaars Bike Ride Frits Simonse toernooi Doop een bitterbal maar 1 keer in de mosterd. Eet niet teveel waarvan je uit je mond gaat ruiken Andere Kerstnacht in Oostkapelle wmÊË MMBM Het station COLUMN 19 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 WALCHEREN SPORT MIDDELBURG Zeelandfiets. nl wil het wielerjaar 2017 fiet send afsluiten op zaterdag 30 december. Tijdens een fiets tochtje op de mountainbike, racefiets of sportfiets werken de toerders in een ontspannen sfeer de laatste kilometers af van 2017. De fietsers verzame len vanaf 9-30 uur bij Cycle Hub aan de Stadsambachts- weg 6 in Middelburg. Om 10.00 uur start de rit met een afstand van 35 km over ver harde wegen op Walcheren. De route voert naar Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Buttinge. De fietsers zullen begeleid worden door een volgauto. De tochtleiding zal een gematigd tempo aanhou den zodat alle deelnemers op een leuke en sociale manier hun fietsjaar kunnen beëindi gen. Na aankomst rond 11.30 uur gaan de fietsers naar Cycle Hub voor een hapje, een drankje en oliebollen. Er is dan gelegenheid om te netwerken in wielersfeer. De organisato ren zullen op 30 december en kele neven activiteiten pre senteren in Cycle Hub: De deelnemers kunnen inhaken op een speciale winteraktie van Cycle Hub op een onder houdsbeurt van de fiets zit een forse korting. Op zaterdag 30 december kunnen afge dankte wielerspullen ingele- *EN verd worden bij Cycle Hub aan de Stadsambachtsweg op be drijventerrein Ramsburg. KOUDEKERKE - Op zaterdag 23 december organiseert Voetbalvereniging VCK het jaarlijkse Frits Simonse voet baltoernooi, bedoeld om op een leuke en sportieve manier geld in te zamelen voor een goed doel. De vorige jaren ging de opbrengst van dit toernooi naar de Walcherse editie van Serious Request, dit jaar wil VCK de opbrengst do neren aan de Stichting Kinder Diabetes Zeeland. Naast de voetballeden van VCK is deze keer ook de jeugd van de basisscholen 't Klinket en De Sprong van" harte uitge nodigd om mee te doen aan dit toernooi. Hiertoe is beslo ten omdat er ook kinderen op Koudekerke zijn met diabetes. We willen als vereniging op dit dorp ons steentje bijdragen om diabetes een halt toe te roepen. Het programma zal deze keer dan ook de gehele dag duren. In de ochtend wordt er vanaf 09.00 uur afgetrapt voor de leeftijdscategorieën van 6 t/m 16 jaar. Het ochtendprogram ma wordt rond 12.00 uur afge sloten met een prijsuitreiking. In de middag zal er vanaf 13.00 uur het bekende senioren- toernooi zijn. Naast VCK- teams zijn ook de andere regi onale voetbalverenigingen uitgenodigd. Aanmeldingen zijn nog steeds van harte wel kom. Er wordt gespeeld met het 7x7 systeem en er wordt een bijdrage van 1 euro p.p. Beste Michiel de Ruyter, Soms heb ik het gevoel dat mijn genera tie gewoon wat minder helden voort brengen kan. Niet vanwege de gebrui kelijke redenen: ik ben niet anti-videogames, anti-smartphone of anti-Netflix, maar omdat we wel erg.. tja, erg van de lijstjes worden. Scroll eens voor de lol door een willekeurige nieuws- website of online magazine (jep, hier doorbreek ik de vierde wand, want ik weet heus wel dat er mensen meelezen - toch op zijn minst de AIVD) en je ziet ze: '5 manieren om af te vallen', '6 zinnen die een slager nooit wil horen', '8.3 Bekende Nederlan ders die part-time beroemd zijn'. Tuurlijk, het internet is een gigantische bron van informatie, maar je kunt het ook overdrijven. Zo las ik deze week een artikel over hoe je je moet gedragen tijdens de bedrijfskerstborrel. Met handige tips als 'ontspan, maar laatje niet helemaal vollopen. Doop een bitterbal maari keer in de mosterd. Eet niet teveel waarvan je uit je mond gaat ruiken'. Zo zo, baanbrekende inzichten hoor! Als we dat soort tips nodig hebben, snap ik wel dat we de lat niet zo hoog moeten leggen. Aan de andere kant: ik las ook over kerstkoekjes-acties in Koude kerke, over een gezellige win- termarkt in Domburg die men samen organiseert en hoe ac tief het Leger des Heils is in Middelburg. Scholieren advi seren bedrijven in Goes over het opwekken van getijden- energie, jongeren zetten zich massaal in voor Serious Re quest. Dus vraag ik me af: is mijn beeld dan vertekend, of valt het allemaal wel mee? Hoe kom je daar achter? Dat lees je in mijn volgende brief, getiteld: '15 manieren om ach ter antwoorden te komen op vragen die columnisten zelf nooit beantwoorden'. Ook kunnen bedrijven kunnen OOSTKAPELLE - Op zondag avond 24 december is er in de Protestantse Zionskerk aan de Duinweg in Oostkapelle vanaf 23.00 uur een Kerstnacht dienst, met medewerking van het Projectkoor Nieuw Lied boek onder leiding van Stoffe- lien Cool, die ook solo zal zin gen. Om 22.50 uur begint de opwarming met bekende kerstliederen. Daarna volgt een bijzondere Kerstnacht dienst, anders dan elders: een dienst geïnspireerd door de 'Messiah' van Georg Friedrich Handel - met Bijbellezingen en liederen uit het Liedboek. Voorganger is ds. Flip Beuken horst. Na de kerstnachtdienst wordt om middernacht en be geleid door blazers van Cres cendo in de buitenlucht het bekende Ere zij God gezongen. Grand dessert 5 gangen Kerstmenu 2017 €47,50 Ceviche van tonijn/gravlax zalm/avocado crème/ gemarineerde komkommer/oosterse dressing Carpaccio /vulling van olijven,avocado en knoflook/ crème van pijnboompitten/koekje van parmezaan Tartaar van paddenstoel/carpaccio van ge marineerde knolselderij/parmezaan/croutons/ truffelmayonaise Licht gebonden andijviesoep/parmezaan Heldere wildbouillon/paddenstoelen Spoom van mango ijs met een mousserende wijn omgeven Hertenbiefstuk/eendenborst/gemarineerd buiks- pek/saus van rode port-speculaas Zeeduivel/zalmfilet/Argentijnse gamba's'/Ma- rokkaanse kruiden Pizza van gegrilde aubergine/gepofte paprika/kroketje van brie/knoflook-honing s Heerlijk Grieks eten tijdens kerst! POSEIDON KERSTBRUNCH 1e EN 2e KERSTDAG 2017 25 26 december van 11:30 tot 15:00 uur Selectie van de brunch; - Verse soepen - Uitgebreide visschotel - Diverse luxe broodjes - Diverse soorten beleg - Warme gerechten - Apart dessertbuffet! - Diverse kindergerechten Prijs: tot 12 jaar; €15,00 Vanaf 12 jaar; €23,50 Kerstschotels Rustauratie het station biedt u tijdens de feestdagen heerlijke koude vis- en vlees schotels Van 17,50 tot 22,50 euro per persoon De formulieren om de schotels te bestellen liggen in ons restaurant, u kunt ook via de email of telefonisch bestellen. Wij zijn te bereiken via telefoon 0118-465909 of email: info@rustauratiehetstation.nl Bestellen kan uiterlijk t/m donderdag 21 december voor de kerstdagen en uiterlijk t/m 29 december voor oud en nieuwjaar. Uw bestellingen kunt u op 25/12, 26/12 en 31/12 ophalen tussen 11:00 en 13:00 uur. Gesloten van 24 december t/m 2 januari. U bent van harte welkom bij het gezellige Poseidon. A la carte eten met een uitgebreide keuze aan heerlijke vis en vlees gerechten. 1e ronde van 16:30 - 20:00 2e ronde van 20:00 - 23:30 Uitsluitend telefonisch reserveren 0118-415103 Tot ziens tijdens de Feestdagen! Wel even reserveren!! Strandpaviljoen Panta Rhei Nollehoofd 1 (Nollestrand) 4384 LT Vlissingen Tel: 0118 419346 www.strandpaviljoenpantarhei.nl Grieks Restaurant Poseidon Zeilmarkt 22, Vlissingen Tel: 0118-415103 www.restaurant-poseidon.nl Rustauratie het Station Stationsplein 5 Vlissingen Tel: 0118-465909 www.rustauratiehetstation.nl Hotel Restaurant Duinlust Badhuisweg 28, DOMBURG Tel: 0118-582943 www.hotelduinlust.nl

de Faam | 2017 | | pagina 19