De boekwinkel is een theater, een plek van de verbeelding HET MOOISTE •j http://koudekerke.intratuinvuurwerk.nl Kerstdiner op de Jozefschool mm intratuin 17 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 sr/predikant Jan de Vlieger nam de deze 100 dagen en hoe ziet hij del? Jan is geboren in Zierikzee waar hij tot zijn 18e woont. Hij volgt de mid delbare school in Goes en kan zich nog de lange stoet met auto's herinneren tijdens de opening van de Zeelandbrug in 1965. Zijn brede interesse bracht hem naar de Pedagogi sche Academie in Middelburg. Daar leert hij zijn vrouw Geer- truida Hettema kennen. Kees Flipse, een klasgenoot van Jan, omschrijft Jan als een vriendelijke, betrokken stu dent. Eigenschappen die hij nog steeds uitstraalt. Jan be sluit theologie te gaan stude ren in Brussel.Zijn eerste ge meente is een dorpje in Drenthe. Hij is daar 13 jaar ge bleven en vertrekt dan naar het Brabantse Vught waar hij ook 13 jaar verblijft. Jan: "Als ik 13 jaar in de Drvkkery heb ge werkt, ga ik met pensioen." 100 dagen Jan: "Ik ben nog niet klaar met mijn kennismakingsrondje. Zo moet ik een keer in de keuken staan en gaan uitserveren." Jan is een boekhandelaar met een missie: de winkel continu eren en nog beter maken. Ik zie de winkel als een theater: in de entree ontvang je de eerste informatie met tijd schriften, je krantje en toeris tische informatie. Vervolgens ga je naar de foyer waar je je jas uittrekt voor een kopje kof- MAAR VAN DE MIDDELBURGERS" fie bij de bar of op het binnen plein en dan kom je in de win kel van de verbeelding. Jan: "Je gelooft het of niet; afrekenen krijg je snel onder de knie, maar uitleg geven aan een product is moeilijker. Daarom noem ik al mijn medewerkers specialisten, ieder op zijn/haar eigen afdeling. Zolang je die """V- -***- 'f.i "^1 r-fr *- gy*» Directeur/eigenaar van de Drvkkery Jan de Vlieger (r) staat bij wijze van kennismaking met de héle winkel zelf achter de kassa. Foto: Theo Rietveld kennis in huis hebt, waarborg je kwaliteit." Toekomst Ik word vaak door mensen aangesproken met de opmer king: de winkel blijft toch wel hetzelfde, hij is van ons. Toch zullen er dingen veranderen. Jan wil graag meer filosofie boeken, diversiteit in activitei ten. Het laatste heeft hij on langs ingevoerd: een talkshow op vrijdagmiddag. Jan: onder wijzer, uitgever, predikant en boekhandelaar: hij is het nog alle vier. Op termijn denkt Jan de Vlieger dat er meer met de andere Zeeuwse boekhandels moet worden samengewerkt: "We hebben elkaar als boekhandelaren nodig." Ook de samenwerking met de Tourist Shop zou van Jan nog heel lang mogen duren. VLISSINGEN Op de Jozef school in Vlissingen wordt donderdag 21 december iets bijzonders georganiseerd. Het is namelijk zo dat de groepen 7 en 8 van de St. Jozefschool in Vlissingen de afgelopen we ken druk bezig zijn geweest met het project Voeding van de methode Alles-in-1. Omdat dit precies zo rond het kerstdi ner uitkwam, hebben de leer krachten en leerlingen samen bedacht om dit te combine ren. Ze zullen deze donderdag van 16.00 uur tot 18.00 uur de deuren openen van hun res taurant Christmas Dreams in de groepen 7 en 8 voor alle ouders van deze twee groe pen. Dit houdt in dat erzo'n 60 gas ten worden verwelkomd in het restaurant. De leerlingen eten zelf niet mee maar zor gen er voor dat het restaurant draaiende wordt gehouden. Zo zullen er obers, serveer sters, managers, chefkoks, hulpkoks, afwashulpen, gast heren- en vrouwen et cetera aanwezig zijn om de ouders een fijn kerstdiner te bezor gen. De afgelopen weken is ieder een op de Jozefschool al druk bezig geweest met koken, oe fenen van de rollen, maken van de decoratie voor in het restaurant en alles wat erbij komt kijken en nu is het alleen nog wachten op de Grote Dag. Cool Bastards Goedkoopste Thunderking van Nederland: 100 stuks 74.39

de Faam | 2017 | | pagina 17