Jeans Inn VLISSINGEN GAAT VERBOUWEN Sterrenkunde bij de ZVU Wonderlijk winterdorp Puzzelrit De Zeeuwen Westkapelle aan de tafel Oberufer kerst in de Abdij Een Bachje vol met stro Kerstliederen van toen - Jeans Inn in Vlissingen gaat Kom shgppen tijdei en krijg tot jOc De hele winkel móét leeg. Ook in onze andere fi Ons goede voornemen? Jouw ulti een nog mooiere, c in het nieuwe jaai 15 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 MIDDELBURG De ZVU ver zorgt vanaf 8 januari, samen met de Volkssterrenwacht Phillipus Lansbergen, een ba siscursus Sterrenkunde. De Sterrenwacht is onlangs ver huisd en heeft een prachtig onderkomen gevonden in de Helm 3 (achter het oude stad huis). Bij de cursus horen daardoor nu ook een rondlei ding door dit mooie gebouw en het nieuwe museum. In 6 lesavonden krijgt u antwoord op vragen als: is de zon een ster? Hoe groot is het heelal? Hoe is het zonnestelsel ont staan? Waaruit bestaan de ringen van Saturnus? Hoeveel sterren zijn er en hoeveel ster renstelsels? Wat is een licht jaar? Is er leven in het univer sum? Deze boeiende cursus geeft u een geweldig inzicht in de wereld om u heen. Ook de praktijk wordt niet vergeten. Bij helder weer worden er te lescopen buiten gezet en kunt u met eigen ogen de schoon heid van de sterrenhemel zien. De cursus gaat op maan dag 8 januari van start en wordt gegeven bij de Sterren wacht, Helm 3, in Middelburg. Er zijn nog plaatsen vrij!! Aan melden kan bij de Zeeuwse Volksuniversiteit, tel. 0118 - 634800 of via www.volksuni- versiteitzeeland.nl/algemeen/ sterrenkunde/ Vrijdag 29 de cember van 12.00 tot .20.00 uur is het centrum van Dom burg omgetoverd tot een heus wonder winterdorp. Hier kan iedereen de winterse sfeer proeven en opsnuiven. Wan neer u over de wintermarkt struint, wordt er ook zeker aan de inwendige mens gedacht. Zo staan er tal van kraampjes met heerlijke versnaperingen, een oliebollenkraam en na tuurlijk ontbreekt de glühwein ook niet op deze dag. Ook de kinderen kunnen ge nieten tijdens deze winter markt, want deze dag zijn er leuke winterse kinderactivitei ten. En uiteraard ontbreekt op deze dag ook het Domburgsch Draaiorgel niet. Op de zater dag na de Wintermarkt laat Time Out'Brazz band van zich horen in het centrum van Domburg. Zij spelen die dag van 13.30 uur tot 17.30 uur. BIGGEKERKE Op tweede Kerstdag, 26 december, ver zorgt MAC de Zeeuwen een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de auto. inschrijven van 13.00 tot 13.30 uur in Cafe Juliana, aan het Dorpsplein te Biggekerke. (bij de kerk) Voor de beginnende rijders is er een eenvoudige routebe schrijving gemaakt met ge makkelijke opdrachten en ori ëntatiepunten die onderweg gezocht moeten worden. En u rijdt volgens een puzzel-re glement, wat u goed moet le zen voordat u aan de rit be gint. Na afloop van de rit wordt er Bingo gespeeld met mooie prijzen. En iedere deel nemer gaat met een leuke prijs naar huis. De docu mentaire fotoserie Aan De Keukentafel van fotograaf Jan de Jonge is vanaf 13 januari 2018 te zien in het museumca fé van dijk- en oorlogsmuse um Het Polderhuis in Westka pelle. De serie is een tijdsbeeld en een portret van dp bevol king van Westkapelle. Jan de Jonge bezocht 110 huizen en fotografeerde in zwart-wit de bewoners aan de keukentafel. Meedoen aan de serie was bijzonder populair in het dijk- dorp. Al snel na de aanvang meldden zich spontaan kandi daten vanuit het dorp. Het ging als een lopend vuurtje. De Jonge, die aanvankelijk van plan was de serie op honderd afleveringen af te ronden, be zocht nog tien adressen extra wegens de grote belangstel ling. De tentoonstelling loopt tot en met 2 april 2018. De openingstijden zijn: woens dag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is Het Polder huis ook op maandag en dins dag open. Het kerstspel dat vrijdag 22 december wordt opgevoerd in de kloostergan gen van de Middelburgse ab dij stamt uit een eeuwenoude traditie. Omdat men vroeger niet kon lezen of schrijven werd dit spel vanaf een boe renkar opgevoerd voor de dor pelingen. Al zeker 500 jaar spreken 11 personages dezelf de teksten uit en zingen de zelfde liederen. In zeeland wordt ook dit jaar weer het spel opgevoerd op vrijdag 22 december, in de kloostergan gen van de abdij te Middel burg om 17.00 uur. De toegang is vrij, maar vol is vol. Er zijn 150 plaatsen beschikbaar. De abdij is niet verwarmd, er lig gen dekens zoals in vroegere tijden om u te warmen. Na af- loop is er warme chocolade melk en warme wijn. VLISSINGEN - De Vlissingse Oratorium Vereniging speelt zaterdag 23 devember een De fotoserie Aan De Keukentafel is vanaf 13 januari 2018 te zien in het museumcafé van Het Polderhuis in Westkapelle. FOTO: JAN DE JONGE kerstmatinee voor het hele gezin: de muzikale kerstvertel ling Een BACHje vol met stro. Een acteur, drie solisten, het koor en orkest vertellen sa men het verhaal waarbij delen van het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach gespeeld en gezongen wor den. Het is zodanig bewerkt en vereenvoudigd dat de mu ziek toegankelijk is voor het hele gezin. Het is voor het eerst dat de Vlissingse Oratori um Vereniging zich richt op kinderen. Een BACHje vol met stro is door deze opzet niet al leen een concert maar ook een voorstelling.De voorstelling, die samen met de Zeeuwse Muziekschool opgezet is, is vanaf 14.00 en 16.00 uur in de Sint Jakobskerk, Oude Markt 2, Vlissingen en duurt ongeveer 45 minuten. De toegangsprijs is 2,50 euro. Om kaartjes te bestellen stuurt u een email naar bachjevolmetstro@ gmail.com MIDDELBURG - In de kerst avonddienst op 24 december in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Mid delburg zullen in hoofdzaak oude kerstliederen gezongen en gespeeld worden. Dit om tegemoet te komen aan de wens van diverse kanten om juist op de kerstavond de oude en vertrouwde liederen te zin gen. De samenzang wordt be geleid worden door trompet tisten, Jinty Kleinepier en Peter Slabber en organist Bert Geleijnse. Trompetten en orgel zullen ook te horen zijn in werken van Arcangelo Corelli en Georg Böhm en in een compositie van organist Jan.J.van den Berg. Ds Leuny de Kam leidt de dienst. De dienst begint om 19.30 u. De aanwezigen worden uitgeno digd om na afloop samen nog een glas glühwein te drinken. ONZE BOUWVAKKERS fgEgW van 500m2 naar 10Q0m2 winkelplezier Zien wij jou tijdens onze kerstkoopzondagen?. Onze filialen (m.u.v. Goes) zijn zondag 24 december vanaf 12:00 uur geopend. Onze filialen (m.u.v. Goes) zijn zondag 31 december van 11:00 tot 16:00 uur geopend. Onze webshop Jeansinn.nl is 24/7 geopend!

de Faam | 2017 | | pagina 15